Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

html5 i css3

Polecane posty

Witam

 

W zasadzie to nie wiem czy dobrze temat nazwałem więc prosił bym aby po mnie nie jechać :)

Wiem że istnieje google ale potrzebuję czegoś innego .

 

 

Otóż moja strona w tym momencie oparta jest na html5 i css3 , chciałbym dodać informacje publicznie w formie newsa że wspieramy taki standard.

 

Chciałbym w kilku zdaniach przybliżyć korzyści przejścia na nowy standard tym wszystkim którzy nie mają wogole pojścia czym jest html i jakie są różnice w nowym standardzie.

 

W google znalazłem bardzo ogólne opisy tego standardu a potrzebuję coś co zrozumie przypadkowa osoba która wogole się tym nie interesuje.

 

 

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerze, to mnie dziwi to parcie na HTML5 i CSS3... ja wiem, że fajne bajerki można uzyskać, ale to przecież jest co najwyżej w zaawansowanych powijakach... jak widzę dumne ogłoszenia o pracę "agencji interaktywnych", że HTML5 i CSS3 mus i super w paluszku to się zastanawiam co to znaczy to umieć, skoro to jest nie do końca ustandaryzowane? Dodając do tego udziały przeglądarek w rynku... nawet robiąc różne wersje sajta to jest od cholery dłubania... pewnie po części służy to promowaniu kolejnych pozycji książkowych, pisaniu na blogach o tych technologiach i by było kolejne hasełko, by rzucić klientowi, że "będzie pan miał sajta w ejcz ti em el fajf und si es es draj"... woow, ale bomba...

 

Wiem, że nie o taki tekst chodziło, ale nie mogłem się powstrzymać : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@nrm - Sponsi ma rację, poza tym mówi o czymś, w czym dobrze się orientuje :)

 

@outmc - zupełnie przypadkowa osoba (która się tym nie interesuje) ma to gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm ...a nie? Technologicznie patrząc na to, co się w ludzkich komputerach dzieje?

Pewnie, można oddzielać style, ale to jest mega ogrom roboty wtedy. Czytałem gdzieś, że to ma być gotowe na 2014 rok jakoś... powiedzmy gdybyśmy teraz mieli 2013, to bym zrozumiał to parcie, ale aktualnie?

 

Ace pewnie nrm ma inną pozycję na te tematy (pewnie taką, jaką opisuję, w sensie mu to na rękę, że robiąc sajta z takimi "ficzerami" może właśnie pościemniać i +3k do wyceny dorzucić ...i pewnie, luz - też tak bym zrobił, ale my tu sobie trochę na innej stopie przecież piszemy heh)

 

A... no i definitywnie to jest "moje zdanie", to jest podstawa w mojej wypowiedzi, że to jest moje zdanie właśnie, heh. Bloggerzy i "agencyje" niech mają swoje, że luz...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maniack no niestety nie udało ci się "polskie pojechanie". Czy ja wchodzę na twoje linki i piszę, że masz denną grafikę itp? Nie, bo po co? Po co to komu? Czemu to ma służyć?

 

A co do mojej strony, to problem jest innej natury: dodatki, które mam dorzucone do Made Simple, mają średni kod. Myślę, że HTML+CSS mojego autorstwa, czyli czysta baza na mojej stronie, jest jak najbardziej świetny.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W3C ma tak świetny czas reakcji że ja naprawdę nie bazowałbym na tym co i kiedy oni przyjmą jako standard. Dopiero w tym roku (czerwiec) uznali CSS 2.1 za standard, a od ilu lat się w nim strony robi to wie chyba każdy kto się tym zajmuje.

 

http://www.dobreprogramy.pl/CSS-2.1-oficjalnym-standardem-W3C,Aktualnosc,25446.html

 

