Skocz do zawartości
zahos

Dane domeny

Polecane posty

Witam!

Sprawa wygląda tak, że mam domenę na swoim koncie, ale dane domeny są zapisane na inną osobę. Czy w związku z tym osoba, na którą jest domena może mi ją w jakiś sposób ukraść, wytransferować czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może. Jako abonent domeny wpisany do whois może uzyskać kod authinfo i zrobić transfer gdzie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że on chciał zrobić cesję danych, ale w masternet mu powiedzieli, że w takim razie skoro nie jest pełnoletni to musi najpierw dać jakiś dowód osobisty opiekuna czy coś. Nie da się tego obejść? Miał ktoś taką sytuację? A i czy oni w ogóle mogą rządać takiego dokumentu.

 

A zapomniałem napisać, że jest to .com więc authcode, ale to raczej nie ma wielkiego znaczenia?

Edytowano przez zahos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że on chciał zrobić cesję danych, ale w masternet mu powiedzieli, że w takim razie skoro nie jest pełnoletni to musi najpierw dać jakiś dowód osobisty opiekuna czy coś. Nie da się tego obejść? Miał ktoś taką sytuację? A i czy oni w ogóle mogą rządać takiego dokumentu.

A jak maja zweryfikować, że jesteś, bądź też nie, właścicielem domeny?

 

Podejrzewam, że miał być wielki biznes, a teraz jest wojna o domenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnego biznesu nie miało być. :) A mają zweryfikować poprzez legitymację szkolną, którą się identyfikują na codzień ludzie przed 18. rokiem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×