Skocz do zawartości
gregre

[wirtualny] serwer na pliki, dostęp FTP

Polecane posty

Witajcie,

 

Szukam hostingu na wymianę plików z klientami.

- wymiana tylko przez ftp (i/lub sftp)

- wiele kont ftp

- na jedno konto w tym samym czasie, z tego samego IP, loguje się np 15 komputerów, a każdy ma po 5 wątków w Filezilli. + kilka połączeń z innego IP.

- numery IP nie są stałe (to pewnie istotne)

- w zdecydowanej większości jest to wiele (kilkaset) mniejszych plików 20kB-7MB, czasem zdarzają się większe, po kilkadziesiąt MB

- miejsce co najmniej 15 GB (byłoby miło mieć np 50 czy 100 GB ;) )

 

Kuszą oferty home/nazwa (miejsce, transfery).

 

Na początek wolałbym oferty maksymalnie kwartalne (by przetestować działanie).

Uważam, że wtopiłem się w umowę 2 letnią z netmark. Przy powyższych założeniach serwer się przytyka, zgłoszenie awarii skutkuje odpowiedzią po 2-3h że wszystko działa poprawnie (wtedy już działa).

Ofert z taką obsługą proszę nie polecać :)

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem chcesz wydać ok. 150-200zł rocznie.

Wiec może zainteresuj się ofertą: OVH, tam masz 10zł miesięcznie, 25GB dysk oraz transfer miesięczny bez limitu (nie wiem jak dokładnie jest, ale chyba 1TB a później zmniejszają szybkość neta).

 

Ogólnie praktyczniej było by zakupić serwer nawet i VPS, u wielu firm można sobie samemu złożyć takiego np (Biznes-Host - ja ogólnie tą firmę polecam).

Bez limitu transferu + 10GB dysku jest za 168zł rocznie, a za 186zł jest 20GB dysku...

Wiec lepiej bym poszukał firmy polskich lub zagranicznych które mają w swojej ofercie VPS bez limitu transferu i zakupił ją, na pewno troszkę czasami drożej wyjdzie, ale możesz sobie wszystko tam skonfigurować od bota gg do serwerów głosowych/gier

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę się nawet z większymi opłatami niż 150-200zł/rok

Administrować serwerem potrafię na poziomie "daj konto, przydziel miejsce" :) Serwerów głosowych/gier stawiać nie będę.

Serwer stricte do wymiany plików.

Dawniej używałem serwera z netii i byłem bardzo zadowolony. Do czasu aż nie sprzedali tego innej firmie. I teraz się tułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×