Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shad

Router do liveboxa

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam liveboxa v2, lecz zasięg jest tak niefortunny, że brak słów. Szczerze mówiąc gorszy niż w wersji pierwszej którą celowo wymieniłem z myślą o lepszym zasięgu... Do rzeczy czy jest możliwość podpięcia drugiego routera tak, aby odbierał zasięg wifi od liveboxa i przesyłał dalej? Np. ten drugi router będzie wolno stojący, tylko podłączony do prądu, czy jest taka możliwość? Jakie polecacie routery do tego i jak skonfigurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj urządzeń typu repeater, bo to nie działa, a jak działa to masz szczęście. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Airlive g.duo, ma 2 moduły radiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam liveboxa v2, lecz zasięg jest tak niefortunny, że brak słów. Szczerze mówiąc gorszy niż w wersji pierwszej którą celowo wymieniłem z myślą o lepszym zasięgu... Do rzeczy czy jest możliwość podpięcia drugiego routera tak, aby odbierał zasięg wifi od liveboxa i przesyłał dalej? Np. ten drugi router będzie wolno stojący, tylko podłączony do prądu, czy jest taka możliwość? Jakie polecacie routery do tego i jak skonfigurować?

 

Mam na stanie v1 jeżeli jesteś zainteresowany mogę ci wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam na stanie v1 jeżeli jesteś zainteresowany mogę ci wysłać.

 

Dziękuję, ale v1 też sobie nie radzi z zasięgiem tam gdzie chcę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Liveboxy i inne badziewia od Sagema warte są tyle, co szczurze gówno. Ja musiałem w Sagemcom-ie dla VDSL (model Fast 3764) wyłączyć WiFi i podpiąć drugi router wyłącznie do rozprowadzenia bezprzewodówki, bo kał od Tepsy zwyczajnie się wieszał przy większej ilości latających w eterze pakietów. Radzę każdemu zrobić to samo - chyba, że nie masz modułu TV, wtedy możesz w ogóle oddać Telekomunie Liveboxa i podpiąć wyłącznie porządny router ADSL. U mnie przez ponad 3 lata pięknie spisywał się Linksys (WAG 200G), ale lepiej zainwestować coś z n-ką, np. jakiś TP-Link. Będzie i zasięg i stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Liveszit nawet do TV nie jest potrzebny, bo na lepszych routerach idzie wydzielić kanały transmisji danych dla TV, ale i tak nie zgodzą się na oddanie ustrojstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie ale przykładowo u mnie zasięg z fifi-rifi się poprawił po zmianie liveboxa na tego płaskiego (wcześniej miałem tą "otwartą książkę). Jeśli chodzi o zasięg to na tym samym poziomie w domu prywatnym mam w każdym miejscu zasięg - jeśli chodzi o pierwsze piętro to na pewno śmiga (jakość sygnału - doskonała / bardzo dobra) jest w pokoju NAD liveboxem. W innych niestety nie sprawdzałem.

 

Dostałem za darmo więc nie ma co narzekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm na własnie na tym liveboxie miałem bardzo dobry sygnał bez problemu to dzialało.

Zależy o ilu m2 mówicie bluetooth też działał dobrze :)

Jak by jednak ktoś chciał to zapraszam na PW za 0zł oddam :) - Pozostałość po stoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie od tematu, nie interesują mnie Wasze liveboxy za darmo, potrzebuję radę na większy zasięg wifi, co myślicie o repeater'rze tp-linka (coś koło 120zł)?

Ewentualnie zastanawiałem się nad czymś droższym TP-Link TL-WR1043ND wtedy to bez problemu zasięg powinien być w całym domu podłączając go do liveboxa skrętką. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zaopatrzył się w nawet jeden z tańszych repeaterów to i byś miałbyś ~ 2x większy zasięg. Postawisz go x metrów od liveboxa a on Ci już przeniesie sygnał dalej ;)

 

Jak już chcesz skrętką podpiąć to ten tp link który podałeś powinien się nadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem z nowym liveboxem podczas gier sieciowych. Po kilku minutach grania w grę internet (wifi - używam adaptera, zasięg 4/5 kresek) się rozłącza i po chwili łączy ponownie. Lecz nie wszytko jest tak różowo, czasami po prostu rozłączy i nie może połączyć się z internetem, bo livebox nie emituje ssid. Restart karty sieciowej (wirtualnej od adaptera) nie pomaga, restart komputera też nie. Pomaga jedynie wyłączenie i ponowne włączenie liveboxa. Jak myślicie co może być problemem? Nie odsyłajcie do supportu neostrady bo to szok jest, jak słyszę Pana, który mówi mi abym zmienił kanał wifi (...).

 

Livebox jest koło telewizora, ponieważ mam neostradę z telewizją przez adsl, zastanawiałem się nad zakupem routera gigabitowego (tym samym rozwiązałby mi się problem z zasięgiem wifi w całym domu)

: http://www.chip.pl/testy/akcesoria/routery-wifi-n/tp-link-tl-wr1043nd

 

Ale przecież nie ma możliwości połączenia jednocześnie liveboxa i routera wyżej (wtedy gdy ktoś będzie chciał oglądać telewizję)? A gdy podłączę skrętką router wyżej do liveboxa i gdy "zatnie się" livebox to również nie będzie wifi na routerze?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej mydelniczki od telewizji podepnij po prostu dowolny router z włączonym DHCP. Nie musi mieć to nawet dostępu do internetu.

Problem będzie tylko z aktualizacjami softu i listy kanałów - ale to już wtedy, jak doczytasz, że trzeba, to podłączysz na chwilę liveboksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżelibym router tp-linka podpiął bezpośrednio pod linię telefoniczną i do tego routera wpiął liveboxa a z kolei do liveboxa dekoder od telewizji? Jest jakieś wyjście i będzie to działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×