Skocz do zawartości
Igorek

Windows 7 i partycja Recovery

Polecane posty

Mam laptopa z Windows 7 a w nim jest partycja re covery. Kiedyś przywracałem z niej system i nie było, żadnych problemów. Po pewnym czasie zainstalowałem sobie Ubuntu jako dodatkowy system. Wczytywałem potem kiedyś re covera i musiałem ponownie zainstalować ubuntu, bo był błąd z grubem a nie chciałem usuwać. Teraz ponownie chciałem wczytać rocovera i podczas próby wczytywania komputer się resetuje.

 

- Miejsce na ubuntu wydzielałem zawsze tą samą metodą za pomocą managera dysków w Windows 7.

- Nie dawno wydzieliłem z dysku D część miejsca do dodatkową partycję. Ponieważ wybrałem podział dysków 25 do 75%

Teraz podczas próby instalacji ładuje się recover i gdy kończy ładowni i przechodzi do miejsca gdzie pojawia się szare tło i tam się wszystko wybierało to zwyczajnie się resetuje

 

Co mam zrobić, nie mam żadnej kopi systemu nigdzie, co prawda lapka wysyłam pod koniec tygodnia na serwis ale potrzebuje wczytać

 

Asus k52je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchom z oryginalnej płyty ( np pobierz z neta - chomikuj.pl ) i wybierz opcje napraw system poprawi ci wpisy mbr na standardowe.

Powinno ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń partycję dodatkową, którą stworzyłeś ostatnio (połącz z sąsiadującą). Recovery pewnie po prostu gubi się w tym zamieszaniu, standardowo skrypty odzyskiwania są ustawione pod konkretną liczbę partycji (zazwyczaj jedna, rzadziej 2) i jak pojawi się w tablicy kolejna, to głupieją.

 

A najlepiej ściągnij iso Windy (numerek masz, także nie obawiaj się posądzenia o piractwo) i z tego instaluj system. Wtedy nie będzie marudził na ilość partycji.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o to, że ja muszę usunąć gruba tylko, że recovera nie mogę odpallić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Pewnie usunąłeś lub szkodziłeś tę partycję (jak ja...) dlatego nie instaluje już linuxów na nowych kompach, tylko trzymam na starym :D lub na vb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń partycję dodatkową, którą stworzyłeś ostatnio (połącz z sąsiadującą). Recovery pewnie po prostu gubi się w tym zamieszaniu, standardowo skrypty odzyskiwania są ustawione pod konkretną liczbę partycji (zazwyczaj jedna, rzadziej 2) i jak pojawi się w tablicy kolejna, to głupieją.

 

A najlepiej ściągnij iso Windy (numerek masz, także nie obawiaj się posądzenia o piractwo) i z tego instaluj system. Wtedy nie będzie marudził na ilość partycji.

 

Przeczytałem przed chwilą

 

Nie chcę instalować czystego systemu, ponieważ tu jest trochę przydatnego softu i wszelkie sterowniki

 

Partycje usunąłem ale nie połączyłem, spróbuje połączyć

 

Usunąć nie usunąłem, na pewno, a tej wogóle nie tykałem, Ale jest pocieszeniem pojedzie na serwis to przywrócą dysk do fabrycznych. A wtedy kupie drugi i tam linux

Edytowano przez Igorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kiedyś się bawiłem partycjami na lapku i też się recovery pomieszało. Musisz przywrócić partycje tak jak były i spróbować odpalić albo z płytki do zera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze zagranie po zakupie lapa z Win7 to jest usunięcie recovery. Po pierwsze odzysk kilku GB, po drugie recovery to nie jest czysty system, tylko to samo gówno, które dostajesz z fabryki, czyli system plus tony śmieci typu 30-dniowe triale antywirów czy officeów. A sterowniki w recovery najczęściej są starożytne i też szkoda na nie miejsca. Jak mawiali starożytni Rusowie: "paszli na ch..." z tym. Po instalacji z płyty wiem, co mam w systemie i mam kontrolę nad tym co się tam znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kuźwa, kiedyś coś też było z tym recoverem pamiętam ale coś grzebałem i zatrybiło, dziś brakuje już pomysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec użerania się, jutro leci do serwisu to przy okazji naprawiania napędu to też zrobią, tak bynajmniej przez telefon powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończą na dwóch zadaniach: fixboot, fixmbr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak, bynajmniej w delu tak jest. Jak komputer wchodzi na serwis to pierwsza rzecz to przywrócenie dysk do pierwszej chwili podpinają pod swój komputer i wgrywają od zera wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to było zdanie czy jakiś ciąg przypadkowych słów? Po drugie: PRZYNAJMNIEJ, Dell-u, przywrócenie dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry z pośpiechu pisałem,bo śpieszyło mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×