Skocz do zawartości
Seo.Uczen

Problem z blogiem opartym na wordpress - Proszę o pomoc

Polecane posty

Utworzyłem nowy temat ponieważ mam sporty problem z wrzuceniem mojej strony/bloga naserwer mojego dostawcy. Mam wykupiony serwer w webd.pl i już mineły24 godziny od momentu kiedy napisałem do nich maila z prośbą wytłumaczenia jak mam to zrobić, no ale niestety zostałem olany imuszę sobie poradzić w inny sposób.

 

Nie jestem pewny (w sumiejestem prawie pewny) ale jak na stronie widnieję informacja owsparciu 24/7 to takie wsparcie powinno być realizowane bez względuczy to piątek świątek czy niedziela, a teraz mamy weekend i brak jakiegokolwiek kontaktu.

 

 

Postaram się opisać problem jak najdokładniej mogę i proszę o wsparcie ze strony użytkowników tego forum :)A więc sprawa wyglądanastępująco:

 

W czasie tworzenia bloga wsparłem się localhost postawionym przez xampp, użyłem do tego najnowszego wordpress i wszysko chodzi elegancko (na moim komputerze rzecz jasna).

 

Chciałbym zaznaczyć że mam wykupioną domenę i całą konfikurację chciałbym wykonać dla mojej wykupionej domeny, ale niżej opisuje jak to robiłem dla domeny która była mi dana z serwerem. Oraz warto na samym początku wspomnieć że w informacjach od dostawcy jest coś takiego jak mysql– localhost i mysql "z zewnątrz" - ... i tak średniowiem gdzie co jak wpisywać (w sumie chyba próbowałem wszystkich możliwych kombinacji a więc może dlatego jestem trochę zagubiony:)).

 

Na początku wszedłem na ftp wykupione w wyżej wymienionej firmie i wgrałem tam całęgo wordpress (nie licząc samego folderu, po prostu same pliki z takiej ścieżki - xampp/hrdosc/wordpress).

 

Na początku zrobiłem to do głównego katalogu w ftp a następnie wyczytałem gdzieś że powinienem to zrobić do public.html i tak też zrobiłem.

 

Kolejnym krokiem było wygenerowanie bazy mysql z mojego localhost i tak też zrobiłem,dzięki programowi notepad++ zamieniłem ciąg znaków na (próbowałem dwóch opcji) nazwę ftp (daną przez dostawcę) oraz mysql - localhost i nic to oczywiścienie dało (ale nie było żadnych błędów wszystko zamieniało siębezproblemowo).

 

Później w cPanelutworzyłem bazę danych oraz użytkownika oraz w wgrałem moją bazę mysql i też nie było żadnego problemu :).

 

Kolejnym etapem była zmianapliku wp-config.php (wersji która znajdowała się u mnie na kompie)i dokonanie zmian:

 

 

Następniepliku wp-config.php zmieniłem:/** Nazwa bazy danych,której używać ma WordPress */

 

define('DB_NAME', ''); <<<nazwa strony z www i bez

 

 

/** Nazwa użytkownika bazydanych MySQL */

 

define('DB_USER', ''); <<<nazwa użytkownika bazy mysql

 

 

/** Hasło użytkownika bazydanych MySQL */

 

define('DB_PASSWORD', ''); <<<hasło które wymyśliłem podczas tworzenia użytkownika mysql

 

 

/** Nazwa hosta serweraMySQL */

 

define('DB_HOST', ''); <<<< nie wiem co tutaj powinienem wpisać,próbowałem localhost, nazwę ftp oraz mysql "z zewnątrz - ...i nie działa

 

Oczywiście plik podmieniłem(w lokalizacji głównej na ftp i w folderze public html.).

 

 

Zrobiłem modyfikację przedstawione wyżej i nic nie działa. Jak wchodziłem na stronę www podaną mi przez dostawcę (doklejoną do serwera) to zamiast mojego bloga albo instalki z wordpress to pokazuje się ta sama strona z "właściwa strona wkrótce" i reklama webd :) (czyli tak jak było przed tym jak wrzucałem to wszystko na serwer).

 

 

Prosił bym o poprawieniemoich błędów i wyjaśnienie mi tym samych co mam zrobić żeby ta strona w najbliższym czasie zaczęła chodzić na domenie prywatnej(tzn. wykupionej a nie przypisanej do serwera z reklamą firmy hostingowej w nazwie).

 

 

Pozdrawiam i dzięki zapomoc.

 

 

Edytowano przez Seo.Uczen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Host do bazy to zapewne będzie localhost, bo nie musisz używać tam żadnego łączenia z zewnątrz.

U siebie na komputerze wyeksportuj bazę do pliku w phpmyadminie, a w webd zaimportuj w phpmyadminie do utworzonej bazy.

 

Jeśli pojawia się taka reklama to może w public_html masz domyślny plik index.html?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie na komputerze wyeksportuj bazę do pliku w phpmyadminie, a w webd zaimportuj w phpmyadminie do utworzonej bazy. <<< tak zrobiłem i niby wszystko jest ok tak jak pisałem wcześniej.

 

Nie wiem za bardzo o oznacza "Jeśli pojawia się taka reklama to może w public_html masz domyślny plik index.html?" a dokładnie to sformułowanie o reklamie ?

Jeżeli chodzi o to że ja pisałem wcześniej o reklamie to chodziło mi o to że teraz chciałbym to ustawić na domenie wykupionej przezemnie a nie takiej od serwera z reklama w środku czyli www.....webd.pl a jeżeli chodzi o plik index.html to mam taki w folderze z wordpress.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

index.html należy usunąć, z "index" powinien być tylko index.php i wtedy instalacja wordpressa przebiegnie półautomatycznie.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
define('DB_NAME', ''); <<<nazwa strony z www i bez

źle - DB_NAME to nazwa bazy danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×