Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Vision81

[wirtualny] lub [dedykowany] pod serwis z ogłoszeniami

Polecane posty

Witam

 

Zarejestrowałem się tutaj ponieważ mam mały dylemat i sam nie umiem sobie z tym poradzić więc liczę na waszą pomoc drodzy użytkownicy :). Sprawa wygląda tak:

 

Posiadam serwis internetowy z ogłoszeniami ( możliwość zamieszczania zdjęć/ video) plus podpięte forum, nie ukrywam serwis jest dość młody (istnieje od stycznia) na chwile obecna miesięczna liczba użytkowników to 9000 uu tendencja wzrostowa( nie jest to wielki szał ale serwis skierowany jest do pewnej grupy docelowej). Obecnie zastanawiam się nad zmianą dostawcy hostingu ponieważ płacę prawie 90 zł miesięcznie (uważam, że jest to dość wysoka cena) i mam limit transferu w wysokości 70 GB i już powoli go zaczyna brakować w miesiącu. Zdaje sobie sprawę ,że na rynku jest wiele firm hostingowych i oczywiście najlepiej wybrać taka która będzie mi najlepiej odpowiadać problem w tym, że słabo się orientuje co w takim hostingu powinno być najważniejsze... (mam dość małe doświadczenie) a jak pytam znajomych każdy ma inne zdanie :huh:

 

Najważniejsze cechy które mnie interesują:

 

brak limitu transferu w miesiącu

dobry kontakt z obsługą techniczną

niezawodność

Na chwilę obecna cena max do 100 zł/ mc

 

na chwile obecną biorę pod uwagę ofertę z OVH http://www.ovh.pl/se...ograniczony.xml tylko pojawia się tam kwestia taka ,ze jest 10 zapytań do bazy i własny serwer SQL 1x128 mb ... Czy jak jest własny serwer SQL to nie obowiązuje zasada max 10 zapytań do bazy ?? Czy ktoś może to trochę objaśnić?

 

A moje główne pytanie to takie:

 

Jaki hosting wybrać lub czym się kierować aby za jakiś czas znowu nie zmieniać dostawcy z jakiegoś powodu ... :]

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc :)

Edytowano przez Vision81 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tendencję wzrostową, to licz się z tym, że możesz mieć problemy z każdym hostingiem współdzielonym. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie VPSa (bo na dedyk to jeszcze zdecydowanie za wcześnie), ale tutaj masz dwie opcje - zmieścić się w 100 zł i samemu przygotować serwer (albo zapłacić ekstra jakiemuś adminowi za zrobienie tego), albo brać zarządzanego VPSa za nieco wyższą kwotę (sensowne rozwiązanie dostaniesz już od 120-140 zł). Ta druga opcja jest lepsza, bo masz określoną ilość czasu administratora do wykorzystania w miesiącu na aktualizacje oprogramowania serwera, sprawdzenie zabezpieczeń itp.

Polecam Ci zapoznać się z ofertami firm Ultimahost.pl i MZone-net.eu. Korzystam z usług obu firm i mogę śmiało powiedzieć, że są dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś informacje na temat obciążenia konta na serwer?

 

Na jakim skrypcie i co masz na serwerze, forum, portal itp.

 

Skrypt był pisany od podstaw ( CMS) PHP i trochę skryptów javy a na serwerze jest portal, forum, zdjęcia i video do ogłoszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako chyba jedyni w Polsce gwarantujemy darmowy automatyczny backup serwerów VPS

No nie jesteście jedyni, u nas jest to już od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

No nie jesteście jedyni, u nas jest to już od bardzo dawna.

 

Damianowi chyba chodziło o to, że ze wszystkich firm w Polsce :P A wy oficjalnie jesteście "angielscy", no ale ja nie chcę się wtrącać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie jesteście jedyni, u nas jest to już od bardzo dawna.

 

U nas też i podejrzewam, że 90% ma taką usługę w cenie, ale niech żyje w przeświadczeniu że jest jedyny ;)

 

Za rok wyskoczy, że jako pierwszy ma natywne ipv6 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako chyba jedyni w Polsce gwarantujemy darmowy automatyczny backup serwerów VPS

 

Konfiguracja i wymyślenie sposobu na to pewnie zajęły Ci wieki, dopiero teraz to macie..? To nie jest powód do chwalenia się

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie karmić Miodka/ trolla* bo się nakręci i znów będzie cała jałowa dyskusja o tym kto jest lepszy i czyja prawda jest mojsza...

 

* - Niepotrzebne skreślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×