Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
romero

Jaki sklep wdrożyć ?

Polecane posty

Witam.

Planuję otworzyć sklep internetowy za niewielkie pieniądze. Zastanawiam się nad płatnością jednorazową - Sklep od KQS lub 3 % prowizji od sprzedaży dla e-Trade Pro.

Co możecie powiedzieć o obydwu dostawcach. Zaznaczam iż nie chodzi mi o różnice w kosztach prowadzenia , a tylko o rzetelność firmy i funkcjonalność oprogramowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

KQS to nie polecam, tego drugiego nie znam w ogóle. Poleciłbym ci coś open source np Geko Sale albo PrestaShop. Oba w języku Polskim, Geko produktem narodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za "niewielkie pieniądze" i decyzja nie jest jeszcze podjęta to warto zastanowić się nad bezpłatnymi rozwiązaniami.

Propozycja poprzednika odnośnie sklepu "PrestaShop" jest b.dobra, a od siebie dorzucę "Magento". Oba sklepy dobrze się rozwijają i są bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Magento jest OK ale zasobożerne... przy większym sklepie VPS albo dedyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie tylko czym jest większy sklep. Magento jest naprawdę dobre, ale zasobożerne i dość trudne. Ma ogromne możliwości, ale dla niektórych aż za duże. PrestaShop to dobry wybór, ale jeżeli teraz miałbym wybierać między PrestaShop, a Gekosale to jednak ten drugi. Błędy są usuwane, a dodawane są nowe funkcjonalności. Ponadto pisane przez Polaków i skierowane dla Polaków. Wymienionego w tym wątku KQS nie polecam (link ze stopki). Jeśli jednak zdecydujesz się na KQS to wiedz, że będziesz mógł zrobić później darmową migrację do Gekosale. Nie tylko Ty, inni też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomasz, WordPress to system blogowy, przerabianie go na sklep to trochę tak, jak byś chciał na jakimś sofcie sklepu internetowego prowadzić blog. Pewnie można...

 

Autor wątku najpierw powinien się zastanowić czy chce sklep instalowany na swoim serwerze, czy decyduje się na SaaS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, WordPress to system blogowy, przerabianie go na sklep to trochę tak, jak byś chciał na jakimś sofcie sklepu internetowego prowadzić blog. Pewnie można...

Widać, że dawno nie widziałeś WP i roadmap ;) To nie jest kwestia przerabiania, tylko wykorzystania gotowych modułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że dawno nie widziałeś WP i roadmap ;) To nie jest kwestia przerabiania, tylko wykorzystania gotowych modułów.

 

Tomek, idąc tym tropem to równie dobrze możesz wziąć VirtueMart albo Ubercarta dla Drupala (nie oceniam absolutnie funkcjonalności). No bądźmy poważni proszę wink.gif.

 

Są aplikacje dedykowane do prowadzenia sklepów pisane konkretnie pod wykorzystanie w e-commerce i systemy rozszerzalne pluginami, które tylko i wyłącznie stanowią prostą alternatywę. WP nigdy nie będzie posiadało wszystkich funkcji potrzebnych w sklepie, a nawet jeżeli miałoby tak się stać to znajdziesz rozwiązania o wiele bardziej zoptymalizowane pod to zastosowanie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są ludzi którzy potrzebują sklepy i są tacy co potrzebują SKLEPY, wszystko zależy od potrzeb i charakterystyki danego przedsięwzięcia. Piszę, że nie zawsze opłaca się stawiać armatę na komara i warto zorientować się, bo może w obrębie naszego CMSa da się uruchomić sklep, który będzie spełniał nasze wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są ludzi którzy potrzebują sklepy i są tacy co potrzebują SKLEPY, wszystko zależy od potrzeb i charakterystyki danego przedsięwzięcia. Piszę, że nie zawsze opłaca się stawiać armatę na komara i warto zorientować się, bo może w obrębie naszego CMSa da się uruchomić sklep, który będzie spełniał nasze wymagania.

 

 

Tomek, taka sytuacja jest dopuszczalna tylko w przypadku naprawdę małych sklepów bez aspiracji do dalszego rozwoju. Wtedy oczywiście nie ma sensu inwestować w soft jeżeli sklep ma pełnić funkcje stricte reprezentacyjne, katalogowe lub posiada mały asortyment i niewielką ilość klientów/zamówień.

 

Jeżeli jednak ktoś nastawia się na rozwój sklepu w przyszłości to nie ma sensu wbijać się w jakieś prowizoryczne rozwiązania bo to zawsze prędzej czy później skończy się migracją na soft przeznaczony dla sklepów. Czy będzie to Magento, Presta, Opencart czy Gekosale (mowa o bezpłatnym open-source) to już nie ma aż takiego znaczenia a istotna jest tylko kalkulacja kosztów według potrzeb jakie ma sklep (wiadomo że np. Magento to bardzo rozbudowany kombajn przydatny dla naprawdę dużych sklepów). Siedzę w tym biznesie od bardzo dawna i migrowałem niejednego klienta właśnie z takich "wynalazków" bo łatwiej było zrobić migrację niż dopisywać jakieś moduły, wtyczki.

 

Oczywiście wiem, że bardzo wiele sklepów działa na platformach CMS'owych z podpiętymi pluginami ale osobiście uważam że lepiej do tego biznesu od początku podchodzić poważnie i wziąć nawet najprostsze oprogramowanie przeznaczone dla sklepów a nie bawić się z jakimiś modyfikacjami.

 

Nawet w realu masz takie dylematy w stylu czy do obsługi warzywniaka lepiej wziąć np. Żuka czy targać ziemniaki przyczepką ;).

Edytowano przez adam.mediacube (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My naszym klientom w ramach SaaS dajemy Magento, bo to naprawdę dobry soft. I muszę powiedzieć, że sobie radzą z obsługą pomimo tego, że ten soft to kombajn. Nie jestem przekonana co do używania CMS'a z modułami jako sklepu, ale różne twory już były. A już szczególnie drażni mnie jak ktoś chce używać WP do sklepu internetowego. Może i jestem już skrzywiona, ale dla mnie już chyba na zawsze WP pozostanie blogiem i nic tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiskiWujek

To jak już wyjaśniliśmy sprawę WP. To PrestaShop powinien sprostać twoim wymaganiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Może i jestem już skrzywiona, ale dla mnie już chyba na zawsze WP pozostanie blogiem i nic tego nie zmieni.

 

A dla mnie wóz drabiniasty zawsze pozostanie wozem pomimo, że jest z drewna? Jak mnie drażni taki insynuowanie. Jest wiele zastosowań WP i pomimo Pani zażaleń można na nim postawić bardzo DUŻY sklep + Quick Cache/Super Cache i można używać wiele lat.

 

WP został stworzony w zamierzeniach jako Blog, a z upływem czasu stał się silnym skryptem do WIELU zastosowań, tak samo jak Joomla, Drupal lub inne skrypt mniej popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Co nie zmienia faktu, że nadaje się to do małych zastosowań. Robienie z WP kombajnu do wszystkiego to oczekiwanie nieuchronnej katastrofy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Co jest do wszystkiego to jest do niczego i tutaj masz rację, jednak nie wiem jak można WP nazwać zwykłym skryptem do blogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×