Skocz do zawartości
Gość mati_290

Włamanie na forum :( !

Polecane posty

Gość mati_290

Siema :(

 

Prowadzę (a raczej prowadziłem) forum phpbb by przemo. Dzisiaj mi użytkownicy od rana piszą, że włam na forum. Ja wreszcie wchodzę, a tam pisze, że forum jest wyłączone. I jescze bezczelny włamywacz napisał:

 

Informacja To forum jest teraz wyłączone.

 

Powód: Witam włamałem się na forum oraz serwer. Nic nie zniszczyłem oraz nie pobrałem bazy danych. Pozdrawiam.

 

 

 

I co ja mam zrobić?! Jak odzyskać forum teraz? Proszę o pilną pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się na swoje konto admina i włącz je.

 

A następnie szukaj przyczyny dlaczego tak się stało, może być wiele: bug hostingu, wykradzione hasło do ftp, zbyt łatwe Twoje hasło, błąd w jakiejś modyfikacji, złamane hasło na mail, etc...

 

Jeżeli ktoś w tym temacie napisze tekst w stylu "zmień przema, jest dziurawy i to dlatego" to znaczy że jest mocno niedoinformowany i pora zacząć weryfikować usłyszane informacje.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywróć backup albo z poziomu bazy utwórz konto i nadaj odpowiednie uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Możesz złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Raczej nie chce miec do czynienia z mundurami :(

 

A moze jeest jakiś sposób żeby 'włamać' się na forum? Bo oczywiście nie włamać, tylko odzyskać to co moje poprzez włam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pozmieniał, czyli co? Skoro jest wyłączone to ciężko takie wnioski wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Jak on wszystko pozmieniał no! Bo to moja wina ;/ Słabe hasło ustawiłem. I do wszystkiego takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli nic nie zniszczył, nic nie ukradł to znaczy że masz do czynienia z osoba która zrobiła włam dla sportu albo żeby pokazać ci że masz dziury lub hosting jest do dupy. Jeżeli pozmieniał ci hasła z poziomu forum ale nie naruszył dostępu do serwera tj FTP, Panel Klienta, Panel Administracyjny etc. to wchodzisz do phpMyAdmin, bierzesz tabelę z użytkownikami, szukasz swojego konta, edytujesz je, wpisujesz nowe hasło i zaznaczasz że ma być szyfrowane za pomocą MD5 i dajesz wykonaj. Nowe hasło wpisujesz normalnie, po wykonaniu polecenia będziesz miał coś na wzór 5sd54f56sd4f4sdf, ale logujesz się na forum za pomoca hasła które wpisałeś normalnie. Ja w ten sposób odbiłem moje stare forum z rąk moderatora który zrobił mi bunt i mnie jako admina zbanował. I przy okazji dałem mu 999 warnów po 999 każdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabe hasło ustawiłem. I do wszystkiego takie same.

Takie są uroki używania haseł typu lol123, basia1, filemon15 itd. Pretensje można mieć conajwyżej do siebie.

 

Przywróć forum z backupu i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wchodzisz na hosting do phpmyadmin i tworzysz nowego usera

 

Jeżeli nie masz dostępu bo zmienił ci hasła to napisz do boku o włamaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Do jakiego boku?

 

Mi to forum trzeba odzyskać max. do jutra! Może są jakieś programy do tego czy coś?

Edytowano przez mati_290 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie ma. Pisz do Biura Obsługi Klienta w firmie gdzie masz wykupiony hosting. Napisz że zrobili ci włam i nie masz dostepu, napisz jak najwięcej danych po których dojdą że ty to ty, to szybciej się z tym uporasz.

 

Swoją drogą dodam, że choć mam wielu wrogów to na jednym serwisie (będzie z kilka milionów użytkowników) mam od roku 2004 niezmiennie jedno i to samo hasło: xxxxx :D I nigdy nie miałem jeszcze na nie żadnego włamania, to jest moje jedyne tak prymitywne hasło, do innych serwisów mam różne inne, mniej lub bardziej trudne. Grunt to mieć dobre i trudne hasło do odgadnięcia czy powiązania z użytkownikami i najważniejsze, inne hasło do włąsnego forum, inne do maila, jeszcze inne do banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś w tym temacie napisze tekst w stylu "zmień przema, jest dziurawy i to dlatego" to znaczy że jest mocno niedoinformowany i pora zacząć weryfikować usłyszane informacje.

 

W tym wszystkim tak naprawdę nie chodzi o samego przema jako skrypt tylko o modyfikacje. W oficjalnej bazie modów phpbb3 chociażby wszystkie są przez nich walidowane, mody na przema pisze mnóstwo osób i publikuje je na forum supportu a nikt nich nie sprawdza. Wiele jest bardzo dziurawych i niedopracowanych modów, które uzytkownicy instalują bez myslenia o konsekwencjach. I potem wychodzą kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ewidentnie widać, że kolega mati_290 szuka sposobu na włamanie się na czyjeś forum. Szuka sposobu na "zhackowanie" forum. Gdyby choć trochę zależałoby mu na odzyskaniu danych skontaktowałby się za BOK'iem hostingu. Nie wierzę, że dane do panelu www i billingowego "hakjer' mu pozmieniał... Jeszcze ta wiadomość:

 

Witam włamałem się na forum oraz serwer. Nic nie zniszczyłem oraz nie pobrałem bazy danych. Pozdrawiam.

 

 

Autorze tematu, podaj link do swojego forum smile.png

 

Jeszcze te jego za***iste tematy:

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/33832-pomocy-program/page__p__284046?do=findComment&comment=284046

 

Synek, puknij się w łeb. Na tym forum nie lubimy hakjerów :D

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×