Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
brob

Problem z serwerem wirtualnym

Polecane posty

Witam,

mam serwer VPS, do konfiguracji używam Webmina i Virtualmina, niekiedy wspomagam się edycją "ręczną" plików konfiguracyjnych.

Na serwerze działa kilkanaście serwerów wirtualnych. Niedawno przygotowałem dla klienta serwis, zarejestrowałem domenę, zrobiłem przekierowanie. Wszystko pięknie działa - sprawdziłem na 8 różnych komputerach, zrobiłem zrzuty z browsersots.org. Wysyłam klientowi link z informacją, że wszystko działa i otrzymuję zwrotną informację, że pod jego domeną wyświetla się inny serwis. Podaje mi podstawowe informacje o wyświetlanej stronie i rzeczywiście jest to pierwszy z kolei serwis wirtualny (na literę "b") z mojego serwera. Niezła wtopa. Dlaczego właśnie tak wyświetla się tylko u niego? Wpisywałem adres na różnych komputerach (różne systemy operacyjne, przeglądarki, dostawcy internetowi) i wszędzie wyświetla się poprawnie. Nadmienię, że mam wpis "NameVirtualHost MójIP:80" w pliku apache2.conf.

Miałem kiedyś podobną sytuację tylko na moim komputerze i przeglądarce Chrome. Po wpisaniu adresu serwisu uparcie wczytywał się inny, właśnie ten z domeną zaczynająca się od litery "b". Na innych komputerach i przeglądarkach wszystko było OK. Nie pomagała komenda "ipconfig /flushdns", wymazywanie historii z przeglądarki itp. Dopiero kiedy wprowadziłem adres podstrony - wyświetliła się poprawnie. Kliknąłem wówczas na link do strony głównej i od tej chwili serwis wyświetlał się poprawnie. Podałem tą samą radę mojemu klientowi, ale to oczywiście nie rozwiewa wszystkich wątpliwości - komuś przecież może pojawić się w przeglądarce inny serwis.

Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i sobie z nim poradził? Dane real mogę przesłać na PW.

Brob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dział dotyczy kont www.

 

Próbowałeś wpisywać adres z www i bez www?

 

Powiedz klientowi niech zamieni sobie serwery dns w komputerze na OpenDNS i niech wyczyści ciasteczka.

 

Gdybyś podał nazwę tej domeny moglibyśmy ją sprawdzić. Obecnie nie mamy żadnych danych więc będzie ciężko pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze Kacperowi za odpowiedź.

Otrzymałem informację od klienta, że kiedy wpisuje adres podstron wówczas serwis wyświetla się poprawnie. Kiedy jednak kliknie na link do strony głównej, wówczas ponownie następuje przekierowanie na ów serwis rozpoczynający się od litery "b".

Prawdopodobnie błędne ustawienia zapamiętały się na komputerze klienta (być może ma to związek z propagacją domeny w sieci). Skorzystam z porad Kacpera, być może pomogą.

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze Kacperowi za odpowiedź.

Otrzymałem informację od klienta, że kiedy wpisuje adres podstron wówczas serwis wyświetla się poprawnie. Kiedy jednak kliknie na link do strony głównej, wówczas ponownie następuje przekierowanie na ów serwis rozpoczynający się od litery "b".

Prawdopodobnie błędne ustawienia zapamiętały się na komputerze klienta (być może ma to związek z propagacją domeny w sieci). Skorzystam z porad Kacpera, być może pomogą.

Rafał

 

Kacprowi

Kacpra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×