Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Schizzo

Serwer pod forum

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mam dość spory problem, gdyż właśnie przesiadłem się z shared hostingu na root vps na IONIC.pl

Okazało się jednak, że ten vps radzi sobie kilkadziesiąt razy gorzej.

Ba... Próba poruszania się po forum kończy się na tym, że człowiek poci się z nerwów, gdyż często wyrzuca error 500.

 

Dane na styczeń:

 

Średnio dziennie:

Wywołania: 79591

Wizyty: 1867

 

Na miesiąc przypada jakieś 30-60 tys unikalnych odwiedzin.

 

Same dane odnośnie forum:

Liczba postów: 82489 • Liczba tematów: 9404 • Liczba użytkowników: 1601

 

Forum cały czas jest pozycjonowane, pomału zaczynamy znajdować się w górnych partiach google, tak więc apetyt na zasoby może rosnąć.

Sam skrypt to phpBB3 - myślę jednak nad przejściem na vBulletin.

 

Ma ktoś może jakieś propozycje? Bo aktualny serwer to dla mnie jakieś nieporozumienie.

 

W razie chęci nawiązania współpracy przez jakąś firmę, przewiduję możliwość wstawienia linka pozycjonującego/małego bannerka w zamian za jakieś ulgi na abonamencie.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Schizzo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy optymalizowałeś ten serwer? Czy po prostu wklepałeś apt-get install? Błędy 500 są dla fcgid więc proponuję albo zwiększyć limity albo przejść na php-cli. Z tego co się orientuję, ionic ma darmową pomoc techniczną, może warto byłoby do nich napisać i poprosić o optymalizację? Standardowa konfiguracja przeważnie jest najgorsza dla większych projektów i wymagana jest optymalizacja działania serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Apache to albo optymalizacja i zabezpieczenia modulami albo zmiana oprogramowania, osobiście polecam lighttpd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toffik, uważam, że miałbyś rację, ale wtedy, kiedy byłoby dużo użytkowników online a nie przy 1 zalogowanym i wciśnięciu F5 :-)

W dodatku wydaje mi się rozsądniejsze nginx z php-fpm.

Póki co, nie wygląda to za ciekawie. Jak tak dalej pójdzie to efekty pozycjonowania się zmarnują i dostanę bana w google.

Myślałem też nieco nad biznes-host.pl - miał ktoś do czynienia z tą firmą?

Edytowano przez Schizzo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nieco nad biznes-host.pl - miał ktoś do czynienia z tą firmą?

 

Jak masz jakies pytania do naszej firmy to zapraszam do kontaktu na bok@biznes-host.pl lub na livechat - link do czatu w mojej stopce smile.png

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Error 500 nie bierze się sam z siebie, logi Twoim przyjacielem. Przejrzyj dlaczego tak się dzieje. Trochę więcej by to powiedziało, gdybyś opisał coś więcej o tym jak masz skonfigurowane swoje usługi. Co wykorzystujesz do serwowania HTTP, jak masz ustawioną bazę danych. Lub jak wyżej potty napisał kup coś z administracją.

 

Co do vBulletin kontra phpBB3 to wybór zależy czego oczekujesz. Ja bym wybrał bez dwóch zdań vBulletin lub IPB dlatego, że mam dużo styczności z tymi rozwiązaniami i też samemu pisałem dużo rozwiązań pod nie. Poświęceniu chwili czasu tym dwóm skryptom, plus wiedza z optymalizacji plus rozwiązania po stronie serwera i naprawdę duże fora te rozwiązania pociągną. Zauważ, że największe na świece fora dyskusyjne są oparte o właśnie te dwa rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia na tą chwilę, gdyż problem został rozwiązany smile.png

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat.

Tak jak napisałem tutaj to ionic zadziałał jak należy smile.png

 

Dziękuję smile.png

 

edit: Przydzieliłbym repka, lecz niestety na tą chwilę nie mogę. Jednak myślę, że będę mógł się jakoś odwdzięczyć innym razem.

Edytowano przez Schizzo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Chyba jednak będę zmieniał sobie serwer.

To co mam jest za słabe. Inne pakiety wydają mi się być nieopłacalne. Tak więc najprawdopodobniej powędruję do biznes-host.pl

Ich oferta wydaje się być bardziej satysfakcjonująca.

