Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mruczek

VPS z Ubuntu 12.04

Polecane posty

Gość Mruczek

Czy jakaś polska i porządna firma posiada w ofercie VPSy (OpenVZ) z Ubuntu 12.04?

 

ViPower do którego się przymierzam chwali się tylko 11.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś polska i porządna firma posiada w ofercie VPSy (OpenVZ) z Ubuntu 12.04?

 

ViPower do którego się przymierzam chwali się tylko 11.04.

 

Nie miałem czasu jeszcze przetestować dogłębnie tej templatki, dlatego nie jest jeszcze wprowadzona.

Ale jak już wspomniał samu, zawsze możesz sam wykonać upgrade. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wiesz, że istnieje coś takiego jak aktualizacja? Możesz sobie wziąć nawet i jeszcze starsze - jeśli potrzebujesz najnowszej wersji, możesz sobie zrobić do niej upgrade.

Ale wiesz, że istnieje coś takiego jak niepowodzenie aktualizacji dla najnowszej wersji ubuntu na openvz? Ubuntu wymaga modyfikacji po stronie matki, co generalnie nie jest wprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że istnieje coś takiego jak niepowodzenie aktualizacji dla najnowszej wersji ubuntu na openvz? Ubuntu wymaga modyfikacji po stronie matki, co generalnie nie jest wprowadzane.

 

Jeżeli mówisz o modyfikacji, które po prostu okłamuje kontener o wersji jądra, to już w przypadku wcześniejszego ubuntu była potrzebna, o ile mnie pamięć nie myli. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o modyfikacji, które po prostu okłamuje kontener o wersji jądra, to już w przypadku wcześniejszego ubuntu była potrzebna, o ile mnie pamięć nie myli. ; )

 

Tak o tym mówię, aczkolwiek nie przypominam sobie by trzeba było wprowadzać modyfikacje dla 11stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Ale wiesz, że istnieje coś takiego jak aktualizacja? Możesz sobie wziąć nawet i jeszcze starsze - jeśli potrzebujesz najnowszej wersji, możesz sobie zrobić do niej upgrade.

Wiem, ale wiem też, że OpenVZ jest specyficzne. W sumie fajną techniczną dyskusję rozpętałem. O Hekko nie pomyślałem w kontekście VPSów, a bardzo sobie cenię ich shared. Będę musiał się zastanowić, czy brać w Hekko, czy czekać na zakończenie testów "dwunastki" w ViPower.

 

BTW. Jak jest różnica między ofertą ViPower a ViHost, poza drobnymi różnicami parametrów?

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale wiem też, że OpenVZ jest specyficzne. W sumie fajną techniczną dyskusję rozpętałem. O Hekko nie pomyślałem w kontekście VPSów, a bardzo sobie cenię ich shared. Będę musiał się zastanowić, czy brać w Hekko, czy czekać na zakończenie testów "dwunastki" w ViPower.

 

BTW. Jak jest różnica między ofertą ViPower a ViHost, poza drobnymi różnicami parametrów?

 

Witaj,

 

 

W zasadzie postaram się przez weekend z tym pobawić i sprawdzić czy wszystko jest w porządku i oddać templatke. Ale w razie czego możesz upomnieć się na m.adach@vipower.pl

 

 

Różnice są niewielkie, różnica polega na tym, że vihost.pl posiada bardziej zróżnicowany sprzęt. Dodatkowo vihost.pl jest możliwość zażyczenia sobie lokalizacji niemieckiej.

Główną różnicą jest SLA dla vipower.pl jest to 99,8% w skali roku, dla vihost.pl jest to 99% w skali roku.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Dzięki za odpowiedź.

 

Pewnie się zdecyduję, bo dodatkowo kusi mnie te 40% zniżki, w końcu przy płatności rocznej, to prawie 5 miesięcy gratis, a zakładam, że potem mogę przejść na płatności miesięczne i wszyscy będą zadowoleni. "Pobawię się" przez weekend Ubuntu 11.04, a potem ewentualna reinstalacja na 12.04 jeśli nie sprawi problemów w Waszych testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

W zasadzie postaram się przez weekend z tym pobawić i sprawdzić czy wszystko jest w porządku i oddać templatke. Ale w razie czego możesz upomnieć się na m.adach@vipower.pl

Czy coś już wiadomo w tej sprawie? Pytałem mailowo, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×