Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
peres.pro

VPS z ViHost a OpenVZ

Polecane posty

Witam,

mam VPS1 w firmie vihost, służy on głównie do hostingu stron www, zainstalowanego mam na nim tylko i wyłącznie ispconfig (czyli wszystko co potrzebne do hostingu stron www). Ogólnie stoi na nim około 11 witryn, z których 8 nie ma zupełnie odwiedzin, natomiast mam tam forum na silniku mybb, które generuje dziennie około kilkudziesięciu użytkowników, portal obrazkowy ala kwejk, dziennie około 10 użytkowników, i mój blog kilku użytkowników dziennie.

 

Adresy tych stron to http://xtibia.pl, http://lolee.pl oraz http://lanceq.tk

 

Strony wczytują się różnie, od 4 sekund a czasem nawet 20-30 sekund. Po rozmowie z supportem vihost, wiem że serwer matka na którym mam właśnie vps jest ledwo używany, więc to na pewno nie wina dużej ilości vpsów, druga sprawa to limity nakładane przez openvz, oto wycinek z emaila od supportu:

 

jest to raczej kwestia optymalizacji, od 2-3 miesięcy nie są ładowane na ten serwer główny żadne nowe vps'y a wręcz przeciwnie ubyło ich troszkę nawet, więc powinno działać lepiej.

z tego co widzę to wpada Pan w limity wirtualizacji:

privvmpages 124938 482170 524288 524288 588

 

więcej informacji na stronie: http://wiki.openvz.org/Proc/user_beancounters

 

 

czyli jak Pan w nie wpada do może zaczynać mulić.

 

 

I teraz to czego chciałbym się dowiedzieć a mianwocie:

1. Czy openvz samo nakłada te limity na vpsy czy może to już administracja to ustawia

2. Support odpisał mi że to jest wina optymalizacji, mam na vpsie tylko ispconfig i nic więcej, procek oscyluję od 0.7% do 8.6%, a zajętość ramu 577/2048MB.

3. Przy co chwilowym odświeżaniu jednej ze stron zużycie procka w htopie wynosi 100%, czego to wina, bo zakładam że nawet vps z procesorem 1GHz nie zachowuję się tak dziwnie.

4. Czy jest jakiś hosting budżetowy z wirtualizacją openvz z cenami podobnymi do vihost, gdzie te limity openvz są trochę mniejsze.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wina skryptu który ten CPU 'zajeżdża'... aczkolwiek wpływ może mieć na to tak naprawde wiele czynników.

Generalnie limity openvz są podobne/takie same na wszystkich hostingach, jednak zdarza się, że niektóre firmy po prostu je podnoszą dla klienta, który je przekracza, a nie robi zbyt dużego obciążenia.

 

ps. spójrz na ofertę vmline.pl.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wina skryptu który ten CPU 'zajeżdża'... aczkolwiek wpływ może mieć na to tak naprawde wiele czynników.

 

Faktycznie, no ale tak się dzieje z każdym większym skryptem, np. forum na mybb - 100%, wordpress blog - 100%, potem przetestowałem zwykłą stronkę na której był tylko background i nic poza tym, wtedy nie zżerało więcej niż 1.3% procka. No ale z czymś takim to jest bez użyteczne jeżeli tylko przy zwykłej stronce która ani z php nie korzysta ani z mysql i nie ma kodu wgl nie muli procka.

 

Generalnie limity openvz są podobne/takie same na wszystkich hostingach, jednak zdarza się, że niektóre firmy po prostu je podnoszą dla klienta, który je przekracza, a nie robi zbyt dużego obciążenia.

 

Czy jest szansa że za darmo ViHost zmniejszy mi te limity ?

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że za darmo ViHost zmniejszy mi te limity ?

 

A czy mam coś wspólnego z vihost? Pisz do nich... pewnie zwiększą (limity się zwiększa:) ) żebyś nie płakał że nie vihost zły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, lecz jeśli byłbyś kumaty, to na te wszystkie pytania znalazłbyś odpowiedź w tym temacie.

 

ad4. szukaj i pytaj ;) ale to droga donikąd, bo firma firmie nierówna (każda używa innych rozwiązań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zerknąć na powyższy problem i problemem była wadliwa konfiguracja apache, konkretnie to MaxClients w konfiguracji lanceq wynosiło 15. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję, miałem VPSy w tylu firmach ale jeszcze żadna nie zajrzała by do konfiguracji vps i nie naprawiła by usterki za darmo, wielki szacunek dla ViHost i oczywiście polecam każdemu ten hosting.

 

Temat można zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×