Skocz do zawartości
Marek607

Oplacalnośc zakupu Directadmin

Polecane posty

Hej!

Siedze już 3 dni i się głowie nad tym, postanowiłem więc zasięgnać waszego zdania.

 

Czy warto jest zakupić licencje DA, czy może lepiej jechac na darmowym rozwiązaniu typu ISPConfig??

 

Chodzi mi tu o wygode, funkcjonalnośc no i kwestie wydajności.

 

Vps uzywany bedzie dla moich kilku stron i w przyszlosci dla kilku - kilkunastu klientów.

 

W sumie widze że funkcjonalnośc podobna , jednak na plus dla DA idzie to że jest łatwiejszy w obsludze i bardziej znany, dużo skryptów ma stworzone howto dla directadmina no i jako komercyjny projekt jest chyba lepiej rozwijany (tu sie moge mylić).

 

ISpConfig ma duża zalete - bezpłatny.

 

 

Prosiłbym o doradzenie w tej sprawie i swoje opinie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dwa serwery, które wykorzystuję dla swoich stron i kilku-kilkunastu klientów, na obu postawiłem IspCP Omega i działa wyśmienicie. Prowadzę to sam, nikt poza mną nie ma dostępu admina do panelu a tym bardziej roota do serwera, na obu serwerach nie miałem ani jednego problemu od momentu ich instalacji (jeden ok. pół roku, drugi jakieś 4 miesiące). Na taką skalę po prostu nie opłacało mi się inwestować w coś, co i tak nie będzie wykorzystywane, darmowe rozwiązanie (konkretniej Open Source) spisuje się znakomicie. Przy takiej skali nie ma sensu wydawać kasy na rozwiązanie, które nie wniesie praktycznie nic nowego.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych rozwiązań dostępny jest jeszcze Webmin (http://webmin.com) oraz moduł do niego virtualmin. Ogólnie webmin jest fajną alternatywą i również na tak mała skalę dałby radę. Są firmy które oferują pakiety hostingowe na webminie właśnie.

 

d.v napisał wszystko, co potrzeba. Na taką skalę nie warto Ci inwestować w DA.

 

Właściwie to modułów do webmina jest kilka: usermin, virtualmin, cloudmin.

Edytowano przez inzaghi89 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×