Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

błąd konfiguracja routera tp-link rl-wr841N

Polecane posty

Witam.

Mam problem, gdyż próbuję skonfigurować router wszystko niby ok, jednak przy sprawdzaniu pingu wywala:

upłyną limit czasu żądania.

tutaj dwa zdjęcia ze statusu podczas działania:

5585be793e.gif

 

nie działające:

cp472_12.gif

w ogólnie nie mam pojęcia skąd te adresy bierze. IP i DEFAULT

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Default gateway to po naszemu "brama domyślna", w zasadzie powinien to być adres automatycznie uzyskany od dostawcy usługi dostępu do Internetu (tak samo jak adres IP w sieci WAN), przy prawidłowo przypisanych DNSach powinien router sam tę informację poprawnie zapisać. Np. u mnie na Neo jest to "szczeciński" adres 83.1.4.21.

 

DNSy TePsy to 194.204.152.34 i 194.204.159.1, takie powinieneś wpisać do routera. Sprawdź też pozostałe ustawienia (A)DSL. Wtedy router powinien prawidłowo się połączyć z centralką, otrzymując adres IP i adres bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Default gateway to po naszemu "brama domyślna", w zasadzie powinien to być adres automatycznie uzyskany od dostawcy usługi dostępu do Internetu (tak samo jak adres IP w sieci WAN), przy prawidłowo przypisanych DNSach powinien router sam tę informację poprawnie zapisać. Np. u mnie na Neo jest to "szczeciński" adres 83.1.4.21.

 

DNSy TePsy to 194.204.152.34 i 194.204.159.1, takie powinieneś wpisać do routera. Sprawdź też pozostałe ustawienia (A)DSL. Wtedy router powinien prawidłowo się połączyć z centralką, otrzymując adres IP i adres bramy.

niestety dalej bierze to 10.10 ...

wydaje się że adres powinien brać 192.168... tak jak na 1 obrazku.

Denerwujące co, ogólnie jak próbowałem wpisać na twardo (dane z pierwszego obrazka) do static ip to działało ale teraz już coś nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to osiedlówka, to co w konfigu robi DNS tepsy? To już lepiej skorzystaj z OpenDNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to osiedlówka, to co w konfigu robi DNS tepsy? To już lepiej skorzystaj z OpenDNS.

wpisywałem te ze screena 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wraca tylko ping, to może być wycinany na routerze, ten model chyba ma nieco bardziej "zaawansowane" niż większość domowych routerów zarządzanie firewallem, sprawdź dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wraca tylko ping, to może być wycinany na routerze, ten model chyba ma nieco bardziej "zaawansowane" niż większość domowych routerów zarządzanie firewallem, sprawdź dokładnie.

firewall jest wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×