Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nrm

o minusowaniu, piciu piwa i układach ;)

Polecane posty

Zgłoś na helpdesku, sprawdzimy.

 

pewnie znowu brak fix_cgi w konfigu serwera.

Zgadujesz, czy może wiesz na pewno?

Bo z tego co widzę jest to na wszystkich naszych serwerach shared.

 

Tu masz na innym forum podobny wątek: http://forum.ovh.pl/...ead.php?t=11041

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jak dalej będziesz dawał ludziom minusy jak popadnie to po prostu wyłączymy cię z tego przywileju skoro nie potrafisz z niego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej będziesz dawał ludziom minusy jak popadnie to po prostu wyłączymy cię z tego przywileju skoro nie potrafisz z niego korzystać.

 

Tak ja wiem, że tutaj jest jak na Białorusi, nie musisz mi tego przypominać. Pewnym ludziom nie wolno dawać, mi dają zawsze Ci sami, tak jak Damianowi z Uphost.

Bawicie się i jeszcze mnie teraz straszysz? Ja korzystam poprawnie, zgodnie z regulaminem, ale widzę że niektórzy z Was, jak Malu, Kafi i kilka innych osób jak np. Devil po prostu dają jak im popadnie, piliście razem piwo?.

Punktacje będę dawał jak uznam, na tym to polega, ale zgodnie z regulaminem oczywiście.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil, Ty uznałeś za pozytywną poradę wypowiedź moderatora, który ma własną firmę i nawet nie sprawdził phpinfo na naszym serwerze?

Na jakiej podstawie może twierdzić, że na naszych serwerach jest błędna konfiguracja?

 

I jeszcze dodaje słowo "znowu":

 

pewnie znowu brak fix_cgi w konfigu serwera

Czyli mam rozumieć, że same problemy są na naszych serwerach (bo źle skonfigurowane), nie ma ich tylko w jego firmie Netbomb?

 

Dostał minusa ode mnie za kompletnie nie kompetentną odpowiedź.

 

I teraz znowu zrobiło się zamieszanie, autor tematu zamiast otrzymać pomoc, czyta kłótnie pomiędzy moderatorem i użytkownikiem forum.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu porada nrm była trafna.

Dostał on od Ciebie nie słusznie minus. Zarzuciłeś mu "zgadywanie", nie wiedząc dokładnie nawet z jakiej usługi u Ciebie korzysta deiwid.

Biorąc pod uwagę wszystko co powyższe, minus dla Ciebie był tutaj jak najbardziej zasadny.

 

Piwa jeszcze razem nie piliśmy, ale być może podczas jakiegoś WHT meeting się uda to nadrobić. ; )

 

@Edit.

 

Żeby nie było, szkoda wywoływać flame. Ale sam to poniekąd robisz nadużywając pewnej funkcjonalności forum.

Z mojej strony EOT.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu, nie była trafna, i zgadywał. Nie pisz bzdur malu bo na serwerze jest włączony fix_cgi .

Zarzuciłeś mu "zgadywanie", nie wiedząc dokładnie nawet z jakiej usługi u Ciebie korzysta deiwid.

Tu się mylisz akurat, nie jest problemem namierzenie nowego klienta, który kilka godzin wcześniej założył konto.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

I jeszcze dodaje słowo "znowu":

"znowu" bo poprzedni twój klient, który przyszedł tutaj po poradę (czy się o coś wykłócać, nie pamiętam, nieistotne w tym momencie) miał dokładnie ten sam problem, którego nie mogliście rozwiązać. Podałem wtedy rozwiązanie, które okazało się PRAWIDŁOWE. Widząc w tym pytaniu:

 

a ) ten sam host

b ) ten sam komunikat błędu

 

jak każdy logicznie rozumujący człowiek ZAŁOZYŁEM, że to MOŻE być to samo.

 

Reszty nie komentuje bo znowu toczysz pianę.

 

ps. wygoglałem, to jest ten wątek i moja rada:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/10919-opinia-wwwmzonepl/page__view__findpost__p__263459

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
użytkowników zamiast brandzlować się buzzwordami wink.gif

Mój post został usunięty, więc napisze ponownie.

Jako moderator nie reprezentujesz odpowiednio wysokiego poziomu na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym przypadku myliłeś się, konfiguracja serwera jest prawidłowa, problem leży po stronie .htaccess .

