Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exother

Dwie domeny, jeden katalog

Polecane posty

Witam, tworzę stronę darmowego hostingu (załóżmy, fajnyhosting.pl) i natrafiłem na pewną przeszkodę, która być może wynika ze złego podejścia. Mianowicie, mam VPS'a oraz panel Direct Admin, którym zarządzam przez API w następujący sposób:

 

* użytkownik się rejestruje - tworzę mu konto w DA z poziomu Reseller

* użytkownik tworzy stronę - dodaję domenę (adresstrony.fajnyhosting.pl) z poziomu konta zarejestrowanego użytkownika oraz konto FTP, które ma dostęp do folderu utworzonej domeny

 

Niby wszystko działa, można się zalogować przez FTP, wrzucić pliki, etc., ale gdy chcę dać użytkownikowi możliwość dodania własnej domeny pojawia się problem - jak podpiąć w DA domenę (np. mojastrona.pl) pod katalog domeny dodanej z poziomu użytkownika (/domains/adresstrony.fajnyhosting.pl/)?

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez exother (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz by to co było pod domena.fajnyhosting.pl bylo tylko pod adresem domena.pl to:

"Konfiguracja domen"-->"zmien nazwę domeny"

 

Jeżeli chcesz by była widoczna pod obydwoma adresami to własne konfiguracje httpd i tam edytujesz scieżkę.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz by była widoczna pod obydwoma adresami to własne konfiguracje httpd i tam edytujesz scieżkę.

Nie przesadzaj. W DA jest coś takiego, jak Domain Pointers (w polskim tłumaczeniu - wskaźniki domen) i tam można sobie dopiąć owe domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, próbowałem to zrobić korzystając z Domain Pointers, ale pozwalało mi to tylko na podpięcie wskaźnika do domeny głównej - fajnyhosting.pl ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×