Skocz do zawartości
ppvp

Serwer dedykowany, duże łącze, dużo transferu

Polecane posty

Witam, szukam serwera dedykowanego.

Parametry:

 

Łącze: 10gb/s

Transfer: 50TB wzwyż lub unlimited

Lokalizacja: Dowolny kraj Europy oprócz Polski

Budżet: 1500PLN/msc

Jaki cel: Chciałbym postawić stronkę umożliwiającą nadawanie własnego kanału. Live kamerki, etc

Przykładowe działające strony: ustream.tv, justin.tv, freedocast.com, pinotv.pl ETC.

 

Czekam na oferty. Mam nadzieje, że się jakieś znajdą smile.png

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eh w tej firmie serwer są utrzymywanie na łączach 1Gb/s twórca tematu poszukuję na łączu 10Gb/s

 

Tak ale chciał też transfer 50TB + a w OVH przycinane jest od 40TB :)

 

Także musi wybrać albo wersja tańsza z mniejszą rurką i 100TB transferu albo dużo droższy serwer z łączem 10Gbps lub 2x10Gbps i transferem 40TB + dokupienie dodatkowego po wykorzystaniu i przycięciu rureczki do 10Mbps

 

Także są plusy i minusy obu ofert :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że nie wiadomo ile na początku będzie osób odwiedzało i oglądało te TV i tylko od autora zależy co weźmie smile.png

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem, jak wiesz że to się rozwinie to skorzystaj z usług OVH.

A jeżeli ryzykujesz i nie masz planów to kup tańszą maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy sam serwer będzie w stanie przemielić i wypluć tyle danych, żeby potrzebne było aż 10 Gbps. Jeśli byłby to statyczny content to może i dałby radę, ale przy streamingu nie jestem tego taki pewny, chyba, że będzie to jakiś totalny potwór, ale wtedy cena 1500 zika miesięcznie jest bardzo daleka od realiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy sam serwer będzie w stanie przemielić i wypluć tyle danych, żeby potrzebne było aż 10 Gbps. Jeśli byłby to statyczny content to może i dałby radę, ale przy streamingu nie jestem tego taki pewny, chyba, że będzie to jakiś totalny potwór, ale wtedy cena 1500 zika miesięcznie jest bardzo daleka od realiów.

 

Kolega ma racje, nikt na to nie zwrócił uwagi że serwer może nie być w stanie przeliczyć takiej ilości danych....

Chyba, trzeba będzie wybrać dobre dyski SSD z szybkim procesorem do kolekcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapotrzebowanie jest duże, ponieważ takich stabilnych serwerów jest mało. Co do OVH to widziałem, 40TB traffic,a potem kupowac podajze 2TB za 9zł nawet tanio.

Czyli mówicie, że taki serwerek odpada?

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/mg_best_of.xml

 

Ogólnie średnio ma oglądać ok. 3000 osób. Może narazie kupie coś z łaczem 1GB/s,a potem jak już będzie koniecznie trzeba to zamienie na 10gb/s?

Czy oferta www.100tb.pl bedzie dobra? ;) Miał ktoś z nią już jakiś kontakt/styczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Maszyna super, ale widzisz dyski SATA 2 - mogą mieć problemy z szybkością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ok, ale to czy na pewno zależy od wielu czynników.

Musisz sprawdzić to w praktyce, dyski SSD będą na pewno szybsze niż SATA.

 

Zwróć uwagę na to:

*: Po przekroczeniu 40 TB/m-c przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps. Aby ponownie korzystać z pasma 10 Gbps należy wykupić pakiet dodatkowego transferu w cenie 3,90 PLN netto (4,76 PLN brutto) za każdy dodatkowy 1 TB. Minimalny pakiet transferu to 2 TB w cenie 7,8 PLN netto (9,52 PLN brutto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków to SSD jest na pewno szybsze co do transferu, to 40TB wyczerpie w 3tyg?? wiec z dyszke trzeba bedzie dokupić co wyniesie to ok. 50PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków to SSD jest na pewno szybsze co do transferu, to 40TB wyczerpie w 3tyg?? wiec z dyszke trzeba bedzie dokupić co wyniesie to ok. 50PLN.

Witam, przepraszam za post pod postem ale szukałem serwerów z brakiem limitu transferu. Zaciekawiła mnie ta oferta

 

http://novanodes.net/dedicated_servers.html#prototype-tab

 

Intel Xeon i7 W3520 4×2(HT)x2.66+ GHz 24 GB DDR3 2x 2000 GB

RAID Soft 0/1 Unmetered

(1 GBPS Port) $222.00

co sądzicie o tej ofercie? Narazie wezme 1gbit/s z brakiem limitu na transfer. Wszystko dobre? Abym potem nie żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ciekawa, ale sprawdz czy nie jest gdzies napisany, ze po przekroczniu jakiegos tam transferu przepustowosc spada np do 100 albo 10 mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi aby było unlimited, nie wiem ile będzie szło transferu. Potem będe może bulić kilka stów na dokupowanie transferu.

 

Pisałem do firm dostałem odpowiedź:

 

BTW what's your budget, current we can provide you with the following;

 

Intel Xeon i7 W3520 4x2(HT)x2.66+ GHz

RAM : 24 GB DDR3

HDD : 2x 120 GB SSD

RAID : SOFT 0/1

SwitchPort : 1 Gbps

 

Monthly : $175 per month.

 

Opłaca się? 175 usd to jest nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×