Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cromiell

Uruchomienie gry na VPS'ie

Polecane posty

Witam,

 

Kupiłem VPS (Windows XP) do pewnej gry MMORPG (FlyFF), aby uruchomić i zostawić "AFK" do jakichś tam celów...

 

Moje pytanie, czy w ogóle da się uruchomić gry na VPSach? Pojawia się błąd:

 

"Warning: Nothing will be rendered. The reference rendering device was selected, but your computer only has a reduced-functionality reference device installed. Install the DirectX SDK to get the full reference device."

 

VPS używa VMware tool. Karta VMware SVGA II

Edytowano przez Cromiell (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane w pierwszym poście - "FlyFF"

Właśnie ściągam SDK. Zrobiłem sobie dxdiag i w oknie pisze, że 3D jest na tą chwilę niedostępne. Zainstaluje to SDK i odezwę się ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten FlyFF nie ma wersji serwerowej specjalnie stworzonej pod uruchomienie serwera? Jeżeli to musisz zrobić po włączeniu gry to małe szanse, bo VPS'y nie mają dostępy do karty graficznej bo jej nie ma na serwerach ;) Ale jeżeli jest odpowiedni program serwerowy to raczej nie byłoby problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ja nie stawiam servera gry. Ja tylko chce uruchomić grę do celów "marketingowych". :) I raczej tego nie uda się zrobić, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sęk w tym" że jeśli chcesz postawić grę na VPSie to do tego nie potrzebna ci karta graficza jedynie moc obliczeniowa (RAM/PROCEK). A do wystartowania gry (by vps grał za Ciebie) to już grafika jest potrzeba...

Gry są tak stworzone że jeśli chcesz postawić coś nie potrzeba grafiki - jak chcesz grać to łączysz się ze sprzętem (serwerem vps / dedykiem) ale on tylko oblicza a grafike tworzy twój własny komp ...

 

Troche zagmatwałem ale chyba wiesz o co mi chodziło :)

 

jedyne wyjście to zakupić dedyka z kartą graficzną która obsłuży tą gre (w netdc.pl - mozna taki wykupić przykładowo) i wtedy bez problemu korzystasz z dedyka ktory jest w zamościu jakby to był twoj komputer w pokoju...

 

Ufff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość osób pisze jakbym w ogóle nie wiedział o co chodzi. No dobra mniejsza o to...

 

Dzięki za informacje. Szkoda tylko, że forsa w błoto poszła. Tak to bym od razu dedyka kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat zostaje ZAMKNIĘTY przez moderatora działu.

Jeśli masz wątpliwości/propozycje/problemy/ założ nowy TEMAT w odpowiednim dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×