Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysztof Gwiazda

Plesk brak możliwości zalogowania się - błąd

Polecane posty

Witam

 

Nie mogę dostać się do Panelu plesk na serwerze. Po wejściu na stronę pleska wyświetlony zostaje poniższy komunikat.

 

ERROR: PleskFatalException

Unable to connect to database: saved admin password is incorrect.

 

0: common_func.php3:150

psaerror(string 'Unable to connect to database: saved admin password is incorrect.')

1: auth.php3:107

ERROR: PleskFatalException

Unable to connect to database: saved admin password is incorrect.

 

0: common_func.php3:150

psaerror(string 'Unable to connect to database: saved admin password is incorrect.')

1: auth.php3:107

 

Plesk prawdopodobnie korzystał przy logowaniu się do bazy z konta 'admin'. Hasło tego użytkownika było modyfikowane poza pleskiem w phpmyadmin dlatego wdał się chyba ten błąd. Co nie tłumaczy jak dla mnie tego zachowania pleska (w webmin po zmianie hasła do bazy danych aplikacja prosi ponownie o hasło)

 

Mam pełen dostęp do bazy danych.

 

Czy ktoś borykał się już z podobną sytuacją? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co nie tłumaczy jak dla mnie tego zachowania pleska (w webmin po zmianie hasła do bazy danych aplikacja prosi ponownie o hasło

Tlumaczy bardzo dobrze. Jest to kwestia bezpieczenstwa. Dzieki niej atrybuty plikow konfiguracyjnych moga pozwalac uzytkownikowi na ktorym dziala plesk tylko na odczyt pliku z haslem.

Pobaw sie moze narzedziem /usr/local/psa/bin/init_conf

 

Swoja droga - bardziej nielogicznym, niz zachowanie pleska, to jest zachowanie polegajace na pozapanelowej zmianie parametrow i dziwienie sie, ze cos przestalo dzialac wink.png

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×