Skocz do zawartości
Dexieco

Netia - globalny problem ?

Polecane posty

Witajcie mam problem z netią od piątku, może nie tylko ja bo rodzina mieszkająca 500 m dalej ma ten same problem . A mianowicie od piątku internet chodzi jakby chciał a nie mógł max prędkość jaką dziś zanotowałem via twojeip.wp.pl to 512 kb/s a w umowie mam że 6 Mb/s, u rodziny ten sam problem mają w umowie 10 Mb/s a max zanotowane to 93 kb/s . Dzwoniąc do netii dowiaduje się że warunki pogodowe to sprawiły.. Ja się pytam jakim cudem skoro od domu do centrali leci w ziemi miedzią od centrali osiedlowej szkłem do budynku TP,

Poniżej zamieszczem 'odpis' z widoku routera :

 

Technologia: PPPoA Protokół: PPPoA Nazwa Użytkownika: xxxxxx@webnet24.pl Tryb: G.DMT Annex Mode: Typ: Interleaved Line Coding: Trellis on Stan: No defect Link Power State: L0 SNR Margin: 28.0 dB Downstream / 6.0 dB Upstream Attenuation: 28.0 dB Downstream / 15.0 dB Upstream Output Power: 19.8 dBm Downstream / 12.1 dBm Upstream Attainable Rate: 3520 Kbps Downstream / 748 Kbps Upstream Prędkość Połączenia: 3200 Kbps Downstream / 608 Kbps Upstream Czas Połączenia: 81 godzin, 22 minut Adres Internetowy: 7X.2X5.2X1.2X8 Brama Domyślna: 195.114.190.184

Nie pokoje się marginesami, ponieważ zawsze jak patrzyłem było max 18.0dB (down) a teraz po 28 .

 

Czy inni też mają takie problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W umowie masz do, a nie prędkość gwarantowaną. Cena nie idzie w parze z jakością, zapewne neo lepiej działa w tym terenie. Dochodzi do tego obciążenie dslamów w szczycie i stare kable. Jesteś wpięty po BSA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowana czy nie, ale jak by nie patrzeć kontaktowałem się z osobą co ma netię 'no limit' i mu chodzi lepiej niż nam i nie ma jasnego zapisu do ilu . Stare kable to może w centrali, W lipcu druty wymieniali gdy konkurencja kanalizacje kopała. Gdybyś mógł rozjaśnić pojęcia BSA i Dslam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No w centrali "stare kable", stara technologia... mam to samo w rodzinnym domu. Telemarketer oferował 10 czy nawet 20Mbit z tepsy, szło uciągnąć chyba z 6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

via twojeip.wp.pl

To bardzo wiarygodny tester, na DSL 8000 czasem wychodzi 60 mbps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie realia, przy naszym rozwinięciu max. prędkość 6 mb/s . Afryka max 20 mb/s , Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polska schodzi na dno.. A odpowiedź technika z infolinii, //Warunki atmosferyczne wpływają na prędkość Pańskiego internetu// to nie wiedziałem czy go opieprzyć czy isć się napić piwa .. Skoro mu tłumacze, że kabel od domu do skrzynki leci Peszel > kabel zelowany, i ze skrzynki też w peszlu do centrali osiedlowej a potem szkłem no to.. Jeszcze widziałem jak kładą nowe kable peszel, a w nim kabel.. .

 

Nerwica mnie bierze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś mógł rozjaśnić pojęcia BSA i Dslam ?

http://allegro.pl/sy...2056054982.html

 

Co do przyczyn - pierwsza, to spowodowane zapewne przez warunki pogodowe pogorszenie parametrów linii, przez co twój modem negocjuje prędkość liniową ledwie 3,5Mbita. Modulacja wg twojego modemu jest G.DMT - spróbuj może poszukać modemu adsl2+, moźe na nim będzie coś lepiej.

Sprawdź też resztę infrastruktury domowej - odepnij telefony i filtry, może coś sieje.

 

A drugą sprawą jest sam upstream Netii, który zapewne też jest lekko przypchany.

Ewentualnie może znowu gdzieś koparka przy budowie autostrady jakieś światełko rozszarpała smile.png

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem globalny to na pewno nie jest. U mnie wszystko działa jak codziennie. Zapewne jak poprzednicy wcześniej już napisali warunki atmosferyczne i dodatkowo "większe obciążenie linii" spowodowało, że modem "zapina" się z mniejszą synchronizacją niż to miało miejsce wcześniej. Sam mam netię i wszystko "gra i buczy". Test wykonany przed minutką:

 

1709260420.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze fajniej jak wszyscy klienci Netii będą mieli opcję "jaki kabel taki net" - wtedy tak zapchają im się łącza, że wyrobicie po 1 mbps.

Ta firma nie raz i nie dwieście udowodniła brak jakiegokolwiek profesjonalizmu i olewanie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech pochodzi tak jeszcze z 2 tygodnie będę miał pretekst aby nie dokładać się w domu do internetu i wezmę sobie, osiedlowe łączę. Znajomy tam pracuje, wezmę szkiełko 20 Mbps (down) i 5 (up) , Do tego telefon VoIP za 99 zł msc i po kłopocie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×