A aktualny serwer, zaraz po otwarciu forum padł. Po czym jak odżył to zaczął chodzić jak wóz z węglem.

Wystarczy, że ktoś napiszę post i będzie chciał przejść na stronę główną, forum zamuli. W działach za to śmiga szybko.

 

Support stwierdził, że to wina pliku .htacces, w którym są rzekome błędy, jednak plik ten jest automatycznie generowany przez skrypt seo, więc nie ma tu możliwości, abym się pomylił.

U mnie niestety problem leży w CPU, gdyż RAMu nie żre za dużo - z 768 w burst zostaje mi jakies 400 mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie podjąłeś ostatecznej decyzji zapraszamy do nas . Co oferujemy dobrą konfiguracje sprzętową serwera vps w niskiej cenie.

Więcej informacji na stronie http://www.freecast.pl/vpsopenvz.html lub pod adresem biuro@freecast.pl Zapraszam wink.png

 

EDIT na test możemy dać ci test na 48 godzin za darmo abyś sprawdził sobie dokładnie serwer

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toffik, uważam, że miałbyś rację, ale wtedy, kiedy byłoby dużo użytkowników online a nie przy 1 zalogowanym i wciśnięciu F5 :-)

W dodatku wydaje mi się rozsądniejsze nginx z php-fpm.

Póki co, nie wygląda to za ciekawie. Jak tak dalej pójdzie to efekty pozycjonowania się zmarnują i dostanę bana w google.

Myślałem też nieco nad biznes-host.pl - miał ktoś do czynienia z tą firmą?

No nie wiem, na mojej stronie było z 100 online + atak DoS i Apacz sie dlawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ostateczna decyzja, gdyś w ciąż szukam czegoś, co będzie odpowiednie smile.png

Wszędzie widzę dość słabe procki, średnią ilość ramu plus minimum 500 giga transferu - przy czym mi by starczyło na najbliższy rok spokojnie 100giga na miesiąc. Dysku też nie potrzebuję 50 giga, ze spokojem wystarczy 10-15.

Z analizy wynika to, że musiałbym mieć coś na dwu-rdzeniowcu (z możliwością korzystania z obu tych rdzeni) plus coś koło 1giga ramu.

Na razie forum stoi otwarte na tym serwerze z ionic, jednak ludzie już mi się skarżą, że jest gorzej niż przed przenosinami - mimo tego, że człowiek z ionicu poprawiał mi konfig.

 

 

No nie wiem, na mojej stronie było z 100 online + atak DoS i Apacz sie dlawil

 

Przy ddosie raczej wszystko Ci się zadławi smile.png

 

Co do forum to znajduje się ono pod adresem:

 

http://forum-wielotematyczne.pl

Edytowano przez Schizzo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi te forum ładuje się dość szybko - 3 - 4 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować założyć konto, wysłać post i przejść na stronę główną :)

A znajdzie się kilka takich osób, które wyśle post to forum ładuje się w nieskończoność - nie rzadko wysypując się z błędem 500.

Wczoraj jak wysłałem maila do 1500 osób to forum leżało przez 10 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ostateczna decyzja, gdyś w ciąż szukam czegoś, co będzie odpowiednie smile.png

Wszędzie widzę dość słabe procki, średnią ilość ramu plus minimum 500 giga transferu - przy czym mi by starczyło na najbliższy rok spokojnie 100giga na miesiąc. Dysku też nie potrzebuję 50 giga, ze spokojem wystarczy 10-15.

Z analizy wynika to, że musiałbym mieć coś na dwu-rdzeniowcu (z możliwością korzystania z obu tych rdzeni) plus coś koło 1giga ramu.

Na razie forum stoi otwarte na tym serwerze z ionic, jednak ludzie już mi się skarżą, że jest gorzej niż przed przenosinami - mimo tego, że człowiek z ionicu poprawiał mi konfig.

 

 

 

 

Przy ddosie raczej wszystko Ci się zadławi smile.png

 

Co do forum to znajduje się ono pod adresem:

 

http://forum-wielotematyczne.pl

Napisałem DoS a nie DDoS, atak z jednego a nie wielu komputerów

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×