Skocz do zawartości
FriendlyHost.pl

TP/Netia z tematu Exone.pl

Polecane posty

Złego słowa nie mogę powiedzieć. Faktycznie mają tylko i wyłącznie TP, jednak w planach dokupienie drugiego łącza od Netii. "Modem co zmienia ze szkła na LAN" zwie się mediakonwerterem i koszta zaczynają się od 90zł. Exone jest częścią km-net.pl, sieci w Zakliczynie. Żadnych restartów nie ma (poza naszymi przerwami technicznymi):

uptime.png

 

A łącze nie siada:

ping.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Modem co zmienia ze szkła na LAN" zwie się mediakonwerterem i koszta zaczynają się od 90zł.

Prawda, ale zakładając, że jest to konwerter (Giga)Ethernet FX do TX.

Z tym, że oprócz Ethernetu stosowana jest jeszcze sieć ATM (nie mylić z atman by atm_s.a.) - i w sumie telekomy na niej stoją, a tu już takiego np. ACE-52 za 90zł. nie kupisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP pobiera opłaty za konwerter w zależności od wielkości łącza od 600 do 1,2k mc, łącza za ATM 155 od 40zł/mb ale jak jest tylko TP zaczyna się od 65zł i to jest norma wymagana odgórnie , metro 100MB zaczyna się od 6500netto czego nie widzę w tejże miejscowości. Taki operator, który ma łącze tylko od jednego dostawcy to nie ma racji bytu bo np. atak z botnetu i leży, nie wspominając o AS'ie i klasach IP których TP nie oddaje i nie ma możliwości uzyskania lub przejęcia klas IP.

TP pobiera dodatkowo za port za którego utrzymanie płaci się od 600zł za – 100Mb, 2k za 1GB. Netia tam bazuje na łączach TP więc będzie również sporo kosztowało a stabilność tego operatora można sobie sprawdzić na trzepaku...

Nie chce mi się wierzyć że super oferta i mają łącze ?/GB chyba że z własnego switcha, bo w TP płaci się słono za port GB z konwerterem nie wspominając o średniej cenie w TP w miejscowościach w których brak innego opa.

Co do samych konwerterów to kowerter do ATM to koszt min. 10k. jak zresztą wiecie a cisco z 1g portami to już hoho.

Edytowano przez albertw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy Netia awaryjna.. Wschodnia część Polski ostatnimi laty bez awarii - jedyne co było to przecięcie światła za Lublinem, 4h i naprawione. Albert masz rację.

Dobra, koniec off topu na temat łącz, w końcu powinniśmy tutaj zamieszczać tylko i wyłącznie opinie.

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wspominając o AS'ie i klasach IP których TP nie oddaje i nie ma możliwości uzyskania lub przejęcia klas IP.

TP pobiera dodatkowo za port za którego utrzymanie płaci się od 600zł za – 100Mb, 2k za 1GB. Netia tam bazuje na łączach TP więc będzie również sporo kosztowało a stabilność tego operatora można sobie sprawdzić na trzepaku...

Ja jakoś mam swój AS i klasę PI na łączu z Netii. Da sie? No da się. Uptime łącza z Netii: http://www.serviceup...dc22bc&Id=32781 (to jeszcze jest adresacja PA)

Parę dni temu zrobiłem lekki fail i dlatego uptime spadł, w dodatku w środku dnia biggrin.png

TP za port 100M życzy sobie 700 netto, za 1G chcieli coś koło 3k netto.

Szkoda, że na trzepaku nie piszą jak to TP robi klientów w ch... bambuko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Miłosz ja tam pracowałem przez 8 lat do września i znam zagrywki opiekunów, przymus generowania %, ich cenniki jaki komu i dlaczego Twoja Netia i nie tylko cienko chodzi na ich łączach... więc nie musicie mi tłumaczyć co ile kosztuje i jak działa tym bardziej na jakich zasadach.

