Skocz do zawartości
Gość Kaluza

Serwer pod kilka sklepów Presta

Polecane posty

Gość Kaluza

Witam,

 

Poszukuję serwera o wystarczającej mocy by pomieścić 3 - 5 sklepów PrestaShop (bardzo rozbudowanych - dużo zapytań do MySQL). Parametry minimalne jakie mnie interesują: RAM 4GB i procesor 2 x 2Ghz. Najważniejszy jest dla mnie RAM. Jest ktoś w stanie polecić mi dobry serwer w rozsądnej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SP SSD z ovh.pl bardzo dobrze się sprawdzi. Kilka takich maszynek ostatnio postawiłem i działają świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaluza

Budżet do 350 zł miesięcznie. Ruchu na razie nie generuję bo sklepy dopiero zostaną założone. Problem jest taki że mają bardzo dużo zapytań do bazy danych i na normalnym serwerze jeden sklep strasznie muli - a ja takich sklepów będę miał min. 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 350 zł miesięcznie. Ruchu na razie nie generuję bo sklepy dopiero zostaną założone. Problem jest taki że mają bardzo dużo zapytań do bazy danych i na normalnym serwerze jeden sklep strasznie muli - a ja takich sklepów będę miał min. 3.

 

Taki juz urok Presty :(

Wg mnie wystarczy dobry shared hosting, nie trzeba bawić się w dedyki.

Jak bedziesz generował już większy ruch to wtedy przeniesiesz to na dedyka - na razie nie jest to konieczne.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaluza

@Ednet, ale już w tym momencie presta przeładowuje swoje strony w jakieś 2-4 sekundy. Jak będzie duży ruch (polska strona znanego zagranicznego producenta) to poruszanie się po stronie będzie nie możliwe. Aktualnie mam XEN 512 z HitMe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką masz ilosc towarów i ilosc wywolan na dobe?

Czy masz zainstalowane jakieś dodatkowe moduły (np filtrownie po atrybutach)?

 

2-4 sekundy trwa wygenerowanie strony przez serwer czy tyle trwa wczytanie w przeglądarce?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest odpalić memcache dla presty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 350 zł możemy zaoferować dość spory hosting dedykowany w oparciu o naszą ofertę. Jest to usługa w pełni administrowana przez nas. Możemy doinstalować dodatkowy cache w celu usprawnienia działania serwisów.

 

W razie zainteresowania, proszę o kontakt. Chętnie udostępnię usługę do testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaluza

Memcache mam odpalony. W sklepie jest 4500 produktów. Sklep wysyła do bazy, zapytania o stany magazynowe. 2 - 4 sekundy to czas ładowania pokazywany przez Prestę (w stopce) więc raczej czas ładowania strony. @Hekko.pl dzięki za ofertę, wezmę ją pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×