Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

ISPconfig a ispCP

Polecane posty

Cześć.

Do tej pory korzystałem z ISPConfig i szczerze mówiąc myślałem że ispCP to to samo tylko inna nazwa, ale mniejsza z tym. Na ispconfig używałem tylko opcji podpinania stron, bo zarówno DNSy jak i serwer pocztowy miałem zewnętrzne. Ale teraz zainteresował mnie panel ispCP.

 

Czy ispCP zawiera wbudowany postfix/dovecot i bind? Bo samemu mam małe problemy z konfiguracją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiera, aczkolwiek też z nich nie korzystam (a mam dwa serwery z IspCP Omega), dzięki temu oszczędzam zasoby serwerów. Poza tym zewnętrzne DNSy i poczta mają jeszcze jedną zaletę: w przypadku awarii czy przeniesienia wszystkiego na nowy serwer łatwiej (przynajmniej mi) jest ogarnąć temat domen - szybka zmiana IP serwera http/ftp i jedziemy dalej, nie trzeba przenosić maili, niczego nie trafia szlag, sama operacja jest znacznie szybsza. Takie rozwiązanie w przypadku prowadzenia otwartego hostingu się nie sprawdzi, ale jeśli na serwerze trzymasz wyłącznie strony swoje lub przez siebie administrowane, to jest to najwygodniejsza forma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×