Po prostu opiekun odgórnie ma przymus generowania przychodów i procentowo ma od tego działkę, a nikt nie odda swojej wypłaty więc wiadomo.

Dzierżawa portu to nic z tym co trzeba ponieść by przygotować łącze 1GB w zamówieniu TP choć tu tematyczna firma może nie wie jakie są koszty, na ile umowa na jakich zasadach a pisanie, że ma się port 10GB to jest ciut przesadzone chyba ze we własnym LAN,ie. Owa firma nie ma takiego łącza co można łatwo sprawdzić jednym telefonem ale cóż nie będę nikomu udowadniał wyższości ładnie napisanej treści nad faktami.

 

dobra idę do pubu na piwko...

Edytowano przez albertw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra idę do pubu na piwko...

No niektórzy mogą. Tymczasem wydzielę temat ;)

 

Ja nie latam po kablach TP. No to jak znasz zagrywki to dobrze. W takim razie ciekawi mnie dlaczego w TP pracują jeszcze ludzie, którzy nie potrafią dogadać sie z klientem i zamknąć zlecenie do końca. Nie wspominając o tym, że TP trzeba było się o wszystko doprosić. Widocznie w tej firmie nie ma żadnego przymusu.

 

Ja z łącz Netii jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama firma jest jak najbardziej OK, ale ludzie którzy wymagają generowania zysków już nie tak słodko. Ostatnie zmiany w TP w połowie roku przynosiły zmiany na które ja się nie godziłem . Klienta trzeba za wszelką cenę trzymać a nie doić i taka różnica zdań z dyrektorem spowodowała że już maiłem dosyć. Jeśli dostaje propozycję podpisania umowy na 250Mb a oni chcą żeby wydoić z klienta który bierze tylko od TP bo nie ma innej możliwości po 45zł netto per Mb, 3 lata umowa i 1tys aktywacja dzierżawa portu 2,8k , konwertera cisko 1,5k i jak mniej to ja dostaję z wypłaty % to wybacz. Teraz pracuje w firmie hydraulicznej szwagra i jest za***... ście mam 4k na rękę 5 dni pracuje i pilnuję wykonawstwa na budowach nie znając się wogóle...hee..

 

TP to moloch gdzie nie masz z kim bezpośrednio porozmawiać a gro opiekunów to dojarki, bo jak coś chcesz piszesz emaila, czekasz ktoś go przekazuje zatwierdza plan oddaje przekazuje ramowy plan mnie i rozmowy z klientem któremu możesz dać tylko tyle ile masz napisane, jak klient nie zgadza się znów kilka dni zanim przejdzie to przez kiszki molocha... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Netii to nie wiem czy ja mam farta czy co. Ale naprawdę sporo rzeczy załatwiam od ręki. Z niczym się nie ociągają. Mam opiekunów, którzy nie zlewają żadnego maila. Jak trzeba to cisną problem w innych działach. To co ostatnio udało mi sie zrobić na moim łączu, to w TP jest pewnie awykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p style="margin-bottom: 0cm;">Widzę ze w Netii masz "chody" ale to już zależy od regionalnego i opiekuna biznesowego. Masz widzę udostępnioną klasę IP ale nie własnego AS'a ale cóż w TP podobne warunki ale wyższe ceny. Tam wiele żeczy jest niewykonalnych patrząc na innych opów z poziomu usera. A jakie masz łącze i ile płacisz mc per mb. ?</p>

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze w Netii masz "chody" ale to już zależy od regionalnego i opiekuna biznesowego.

Być może. Na początku trochę musiałem się naskakać, ale teraz siatka kontaktów bardziej mi się rozbudowała :)

 

Masz widzę udostępnioną klasę IP ale nie własnego AS

Nie do końca ;) W tej chwili mój serwer stoi jeszcze na adresacji PA od Netii.

Dzisiaj prawdopodobnie przepnę to co pozostało na "nową" sieć. Część sprzętu już działa na nowej adresacji

AS57355 i np 91.231.205.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×