Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DrOOcik

Przeniesienie strony z az.pl na vipower - coś nie tak...

Polecane posty

Mam mały sklepik na az.pl pod prestashop. Planuję przeniesienie go na vps na vipower, ale są problemy.

 

Robię kopię stron 1:1 + baza danych i... na przeniesionej stronie ta się po prostu "rozjeżdża" - na FF jeszcze jakoś to wygląda, ale pod IE totalna porazka. Kurde, idealna kopia, a są problemy.

 

Tak to wyglada na przeniesionej stronie:

 

presta01.png

 

A tu tak powinno wyglądać:

 

 

presta02.png

 

Czyli obrazki są rozjechane.Za cholerę nie wiem o co biega. Robię idealne kopie baz danych, stron a tu taki zonk. Pod IE wygląda jeszcze gorzej.

 

Ale, zobaczyłem coś dziwnego. Przy podglądzie w FF ctrl-U mam na właściwej stronie tak:

 

presta03.png

 

Czyli wszytko OK. A teraz popatrzcie na tą złą stronę:

 

presta04.png

 

Patrzyłem na to milion razy! Szukałem jakiś różnic, ale nie widzę różnicy, a jednak coś jest nie tak! Tylko co? FF zaznacza nagłówek strony na czerwono i body - ale kurde nie widzę niczego innego!!!

Coś musi być nie tak, ale co, do cholery?

 

Ma ktoś może jakiś pomysł?

 

Pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo ctrl - (minus) w przeglądarce ze stroną na nowym serwerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa wyjaśniona, przynajmniej połowicznie. Te pokolorowane źródła na czerwono to wynik błędnego znaku na samym początku przed

 

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">

 

I tak też wykazała validacja strony. Wystarczyło zmienić kodowanie z UTF-8 na UTF-8 (bez BOM) źródła (wczytać nagłówek i zmienić kodowanie). I wówczas strona się nie rozjeżdża i czyta poprawnie znacznik DOCTYPE.

 

Ale... nie za bardzo rozumiem, w którym miejscu podczas kopiowania stron coś się skopało z tym kodowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często klient FTP może kopiować z BOMem i wtedy sypie każdy skrypt. Używaj sprawdzonej Filezilli, czy ewentualnie TC. Ja z TC nie korzystam, ale wielu go używa i problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie podejrzewam błędy podczas kopiowania via ftp

 

No ale właśnie używam TC i są probnlemy jak wyżej. Do tej pory nie było problemów, a tu są.

 

Zmienić ustawienia? Ale na jakie? Bo gdzieś ewidentnie podczas kopiowania robi się błąd. Mam tryb przesyłania na "Binarnie" - i tak zawsze dobrze działało, ale tutaj jak widać coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy Filezilla też sypie. Powodów jest wiele. Od serwera FTP, przez jakieś ciekawostki w ograniczaniu użytkowników przez hosting po zagmatwane zagadki jądra systemu, gdzie przy wrzucaniu przy wymarzonych warunkach tracisz kodowanie i/lub uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×