Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kacper1972

Prośba o radę - firma hostingowa przywróciła stronę z przed kilku miesięcy

Polecane posty

Witam,

 

Firma hostingowa dziś w nocy miała awarie i o zgrozo przywrócili mi kopię strony z przed kilku miesięcy, co nie było by problemem, gdyby nie fakt że przez ostatnie dwa tygodnie strona ulegała przebudowie, powstała nowa strona, ale największy problem i pech jest taki że w ciągu ostatniego tygodnia pracownicy wrzucili dużo treści - tera znikt nie che tego oddtwarzać, a te treści z ostatniego tygodnia to główna wartość strony. bo mamy kopię ale starszą, ale to nic nie daje nam.

 

Wiem napiszecie rób kopie strony co dziennie - kto z was tak robi?

Napiszecie rób kopię po każdym ważnym przyroście informacji - a kiedy jest ten ważny w ostatnim tygodniu co dziennie.

 

Trochę mnie to załamało bo ludzie przysiedli do cms i ostro stukali a tutaj pech, dużo czasu spędzili.

 

Zaś pytanie o radę brzmi co mogę zrobić aby odzyskać pracę od nich?

 

pozdrawiam

 

Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

po pierwsze: co mówi regulamin owej firmy w kwestiach kopii zapasowej?

po drugie: pytałeś ich dlaczego jest tak stary, a nie z wczoraj (lub dnia, który mają w ofercie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jakimś forum ostatnio czytałem właśnie o zniknięciu danych, nie było podanej nazwy firmy ale coś czuje że to o tą samą chodzi.

 

co zrobić? regulamin to raz, rozmowy z firmą to dwa, jeżeli nie ma świeżego backupa to choćbyś nie wiem czym straszył to Ci go nie stworzą.

tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dziś nie mam żadnej informacji a wysłałem już kilka meili - rano odebrali telefon i powiedzieli że bezie ok ale potem cisza.

 

Problem jest w tym, że oni dzierżawią serwery nie należą do nich.

 

Nie chodzi o straszenie ale rozwiązanie problemu a milczenie z ich strony jest denerwujące.

Mi szkoda pracy ludzi.

 

Niestety regulaminu brak na teraz nie ma go, dalej jest oferta ale bez regulaminu????

 

A uwaga strona na tym hostingu działała kilka lat a teraz kiedy się za nią wzięliśmy padło - ciśnienie mi skoczyło.

 

Nazwy na razie nie wymienię jak nic nie wskóram to dam info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem napiszecie rób kopie strony co dziennie - kto z was tak robi?

 

Ja robie kopie co 4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

na jakimś forum ostatnio czytałem właśnie o zniknięciu danych, nie było podanej nazwy firmy ale coś czuje że to o tą samą chodzi.

 

Podobny temat był na PiO.

 

Problem jest w tym, że oni dzierżawią serwery nie należą do nich.

Jaki w tym problem? To powszechna praktyka ;)

 

 

Niestety regulaminu brak na teraz nie ma go, dalej jest oferta ale bez regulaminu????

Powinien być regulamin świadczenia usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że jesteś tym samym gościem co to pisał na PIO, tamten też "na razie" nie chciał ujawniać nazwy firmy,

dla mnie to dziwne ale w dyskusjach na taki temat brać udziału nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jestem tym gościem z PiO.

Nie posądzam ich o złą wolę stad nie podaje nazwy firmy - strona u nich stoi od 8 lat - do tej pory nic sie nie działo.

Pytam o radę bo jesteście specjalistami w tej dziedzinie, znacie temat od środka.

Firma jest niszowa świadczy usługi hostingowe głównie dla stomatologów, jest to dla nich dodatkowa działalność główna jest inna - wydawnictwo. Stomatolodzy którzy piszą dla nich ten hosting mają za darmo, reszta płaci kasę na dziś.

np:

Oferujemy Państwu odpowiednie pakiety, na które składa się domena krajowa (również funkcjonalna) lub domena na bazie nazwy serwera w połączeniu z usługą hostingową, czyli korzystanie z naszego serwera - vide opis i cennik poniżej.

 

Ostateczna cena pakietu uzależniona jest od wykorzystywanych zasobów serwera. Domena krajowa

np.: www.studiodent.pl, www.eurodent.pl, www.implanty.pl

abonament roczny ( domena + serwer ) od 300,- PLN

 

Zasadniczo już wiem, że nie mogę powołać sie na regulamin którego na dziś nie ma a czy 8 lat temu był nie pamiętam. Ale skoro - pytam jako laik - oni dzierżawia serwery to czy właściciel maszyn nie robi kopi oraz czy jest taka szansa że ludzie teraz pracują nad przywróceniem usług (nie działa np teraz dostęp przez ftp), to po ruszeniu moze i strona bedzie?

 

Może strona stara działa bo ma mniejsze wymagania (nie korzysta z baz danych). Dużo może i pytań.

 

Podałem tak dużo info że łatwo znaleźć hosting.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście zdarzył im się pechowy przypadek, może pracują nad tym aby przywrócić działanie usług,

trudno określić bo to jednak nie jest firma świadcząca typowo usługi hostingowe, może się okazać że jednak nie przewidzieli takiej sytuacji, skoro tyle lat było ok.

trudno coś doradzić, jeżeli dane przepadły to wiadomo, choćby nie wiem jakie ktoś miał chęci to ich nie przywróci.

kwestie odpowiedzialności to już osobny temat i na pewno na forum konkretnej informacji na podstawie takich danych się nie uzyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i już zdradziłeś co to za firma :)

http://www.dentonet.pl/?s=2&sID=146

wystarczyło tylko kilka słów z ich strony i wujek google odnalazł :)

 

A co do robienia kopii zapasowej, to mam odpalony skrypcik który codziennie w nocy robi kopię zapasową całej zawartości i utrzymuje 5 ostatnich kopii zapasowych na serwerze znajdującym się w zupełnie innym DataCenter. Oczywiście usługodawca sam też robi backup, a sam serwer jest na RAID 10. Ale otrzymuje się to za co się płaci :)

 

Musisz ich męczyć o przywrócenie nowszej kopii, o ile ją posiadają, inne sposobu nie ma. Ale śpiesz się, bo za kilka dni może się okazać że aktualna kopia już po awarii zastąpi tą przed samej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - pomęcze ich

szkoda pracy i chyba trzeba się przenieść do typowej firmy hostingowej, niech każdy robi to na czym się zna.

dokładnie o nich chodzi.

Emocje dziś opadły i zabieramy się do pracy, pewnie zrobimy to lepiej niż było.

 

pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×