 

a ) ten sam host

b ) ten sam komunikat błędu

 

A. Inny skrypt

B. Inny klient.

C. Inny problem

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu, nie była trafna, i zgadywał. Nie pisz bzdur malu bo na serwerze jest włączony fix_cgi .

 

Tu się mylisz akurat, nie jest problemem namierzenie nowego klienta, który kilka godzin wcześniej założył konto.

.

 

Witaj,

 

Jasne, że zgadywał. Notabene nie pracuje w Twojej firmie, użytkownik nie podał wystarczająco dużo informacji.

Jednakże, ten błąd najczęściej jest powodowany przez to ustrojstwo i był to dobry hint. (Szczególnie w przypadku ludzi pierwszy raz zarządzających serwerem, np. klientów na serwery VPS).

Więc w żadnym wypadku nie należy się mu za to minus, bo dając minusa za coś takiego jasno wszystkim obwieszczasz:

-swój brak doświadczenia nazwijmy to technicznego, nie potrafiąc zrozumieć jego wypowiedzi.

-jakiś rodzaj manii na tle swojej firmy. Bo lekkie napomknięcie o błędach od razu agresywnie krytykujesz. (Może i dobrze, że zależy Ci na dobrej opinii o firmie, ale nie popadajmy w przesadę).

 

PS. Nie potrafię być konsekwentny. Teraz już naprawdę EOT.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Niestety w tym przypadku myliłeś się, konfiguracja serwera jest prawidłowa, problem leży po stronie .htaccess .

No to ok, błądzić rzecz ludzka. Nie mniej jak pokazuje przykład odpowiedź ta była wysoce prawdopodobna. Jak będziemy dawali wszystkim minusy za chęci pomocy to po miesiącu NIKT tu nie będzie się wypowiadał.

 

 

A. Inny skrypt

Jaki? ;)

To akurat typowe dla softu jak pisałem kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ty odpowiednio nie reprezentujesz wypowiedzi do tematu dyskusji :)

 

Jego post dotyczył strony - jednocześnie firmy GH. Twój niczego :)

 

Moja opinia dotyczyła właśnie tego o czym napisałem, czyli niskiej postawy moderatora i brak jakiekolwiek merytoryki w temacie z jego strony.

Chyba mam prawo do napisania swojego zdania na ten temat, czy może nie bo to moderator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ale temat tamtej dyskusji jest inny - jak chcesz to załóż temat "Moje opinie o moderatorze nrm" - i tam pisz

Musiałby założyć dla każdego z osobna albo zrobić temat zbiorczy :D

 

Przecież co rusz jest jakaś afera z MZone, jedzie po każdym, poprzednim razem chyba po Patryku. Kto się akurat nawinie z postem lub akcją moderatorską.

Wiadomo, układ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam to tupanie nóżkami Wielmożnego Mzone, na którego całe to forum się uwzięło...

 

Moja opinia dotyczyła właśnie tego o czym napisałem, czyli niskiej postawy moderatora i brak jakiekolwiek merytoryki w temacie z jego strony.

Właśnie sugestia o cgi.fix_pathinfo jest merytoryczną sugestią.

To, czy w tym przypadku słuszną, czy nie, to może inna kwestia.

W przeciwieństwie do twojego postu #2, którego celem jest tylko obrażanie się i fochanie na @nrm.

 

Chyba mam prawo do napisania swojego zdania na ten temat, czy może nie bo to moderator?

Tak, masz prawo. Tak jak inni mają prawo krytykować Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mniej jak pokazuje przykład odpowiedź ta była wysoce prawdopodobna.

Na rachunku prawdopodobieństwa obsługujesz swoich klientów?, nie sprawdzasz w czym problem i od razu wiesz, że jest tak a nie inaczej? :)

Twoja odpowiedź była w pełni błędna i całkowicie nie na miejscu, mógłbym zrozumieć, gdybyś sprawdził chociaż phpinfo na którymkolwiek naszym serwerze, czego nie zrobiłeś.

 

Jednakże, ten błąd najczęściej jest powodowany przez to ustrojstwo i był to dobry hint. (Szczególnie w przypadku ludzi pierwszy raz zarządzających serwerem, np. klientów na serwery VPS).

 

To jest klient na serwerze shared, nie żaden VPS. W takim przypadku powinien zajrzeć do pliku phpinfo i sprawdzić, czy to o czym pisał jest włączone na serwerze.

