Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xebyte

Problem z podpięciem domen

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z podpięciem domen do panelu Kloxo, który znajduje się na VPS-ie. Przeglądając tematy zamieszczone na tym forum, utworzyłem hosty o nazwie ns1.domena.pl i ns2.domena.pl w panelu AZ.PL (tam gdzie domena jest zarejestrowana), przekierowałem domenę, którą chcę podpiąć na te serwery DNS, a w panelu Kloxo dodałem nowy szablon DNS z tymi hostami. Domena jest oczywiście dodana do panelu Kloxo. Po 24 godzinach strona nadal nie jest dostępna więc chyba ta konfiguracja nie zadziała. Co mam jeszcze zrobić bym mógł dodawać domeny do Kloxo wpisując 'moje' DNS-y?

 

I dodatkowe pytanie - czytałem, że podpinanie domen do jednego VPS-a to nie jest zbyt dobry pomysł i lepiej korzystać z DNS-ów rejestratora domeny. W jaki sposób mam skonfigurować te rekordy A żeby domena prowadziła do strony konkretnego klienta a nie do głównej strony VPS-a i jak dodać tak skonfigurowaną domenę do Kloxo?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi,

 

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć domeny na własnych serwerach DNS to utwórz w panelu administracyjnym domeny w firmie gdzie zakupiłeś domeny glue rekordy, czyli rekordy A np. ns1. IN A adres_IP_Twojego serwera ns2. IN A adres_IP_Twojego serwera

 

Skonfiguruj również strefę na swoim serwerze DNS dla tejże domeny, a później z panelu rejestratora domeny skieruj ją na własne DNS'y.

 

Możesz jeszcze rekord A Twojej domeny skierować na adres IP swojego serwera podając w panelu rejestratora domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×