Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Problem z drukarką

Polecane posty

Cześć

Od wczoraj mam problem z drukowaniem (hp photosmart premium). Otóż gdy chcę wydrukować (czarny oryginalny tusz HP) jakikolwiek dokument zarówno z pendriva jak i komputera to niby się drukuje, ale tekst jest poprzerywany, coś w tym rodzaju:

http://img717.imageshack.us/img717/5537/54935624.jpg (za duże na forum)

Obrazek znaleziony w sieci, ale ja mam podobnie ;)

 

W czym leży problem, dałoby się to samemu naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom tuszu jest ok (zresztą od kupna tonera praktycznie go nie używałem), próbowałem też z innym tonerem i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj to laserówka czy atrament bo raz piszesz tusz raz toner?

 

Możliwe że jak atrament i długo nie używałeś to zasechł. Spróbuj na fabrycznie nowym katridżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zmęczony już jestem. Miałem na myśli toner :) Próbowałem na pożyczonym od znajomego (zużyty w około 1/2, działający u niego) i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Photosmart jest na tusze, nie słyszałem o takich drukarkach na tonery... siedze w tej branży akurat od lat. Raczej głowica drukująca siadła, najlepiej podawać dokładny typ drukarki, bez tego ciężko wywnioskować co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi na pewno o plujkę z serii Photosmart, kolega IceBeast myli po prostu toner z kartridżem. Do tego głowice drukujące w HP-kach są na kartridżach z tuszami (w laserówkach tej firmy wałek drukujący też jest w kartridżu), w związku z czym raczej nieczęsto szlag je trafia. Przeczyść głowicę (w drukarce jest taka funkcja), jeśli to nie pomoże przeczyść "oldschoolowo" ręcznie - wacik, alkohol... A jeśli to nic nie da, upewnij się, że papier, którego używasz nie jest wilgotny, bo i takie przypadki widziałem, tusz może nie łapać na wilgotnym bądź zabrudzonym papierze. I nie używaj najtańszych niemarkowych papierów, bo one strasznie pylą i zapieprzają głowice, wałki i całe mechanizmy drukarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację d.v, niestety nie znam się na tym za bardzo więc mylę pojęcia smile.png Przeczyściłem tą funkcją "czyszczenie głowicy" i co prawda teraz już nie drukuje "w paski", ale za to drukuje jakby brakowało tuszu...

 

Coś takiego:

2nbi03s.png

Dosyć słabo widać, bo najpierw było wydrukowane, a potem jeszcze zeskanowane. Więc opiszę słownie wink.png Wziąłem pierwszego lepszego niusa z WP, skopiowałem do worda (było ~6 linijek) i nieusuwając hiperłączy wydrukowałem. Widoczne na skrinie słowo (apel) to właśnie hiperłącze, pozostałe to zwykłe słowa. Pominę fakt, że było linijek 6, a wydrukował się kawałek jednej (bodajże 3 czy 4 z kolei). W rzeczywistości są ciut lepiej widoczne, ale i tak nie czarne tylko jasno szare. Drukowałem w skali szarości, kolorowych kartridży nie mam. Drukowałem 3 razy dla pewności, cały czas podobne wyniki.

 

Mam próbować ręcznie czy lepiej zgłosić się z tym do specjalisty? smile.png

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyszczenie głowicy (jeszcze raz), przeczyść też fizycznie papierem chusteczką (delikatnie) same tusze... HP ciągle ma głowice w tusze wbudowane, nie?

Miałem coś takiego, ale generalnie po jakimś czasie ustawało chyba, to było dawno temu, gdy miałem inka...

 

Puść na chama parę stron z lorem ipsum z Worda w trybie super jakości, może przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×