Skocz do zawartości
Gość thetox

burza a komputer bezprzewodowy

Polecane posty

Gość GrandBB

To jednak z moich prac, która weszła w życie, żeby nie było że ściemniam:

14c5qp1.jpg

 

Mam jeszcze jedną no ale to jak się rozkręci rozmowa na temat elektrolizy ;)

 

EDIT: Rysunek zrobiony specjalnie dla Ciebie Tomku.

 

Chciałbym to w tym Roku jakoś ulepszyć jednak nie wiem jakie są teraz procedury w PGE, zarządach budowlanych oraz innych udziwnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a moim klientom wiele razu uratowała sprzęt, pewnie miałeś jakąś chińską ;)

Po prostu tam gdzie musze chronić sprzęt na bazach wifi typu accesspointy, itp to stosuje UPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GrandBB, bo gadasz bzdury.

Różnicówki NIE SĄ zabezpieczeniami przepięciowymi. I nie ma się tu co rozwodzić dalej.

Do zabezpieczeń przeciw przepięciom służą odgromniki. Część energii pochłoną one same, jak będzie za dużo, to zaczną robić zwarcie powodując z automatu wyłączenie zabezpieczeń nadmiaroprądowych.

 

PS: Instalacje odgromowe prawnie nie są wymagane, więc nic dziwnego, że ta radosna twórczość została prawnie odebrana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

kafi nie osłabiaj mnie... :D Nie zabierałeś głosu gdy Tomek nie zaczął mi wytykać rzeczy istotnych, które w jego mniemaniu są błędne. U mnie rozwiązanie, które wyprodukowałem 5 lat temu sprawdza się do dziś. A Ty wielki samarytanin, obrońca, zjawiasz się i wciskasz mi kiełbasę prosto z grilla, na którą nie chce mi sie nawet patrzeć. Zaraz się dowiemy, że jakimś inżynierem elektryki i mechatroniki jesteś. Jakoś nie błyszczałeś wiedzą jak zamieściłem temat odnośnie elektroniki (teraz nie znajdę bo na telefonie jestem) - jakoś wtedy nie byłeś skory do pomocy. Jeśli chcesz się wypowiadać na ten temat to sory ale siedzenie ciągle w dziale wiedzy pt. Hostingi i zgrywanie bohatera na nic Ci sie nie przyda.

 

@Tomku, mam nadzieje, że wiesz jak wygląda sytuacja, oczywiście ujmując schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tobie zawsze ciężko się przyznać, że gadasz bzdury?

Poza tym, kolejny raz się ośmieszasz.

Nie zabierałeś głosu gdy Tomek nie zaczął mi wytykać rzeczy istotnych, które w jego mniemaniu są błędne.

Cóż, spójrz na mój post #18 w tym wątku. Zdaje się, że 02:34 jest wcześniejsza niż regdosowy post #19 (10:38)

A mówią dokładnie o tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@offtop A ja powiem tak, wszystkie te instalacje przez elektryków można sobie w 4 litery wsadzić ! .

 

 

Rok po przeprowadzeniu się do domku jedno rodzinnego, w czasie burzy grałem na PC. Jak srujło, to wyskoczyłem z krzesła. Odgromniki, różnicówki i "s" fazowe gówno dały. Dopiero wyrzuciło w skrzynce przyłączeniowej w płocie . Wszystko wykonywał elektryk z uprawnieniami SEP, przysłany wtedy z energetyki. Odebranie instalacji było że OK. Skrzynka rozdzielcza spalona ze nie było co wyciągać ... Jeszcze gdzieś powinienem mieć odgromnki z sygnalizacją ...

 

Dopiero teraz bo zrobieniu instalacji po swojemu, od 11 lat nic się nie dzieje, poza 1 odgromnikiem co go wyrzuciło ostatnio podczas burzy, kiedy siostrzenica Bajki na DisneyChanell oglądała i spaliło splitter i 1 dekoder C+. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz ale była poza domem.

 

Jak by Ci to powiedzieć ale na Twoim schemacie nie ma zaznaczonej różnicówki i schemat jest mało ideowy wiec ciężko tutaj określić jak naprawdę to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×