Skocz do zawartości
Maxikq

Przejście z prv.pl na .pl - jak uniknąć double content?

Polecane posty

Witam!

 

Od 5 lat mam alias w .prv.pl . Wczoraj wykupiłem domenę .pl i przeniosłem stronę na nowy serwer. Prosiłbym o jakieś porady jak uniknąć double content. Czy takie same meta tagi będące w aliasie .prv.pl i na mojej głównej domenie .pl nie spowodują uznania strony za kopie?

 

Chodzi mi o to czy to co było na innym serwerze i z aliasem .prv.pl nie będzie się gryzło z tym co teraz jest w domenie .pl (zmieniłem przekierowanie .prv.pl na nową domenę).

 

Dodam, że strona na starym hostingu już została usunięta z ftp (zostały tylko niektóre pliki z downloadu).

Edytowano przez Maxikq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak się stać.

 

prv.pl daje możliwość obsługi mod_rewrite?

Jeśli tak to użyj takiego prostego przekierowania na nową domenę:

redirect 301 / http://www.twoja-nowa-domena.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiej możliwości, strona jest odpalana w ramce.

 

Hmm... ale tak myśle sobie, że przecież gdyby sam alias .prv.pl mógł powodować double content to strona do której by się go przypisywało zawsze byłaby uznawana za kopie.

 

Co mogę zrobić, żeby moja strona na nowym serwerze i z nową domeną nie została uznana za kopię?

Google wyrzuci tamtą stronę na starym hostingu z wyników jak zobaczy, że ona już nie istnieje?

Znaczy dałem na niej skrypt .php z location na moją nową domenę.

Edytowano przez Maxikq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o wysłaniu kodu 301: header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); , ponieważ samo header("Location: domena.pl"); zwraca kod 302 (chwilowo dostępny pod innym adresem), a ty chcesz poinformować google o trwałym przeniesieniu zawartości na nowy adres.

Edytowano przez igor_s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tag cannonical z tego co wyczytałem służy poinformowaniu jaka strona zawiera oryginał tekstu. Tylko, że tamtej strony już nie ma, więc na właściwiej stronie ten tag chyba nie ma zastosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×