Jeśli nie jest pewny, to wtedy mógłby poprosić autora postu o sprawdzenie tego pliku. Ja w poście poniżej przecież napisałem, że jest to dostępne na wszystkich naszych serwerach shared, Wy zawsze widzicie tylko to, co chcielibyście zobaczyć.

 

Więc w żadnym wypadku nie należy się mu za to minus, bo dając minusa za coś takiego jasno wszystkim obwieszczasz

Na tym polega problem, że tą samą sprawę widzimy w różnych perspektywach. Być może Twoim zdaniem nie powinien dostać, ok. Wtedy się to raportuje do administracji, z racji tego, że jest moderatorem, ma do nich chyba najbliżej.

 

(Może i dobrze, że zależy Ci na dobrej opinii o firmie, ale nie popadajmy w przesadę).

Oczywiście, że zależy mi na dobrej opinii naszej firmy, i odebrałem to z jego strony złośliwość (zresztą nie pierwszą, od jakiego czasu to już systematyka na forum). Pamiętaj, że wszystko można powiedzieć i napisać, trzeba tylko wiedzieć jak i w jaki sposób. Jedno słowo czasami potrafi wywołać burzę, dlatego powinno się zwracać uwagę na to co się piszę.

 

Dla mnie jest to również już koniec tematu, napisałem tak jak uważam, nie interesuje mnie to, czy się ze mną ktoś zgadza, czy tez nie.

To jest moje zdanie i mam do tego pełne prawo, nikt mi tego nie zabroni nawet dając minusy jak Wy.

Jak ja uwielbiam to tupanie nóżkami Wielmożnego Mzone, na którego całe to forum się uwzięło..

Ja również uwielbiam czytać posty wszystkowiedzącego Kafi, który przecież zna odpowiedź na każde pytanie niczym wyrocznia.

Tak, masz prawo. Tak jak inni mają prawo krytykować Ciebie wink.gif

Zgadza się, dlatego krytykuję także i Ciebie. ;)

Dla mnie temat zakończony.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ludzie przestańcie, bo zaraz będzie że Firma nie uzyskała akceptacji WHT, i mZone od nas zniknie... Po cholere afery robicie? Nie podoba się coś to zamknijcie karte i już... Tylko krytykować umiecie, ale pomóc to już nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie interesuje mnie to, czy się ze mną ktoś zgadza, czy tez nie

To po co siedzisz na forum dyskusyjnym którego filarem jest właśnie dyskusja?

Druga rzecz - skoro cię nie interesuje, to po co czepiasz się i fochasz, że ktoś ci "minusa" dał :P

 

PS: @msurf.eu - cytując

Nie podoba się coś to zamknijcie karte i już

Czemu nie dasz przykładu i sam tego nie zrobisz na tym wydzielonym temacie ;) ?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Irek, daj sobie spokój, pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Z układami nie ma co walczyć bo albo cię zagnębią albo naślą swoich klakierów jak miało to miejsce wyżej. Coś o tym wiem - to tak w ramach samokrytycyzmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po co siedzisz na forum dyskusyjnym którego filarem jest właśnie dyskusja?

Nie siedzę na forum, przeglądam czasem posty, czytam zawartość wątków i czasem odpisuję na takie głupie pytania jak Twoje.

 

skoro cię nie interesuje, to po co czepiasz się i fochasz, że ktoś ci "minusa" dał tongue.gif

Nie wiem czy zrozumiesz moją odpowiedź, w końcu jest bardzo złożona i czasami niektórym trudno to przetrawić.

No ale spróbuje tak, aby zadowolić Ciebie: Jak ktoś Ciebie bije w mordę (nie odbierz tego osobiście, to tylko ostra metafora), Ty oczywiście stoisz i się uśmiechasz, na koniec jeszcze mu podziękujesz.

 

Z układami nie ma co walczyć bo albo cię zagnębią albo naślą swoich klakierów jak miało to miejsce wyżej.

Fakt Paweł, lepiej już będę cicho, przecież tu jest jak na Białorusi ;)

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

PS: @msurf.eu - cytując

 

Czemu nie dasz przykładu i sam tego nie zrobisz na tym wydzielonym temacie ;) ?

 

 

Żeby pouczyć takich jak ty :-)

 

Dobra, nq...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×