Skocz do zawartości
mad_peter

Problem z wpisami MX na nowym VPS

Polecane posty

Witam

 

Mam mały dylemat z konfiguracją rekordów MX, ale opiszę sprawę od początku.

 

Mam domenę zarejestrowaną w firmie X i podpiętą w tej samej firmie do VPS. Ale poczta dla tej domeny jest obsługiwana przez gmail. Dziś zmieniłem firmę oferującą VPS na firmę Y - domena nie została przetransferowana.

 

W firmie X wyedytowałem serwery nazw na Y. Nie wiem jednak co powinienem zrobić z wpisami MX (oraz rekordem TXT do autentyfikacji domeny dla gmaila). Czy mam te wpisy usunąć w firmie X i dodać je do odpowiedniego konta na VSP w Y, czy też może zostawić to bez zmian.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniles serwery nazw, to sorry winnetou. Slowiki nie wycwierkaja nowemu uslugodawcy, ze poczty nie chcesz miec u niego wink.png Szklanej kuli tez on raczej nie posiada. Czyt. dobrze ci sie wydaje - musisz wykonac zmiane rekordow jeszcze raz.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniles serwery nazw, to sorry winnetou. Slowiki nie wycwierkaja nowemu uslugodawcy, ze poczty nie chcesz miec u niego wink.png Szklanej kuli tez on raczej nie posiada. Czyt. dobrze ci sie wydaje - musisz wykonac zmiane rekordow jeszcze raz.

 

kafi, dziękuję za szybką odpowiedź :-) Temat dla wyjadaczy banalny, ale dla mnie to coś nowego - stąd moje problemy.

 

Jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie MX dla google apps - bo to w ten sposób obsługiwana jest moja poczta.

 

W FAQ google natrafiłem na informację, że dla cPanel (tego używam) należy dodać jedynie ASPMX.L.GOOGLE.COM. - http://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=pl&answer=54717&topic=1611273&ctx=topic

Dla innych paneli/rejetratorów tych wpisów jest o wiele więcej. Także i ja, gdy konfigurowałem te rekordy jakiś czas temu to wklepałem kilka rekordów. Mam dodać jeden czy wszystkie, które obecnie mam ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dodac jeden, mozesz dodac wszystkie - jak chcesz.

Wazne tylko jest, abys poza MXami nie zapomnial o rekordach SPF i DKIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, gdy takie zadania zlecają grafikowi :/

W WHM w konfiguracji konta dla tej domeny mam takie opcje:

- Enable DKIM on this account - domyślnie włączone

- Enable SPF on this account - wyłączone - po włączeniu i tak nie mogę edytować widniejącego obok ciągu.

Mam w tym miejscu zostawić domyślne ustawienia, a w firmie X dodać w DNS wygenerowane DKIM i SPF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Te ustawienia powoduja, ze domena skonfiguruje sie pod SPF&DKIM, ale nie Google, tylko twojego hostingodawcy.

Ty masz to wylaczyc i dodac w ustawieniach strefy DNS odpowiednie, Googlowe rekordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, gdy takie zadania zlecają grafikowi :/

W WHM w konfiguracji konta dla tej domeny mam takie opcje:

- Enable DKIM on this account - domyślnie włączone

- Enable SPF on this account - wyłączone - po włączeniu i tak nie mogę edytować widniejącego obok ciągu.

Mam w tym miejscu zostawić domyślne ustawienia, a w firmie X dodać w DNS wygenerowane DKIM i SPF?

 

Mad tutaj masz info odnośnie SPF

http://support.googl...n&answer=178723

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×