Skocz do zawartości
Krzysztof Cieślak

[wirtualny] dla portalu moto

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów,

Prowadzę portal motoryzacyjny na serwerach Hetzner jednak od jakiegoś czasu borykam się z problemem dostępu do strony jak i szybkości jej działania. Niby z serwerem jest wszystko ok jak zapewnia dział wsparcia. Kiedyś jednak zwrócono uwagę, że moje forum generuje zbyt duże obciążenie i zasugerowano którąś z tych usług. Oczywiście usługi dużo droższe a i moja widza co do konfiguracji niezbyt imponująca.

 

Chciałbym się doradzić jakie parametry musi spełniać usługa hostingu by nie brakowało zasobów dla portalu aby ten działał szybko i sprawnie.

 

Oglądalność: 15-20 tys. wizyt i ok. 100-120 tys. odsłon na dzień (traffic min. 20 GB)

Zasoby są w głównej mierze pożerane przez forum na vBulletinie z dodatkiem vSEO, które generuje ok. 20-30 tys. odsłon na dzień

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwerów www http://castpol.pl/oferta/kontawww lub http://castpol.pl/oferta/hostingdlafirm . Nasze serwery posiadają dyski SSD na bazy danych, oraz w przypadku ofert firmowych obsługę memcache, która na pewno pozytywnie wpłynie na szybkość działania strony. Jest możliwość także ułożenia pakietów indywidualnych oraz udostępnienie konta testowego.

 

Pozdrawiamy,

Ekipa firmy CastPol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie oferty odpadają ze ze względu na limit transferu do 210 i 500 GB/m-c. Ja potrzebuje min. 600 GB/m-c docelowo 1 TB. Gdzie leży serwer i czy obsługuje bazy danych większe niż 1 GB, bo zapomniałem o tym wspomnieć? :)

Edytowano przez needfor82 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie bójcie się podać na ile Was stać, to bardzo pomaga coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakiej firmie masz konto, ale napisz do supportu powinni CI podać.

Dobrze by było jakby także podali Ci maszynę na której stoi konto.

 

Mi się jednak wydaje, że Twój serwis bardziej nadaje się na VPS, a wtedy w tym budżecie z administracją serwera się nie zmieścisz.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie leży serwer i czy obsługuje bazy danych większe niż 1 GB, bo zapomniałem o tym wspomnieć? :)

Serwer castpol.pl jest w Polsce, więcej informacji na stronie.

 

Baza 1 GB może być problemem, ale i nie musi. Wszystko zależy od skryptu i tego jak skrypt korzysta z bazy. Jeśli masz jakieś dziwne zapytania, kilometrowe joiny, które latają po kilku duzych tabelach, to pewnie zostaniesz wyporszony z każdego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto mam na Hetzner.de dokładnie usługa to Webhosting level 19. Chyba z moją strona jest taki problem, że generuje duże obciążenie na maszynie. Bo o ile są oferty hostingu z transferem 1 TB/m-c to mam obawy czy zasoby nie są za słabe. Oczywiście do VPS mogę dołożyć parę złoty, ale jaka wynika korzyść, że to będzie VPS czy serwer dedykowany niż hosting www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadając VPS możesz generować dużo większe obciążenie niż w zwykłym sharedzie.

 

Jest trochę droższy i masz w zasadzie dwa rodzaje usług VPS:

  • zarządzany przez firmę hostingową
  • oraz tzw root, czyli niezarządzany, gdzie sam administrujesz serwerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze VPS wszystko musisz konfigurować sam. Chyba, że wykupisz ofertę managed, czyli zarządzaną. Wtedy tylko wrzucasz swoje stronki. W wersji root robisz sam albo zlecasz jednorazową konfigurację.

Na vpsie masz dużo większą tolerancję obciążenia niż na hostingu wspóldzielonym. Jeśli baza ma faktycznie 1G, to warto pomyśleć juz nad VPSem. Na dedyka to może jeszcze za szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie co to jest ten serwer zarządzany. Rozumiem, że takim serwerem zarządzanym jest ta oferta Managed Server? Co trzeba skonfigurować i czy jest to trudne aby przenieść stronę ze zwykłego konta www na takie zarządzane?

 

MZone Group w jakim czasie przedstawione przez Ciebie VPS-y są skonfigurowane w ramach bezpłatnej administracji? Czy po takiej konfiguracji wystarczy wgrać stronę i bazę na serwer, skonfigurować dns i pocztę? Czy jednak wymaga to jeszcze jakiś dodatkowych czynności. Jeśli tak to jaki i jaki jest ich koszt? Rozumiem, że konfiguracja VPS-a nie zawsze jest bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, w serwerach zarządzanych VPS administrator zainstaluje Ci cały serwer www, wraz z panelem administracyjnym, zainstaluje także inne dodatki na Twoją prośbę.

Zostanie tez ustawiony backup tak, aby strona systematycznie była zapisywana na serwerze backupowym.

 

W VPS zarządzanych masz gotowe konto www podobnie jak na shared, z tym że masz większe zasoby systemowe oraz pełne prawa administratora.

 

Najtańszy VPS zarządzany u nas jest za 105 złotych miesięcznie, całość zarządzana panelem Directadmin PL.

W pakiecie masz też 4h miesięcznie pomocy technicznej, którą możesz wykorzystać np na upgradowanie wersji PHP, kopie zapasowe itp.

 

MZone Group w jakim czasie przedstawione przez Ciebie VPS-y są skonfigurowane w ramach bezpłatnej administracji?

Wszystko jest zależne od zaksięgowania wpłaty i ilości zamówień na dany dzień, konieczne jest też wygenerowanie licencji na panel Directadmin, z reguły trwa to wszystko kilka godzin (w godzinach pracy BOK oczywiście. Całość czyli instalacja itd. jest już w pakiecie, nie płacisz za to dodatkowo.

