Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
markonix

Pojemny hosting (backup)

Polecane posty

Witam, chciałbym się zorientować w ofertach hostingów o przeznaczeniu głównie na backupy.

 

Oczekiwania obowiązkowe:

- Minimum 2TB pojemności

- FVAT

 

Fajnie jakby był DA i możliwość postawienia jakiejś małej strony (np. zaplecze) ale nieobowiązkowo.

Po prostu miłoby mieć jakiś hosting, na którym można by sobie testować np. nowe PHP itd. bez strachu.

Prosiłbym o ceny wraz z cennikiem za ustawienie backupów (raz dziennie).

Najlepiej PW.

 

Kopiowane będą backupy z DA (Hetzner).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się ;)

Pytałem czy głównym czynnikiem, który ma wpływ na cenę to pojemność?

 

O kimsufi jak najbardziej myślałem i widełki cenowe to właśnie ich ceny ale dałem zapytanie ofertowe bo kimsufi to cena za normalny hosting, a ja mam lekko mniejsze wymagania poza tym chciałbym dać zarobić mniejszej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o cenie najtańszego Kimsufi, to w tej cenie "mniejsze firmy" nie zaoferują 2TB miejsca na dysku. Szczerze nie wiem czy z takim wymogiem znajdziesz coś tańszego.

 

Jak bardzo liczy się dla Ciebie otrzymywane łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może przekalkuluj sobie najpierw:

1. Ile zajmują pliki które chcesz przechowywać

2. I z ilu ostatnich dni będą miały być przechowywane

 

Jeżeli wyjdzie ci niewiele Np. 50GB to VPS

Jeżeli znacznie więcej to polecam serwer dedykowany. Skonfigurowanie i ustawienie go aby robił backup co dziennie to nie problem. Ewentualnie kasując przestarzałe pliki :)

 

Podaj od razu jaka pojemność i ile możesz wydać. Ktoś coś ci dobierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze firmy raczej nie bawią się w takie rozwiązania. Pod backup potrzebne są głównie dwie rzeczy: olbrzymia pojemność dyskowa i łącza o ogromnej przepustowości, które muszą być w gotowości 24/7, mimo, że ich realne wykorzystanie jest stosunkowo niskie. Do tego dochodzi odpowiedni poziom zabezpieczeń itd. Stąd też profesjonalne rozwiązania backupowe wcale nie są tanie, najczęściej kosztują sporo więcej niż "standardowe" usługi hostingowe. Jeśli szukasz rozwiązania niedrogiego, to najtaniej wyjdzie Ci po prostu szukać najtańszego możliwego dedyka z dużymi dyskami. Kimsufi jest dobre na początek, ale tez nie jest idealne, bo z jednym dyskiem nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No wiesz właśnie tu zależy czy użytkownik chce tanie czy dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie backupy zajmują niecałe 5GB i mniej więcej polityka miałaby wyglądać tak:

- backup 24h

- wszystkie backupy w danym miesiącu są trzymane wstecz 6 miesięcy (dla oszczędności starsze niż 3 miesiące co drugi dzień jeżeli takie skrypty ktoś jest w stanie napisać).

- potem pojedyncze backupy z po jednym na miesiąc.

Kwestia bezpieczeństwa - backupy i tak zgrywam na dysk raz na jakiś czas więc tu nie ma aż tak rażącego priorytetu.

 

Przy takiej polityce faktycznie 2T to za dużo tak więc właśnie gdzieś tak 500gb - 1TB będę szukał.

Widełki cenowe - kimsufi 1T - 60zł netto i taka cena jest dla mnie do zaakceptowania (zwłaszcza przy opcji możliwości postawienia tam jakiś małowartościowych stron wtedy 100zł netto).

Edytowano przez markonix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Napisać automatyczny skrypt to nie problem. Tylko z dyskami ciężko :)

 

Podziwiam że chcesz trzymać tak potężny backup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymiej większości użytkowników wystarczy codzienny backup z kopiami z ostatnich 7 czy 14 dni, Ty chcesz trzymać kopie z pół roku. Nie wiem jakie dane tam przechowujesz, ale bez względu na to co to jest uważam, że to overkill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Jest to słuszna uwaga bo jeżeli miałbym oszczędzać miejsce to taki długi backup wstecz miałby dotyczyć tylko jednego konta w DA.

Chodzi mi tu o dosyć istotną archiwizacje pewnych "stanów" (tak więc chodzi głównie o bazę danych).

 

Anyway zapytanie ofertowe zmieniłem na 500GB - myślę, że mniej wygórowane, a na pewno mi też starczy przy odpowiednim zoptymalizowaniu mojej polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości możesz się rozejrzeć nawet za VPSem, koszt powinien być niższy niż utrzymywanie dedyka i odpada Ci martwienie się o sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×