Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Glibnes

Problem z FPM i Fatal Errorem

Polecane posty

Mam problem z wyświetlaniem errorów i tworzeniem ich logów przez system.

 

Przez przypadek w jednym ze skryptów PHP ponownie zadeklarowałem pewną klasę, przez co skrypt się po prostu sypał.

Jednak PHP zamiast wywalić błąd na ekranie (wyświetlanie błędów w php.ini mam na On, pokazuję wszystkie prócz Deprecated i Notice, błąd ponownej deklaracji to Fatal error, przynajmniej jako taki pokazuje się na domowym apaczu) pokazuje się kod 502 Bad Gateway. Sprawdzałem Logi nginxa - tak jest tylko błąd "104: Connection reset by peer", w logu php5-fpm jest tylko tyle, że proces-dziecko "się zakończył" (po ustawieniu loga na debug pokazuje kod SIGCHLD). Nigdzie nie ma żadnego wpisu jaki błąd wystąpił w samym PHP.

Co ciekawe, po zrobieniu umyślnego błędu (użycie nieistniejącej funkcji) PHP już normalnie wyświetla na ekranie Fatal Errora bez żadnych problemów (i zapisuje również błąd do loga nginxa).

 

Tego problemu nie miałem na serwerze w Hitme, na swoim domowym apachu też nie. Również na wykupionym koncie shell, gdzie mam stronę postawioną również na nginxie i php-fpm pokazuje normalnie Fatal Errora. Problem występuje jedynie na serwerze VPS od ViHostu.

 

Edit: Znalazłem przyczynę takiego stanu rzeczy - winowajca to APC. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i może pomóc w jego rozwiązaniu?

Edytowano przez Glibnes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×