Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartosz Stępień

Brak ustawienia grup SuPHP

Polecane posty

Witam was, mam pewien problem, z którym borykam się od jakiegoś czasu. Kiedyś miałem pewien problem, że apache się nie odpalał, przez zły wpis w pliku conf użytkownika. Wtedy po prostu usunąłem go bo i tak strona były pusta(na łatwiznę, wiem smile.png ) Teraz problem jest już poważniejszy bo większości plików conf ma ten sam błąd (nie wiem, panel kloxo musiał coś tam namieszać, bo ja nie bawiłem się w tamtych plikach):

 

apachectl: Configuration syntax error, will not run "graceful":

Syntax error on line 17 of /home/apache/conf/domains/damiano.conf:

suPHP_UserGroup takes two arguments, User and group scripts shall be run as

 

 

Wiem co to jest za błąd, nawet mniej więcej wiem jak go się pozbyć bo plik damiano.conf wygląda tak(fragment, w którym jest błąd):

<IfModule mod_suphp.c>
 SuPhp_UserGroup 
 suPHP_Configpath "/home/httpd/damiano"
</IfModule>

 

Chodzi o linijke UserGroup, gdy usunąłem tą linijkę lub wpisałem wartości user user to przestało już pokazywać błąd w tym pliku, ale to samo było w kolejnych 67 :(. W zasadzie to by mi wystarczyło, ale to nie jest rozwiązanie problemu, bo jak dodam nowego użytkownika to problem znowu się pojawia

 

Na stronie supportu kloxo i z tego co "wyguglowałem" powinno się to naprawić za pomocą:

 

/script/fixweb
/script/fixphp
/script/upcp

Niestety to nie rozwiązuje problemu, dodam, że jak zmienię z suphp na mod_php w panelu kloxo, to błąd też jest ale w innej linijce.

 

Co mogę z tym zrobić? Nie mam pojęcia jak zapobiec temu błędu, a ponowna instalacja panelu i wysyłanie plików nie widzi mi się za bardzo. Po za tym jak wystąpi ten błąd to znowu to już będę chciał go od ręki naprawić.

 

Żeby nie było, że nie podałem danych:

System: Centos 5

Panel: Kloxo/LxAdmin

Typ php: suphp_worker

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damiano.conf powinno wyglądać tak:

 

<IfModule mod_suphp.c>
 SuPhp_UserGroup damiano damiano
 suPHP_Configpath "/home/httpd/damiano.pl"
</IfModule>

 

W systemie user nazywa się damiano? (to domena?) sprawdź damianopl. Jak miałem kloxo to tworzyło takich użytkowników.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, wszystko działa, tylko nie wiem jakim dlaczego Kloxo tworzy te błędne wpisy. Akurat te kilka kont, które miało je uszkodzone były tworzone po aktualizacji kloxo, ale na supporcie nie ma łatki do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w panelu na Webserver Config w tabelce "Fix 'ownership' And 'permissions'" zaznacz "Fix ALL" - może to pomoże?

Pewnie gdzieś kloxo ma templatkę do tworzenia domen w panelu i tam siedzi błąd. Nie mam aktualnie dostępu do serwera z Kloxo na pokładzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×