Nie oszukujmy się, ale mnóstwo stron już korzysta z CSS 3, trochę mniej z HTML 5. Nie zmienia to jednak faktu, że stojąc w miejscu i nie starając się poznać w/w technik (a najlepiej robi się to przez praktyczne rozwiązania) prędzej czy później ktoś zostanie w tyle wink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktyczne rozwiązania - dobrze powiedziane. Niestety na chwilę obecną niewiele sensownych praktycznych zastosowań (przede wszystkim dotyczy to HTML5) widziałem. Jak na razie większość developerów zachłystuje się pierdołami, które z praktycznością mają niewiele wspólnego, za to zdaje się, że zaczyna panować znów moda na "bells & whistles all the way!". Poza tym taka masa stron nie spełnia starszych standardów, że te nowe wprowadzają póki co tylko jeszcze większy chaos. A końcowy odbiorca, osoba "nietechniczna" ma w zadzie, czy to spełnia jakiekolwiek normy, standardy, czy korzysta z HTML5 czy XHTML1.1, czy jest zaimplementowany CSS3 czy 1. Od lat odnoszę wrażenie, że developerzy stworzyli sobie swój własny światek, w którym panuje sztuka dla sztuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktyczne rozwiązania - dobrze powiedziane. Niestety na chwilę obecną niewiele sensownych praktycznych zastosowań (przede wszystkim dotyczy to HTML5) widziałem. Jak na razie większość developerów zachłystuje się pierdołami, które z praktycznością mają niewiele wspólnego, za to zdaje się, że zaczyna panować znów moda na "bells & whistles all the way!". Poza tym taka masa stron nie spełnia starszych standardów, że te nowe wprowadzają póki co tylko jeszcze większy chaos. A końcowy odbiorca, osoba "nietechniczna" ma w zadzie, czy to spełnia jakiekolwiek normy, standardy, czy korzysta z HTML5 czy XHTML1.1, czy jest zaimplementowany CSS3 czy 1. Od lat odnoszę wrażenie, że developerzy stworzyli sobie swój własny światek, w którym panuje sztuka dla sztuki...

 

Dla mnie na pewno sensownym jest przebudowa playera na HTML 5 w youtube.

 

Sztuka dla sztuki jak to ująłeś to sedno sprawy. Gigantyczna ilość developerów wskakuje w każdą nową technologię aby później dostać pstryczka w nos. Dopiero co ludzie się zachwycali AIR, a jak z nim jest to każdy wie. Później Silverlight który zanim stał się popularny już jest po woli wypierany :).

 

Tutaj jednak mówimy o czymś co z dużą dozą prawdopodobieństwa stanie się obowiązującym standardem. Zbyt dużo wielkich graczy zaczęło się w to bawić (Google ze swoim Youtube i konwerterem Flasha do HTML5, Microsoft ze swoim SkyDrive ).

 

Moim zdaniem trzeba po prostu wiedzieć kto będzie z danego serwisu korzystał i dobierać technologię optymalnie. Nie pacnę serwisu za pomocą HTML5 wiedząc że jest przeznaczony dla pracowników firmy korzystających tylko ze starszych wersji IE ;). Teraz większość przeglądarek zaczyna już wspierać co ciekawsze rozwiązania z HTML5/CSS3 więc przynajmniej częściowo można je stosować zachowując przy tym wsteczną zgodność - na serwis wyłącznie w w/w "standardach" sam nie odważyłbym się w tym momencie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v ufffff...

 

adam.mediacube tak, stać w tyle nie, ale trzeba z głową (ale nie .net ; ) - hmm.. właśnie mam jakieś deja vu, że już o tym kiedyś pisaliśmy i o tym niezostawaniu w tyle.

O tej kompatybilności również piszę wyżej, że dopiero co pożegnaliśmy ciśnienie na "by działało w IE6", a już mamy kolejny "problem". Jeszcze trochę, roczek, dwa i myślę, że będzie dobrze.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@outmc

Już wszystko wiesz? :lol:

Moja propozycja - wymyślona przez Ciebie promocja będzie najlepsza, bo w końcu to Ty wiesz co jest dobrego w HTML5 i CSS3.

 

@OT:

Ja jestem z tych co się zachłystują każdą najnowsiejszą z nowych nowinek. Wiadomo, po każdym zachłyśnięciu musi przyjść kubeł zimnej wody.

Jednak nie wyobrażam sobie jak mógłbym działać w branży nie sprawdzając nowych rozwiązań i nie poszerzając swojej wiedzy.

A z waszej dyskusji wynika, że nie warto tracić czasu na coś co będzie (o ile będzie) standardem za X lat.

Jeśli każdy podchodziłby tak do tematu to nadal tłuklibyśmy asemblery.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby w ogóle nie korzystać z nowych technologii, chodzi o to, żeby korzystać z nich z rozsądkiem, a nie jak dzieciarnia ze smartfonów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartosz.nowicki jeśli możesz ... pisz w innych tematach , grzecznie proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×