 

Link do oferty: http://mzone-net.eu/index.php?d=vpsmanaged

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to negocjuj z firmami 2 vpsy z obsługą, jeden na produkcję a drugi na mirror plików i baz ;)

 

jeśli w tej chwili utrzymujesz to na shared to wcale nie potrzebujesz mega zasobów vps a tym bardziej dedyka.

 

sam utrzymuję serwis z 30k UU dziennie na vs6 vihosta (w serwerowni Hetzner) i obciążenie tej maszyny jest znikome, ale oczywiście trzeba to skonfigurować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

needfor82, w castpol.pl VPS możesz mieć gotowy do pracy w ciągu godziny (albo i szybciej :) ), poza godzinami pracy Biura także, mowa o zarządzanym. Dodatkowo przeniesiemy Ci cały serwis na nowy serwer ;)

Jeśli masz pytania, to zapraszam do kontaktu.

 

Kolego wyżej, myślę, że przy regularnych kopiach (co też zapewniamy) nie będą mu potrzebne dwa vpsy. Za to może dołożyć sobie parametrów do jednego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej, myślę, że przy regularnych kopiach (co też zapewniamy) nie będą mu potrzebne dwa vpsy. Za to może dołożyć sobie parametrów do jednego serwera.

 

Miłosz, jeśli zapewniacie kopie baz danych i plików to bardzo fajnie (z jaką częstotliwością są te kopie, jak autkualne?) ale serwis z UU na poziomie 25k potrafi przynieść codziennie trochę grosza (lub gościu lubi swoje hobby ze pakuje tam 500zeta miesięcznie) i osobiście wolę przełączyć domeny na drugiego VPSa w razie awarii lub np przenosin serwera/jakiejkolwiek innej przerwy w działaniu - i mieć dane aktutalne, przy mirrorze baz (podstawowy mechanizm mysql chociażby) praktycznie nie masz żadnej straty na aktualności, przy plikach wedle uznania, zakładając ze tam ktoś wgrywa obrazki to może sobie rsynca zapuścić przecież z dowolną częstotliwością (mi osobiście taki model bardzo pasuje i sprawdził się w praktyce , np gdy vihost przenosił serwery)

 

dla mnie dodatkowymi argumentami mogą być: drugi vps fizycznie w innej serwerowni , dobry wstęp żeby ogarnąć loadbalancing dla serwisu , a taki portal może się przecież dalej rozwijać, może uzyskać oglądalność o rząd wielkości większą i wtedy biedny apache w podstawowej konfiguracji zacznie już kwiczeć, poprosi o zastępstwo pana nginx'a ;) oraz wspomniany loadbalancing dla chociażby bezpieczeństwa, zachowania dostępności serwisu...

 

coś w ten deseń;) tak naprawdę jak czytam 'serwer zarządzany' to jawi mi się taka oferta , chociażby zbiór rozwiązań mających zapewnić ciągłość pracy serwera - i jeśli jakikolwiek usługodawca kpi sobie ze swoich klientów że ten 'traci miliony' na przestoju to wg mnie świadczy to tylko o jego ułomności biznesowej (w ogóle większość polskich firm rozmawia z klientami z pozycji siły i arogancji i chyba nie wychodzi im to na dobre), bo klient się do niego zrazi - taka mała dygresja, broń boże nie osobista do nikogo, ale kilkukrotnie spotkałem się z takim podejściem i wprowadziło to mały niesmak u mnie w stosunku do takiego usługodawcy - chyba za bardzo się rozpisałem :D ale mam nadzieję że nie uznacie, że za bardzo odbiegłem od tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serwerach zarządzanych kopie są standardowo co 24h całego VPSa + oddzielnie bazy (mysqldumpem). Chcesz więcej kopii wstecz? Cena pójdzie w górę, ale jest do zrobienia.

 

tak naprawdę jak czytam 'serwer zarządzany' to jawi mi się taka oferta

 

Rozwiązania, o których piszesz, możemy zrealizować. Oczywiście w odpowiedniej cenie. Wszystko jest do dogadania. Nie zamykamy sie na klienta i nie klepiemy tylko DA na serwer i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serwerach zarządzanych kopie są standardowo co 24h całego VPSa + oddzielnie bazy (mysqldumpem). Chcesz więcej kopii wstecz? Cena pójdzie w górę, ale jest do zrobienia.

 

 

 

Rozwiązania, o których piszesz, możemy zrealizować. Oczywiście w odpowiedniej cenie. Wszystko jest do dogadania. Nie zamykamy sie na klienta i nie klepiemy tylko DA na serwer i koniec.

 

domyślam się że możecie i potraficie to zrobić, ale w tym wątku z ofertą chodziło mi bardziej o zaoferowanie takich rozwiązań właśnie przez firmę klientowi - człowiek który pisze że nie ma pojęciu zarządzaniu/administracji VPSem sam nie wpadnie na takie pomysły, takie zagadnienia są mu po prostu obce.

 

na Waszej stronie widzę tylko zarządzane vps w FR, nie oferujecie nic w DE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domyślam się że możecie i potraficie to zrobić, ale w tym wątku z ofertą chodziło mi bardziej o zaoferowanie takich rozwiązań właśnie przez firmę klientowi - człowiek który pisze że nie ma pojęciu zarządzaniu/administracji VPSem sam nie wpadnie na takie pomysły, takie zagadnienia są mu po prostu obce.

 

na Waszej stronie widzę tylko zarządzane vps w FR, nie oferujecie nic w DE?

Na chwilę obecną nie, tylko FR.

 

Żadnych cudnych rozwiązań nigdy nie proponowaliśmy, ale dzięki za pomysl. Wezmę to pod uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×