Skocz do zawartości
Hausner

Dedyk/VPS pod 300+ lekkich stron

Polecane posty

Witam,

Tak jak w temacie poszukuję jakiegoś dedyka bądź vpsa w cenie do 200zł (oczywiście im mniej tym lepiej). Stało by na nim aktualnie trochę ponad 300 stron z małym ruchem i zaczną dochodzić kolejne.

 

Zależy mi oczywiście na niezawodności i lokalizacji - Polska.

Z serwerów dedykowanych znalazłem ciekawą ofertę na kimsufi.pl - jest może coś lepszego? Jak to wygląda?

 

Druga sprawa jak wyglądają ceny jeżeli chodzi o instalację i konfigurację serwera? Mam podstawową wiedzę o instalacji i konfiguracji podstawowych potrzebnych mi usług jednak wolał bym aby zrobił to profesjonalista.

Późniejsze aktualizacje to już nie problem dla mnie

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowano przez Hausner (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie poszukuję jakiegoś dedyka bądź vpsa w cenie do 200zł (oczywiście im mniej tym lepiej). Stało by na nim aktualnie trochę ponad 300 stron z małym ruchem i zaczną dochodzić kolejne.

 

Zależy mi oczywiście na niezawodności i lokalizacji - Polska.

Z serwerów dedykowanych znalazłem ciekawą ofertę na kimsufi.pl - jest może coś lepszego? Jak to wygląda?

 

Druga sprawa jak wyglądają ceny jeżeli chodzi o instalację i konfigurację serwera? Mam podstawową wiedzę o instalacji i konfiguracji podstawowych potrzebnych mi usług jednak wolał bym aby zrobił to profesjonalista.

Późniejsze aktualizacje to już nie problem dla mnie

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Kimsufi.pl - Francja

 

W polskiej lokalizacji znajdziesz coś na netdc.pl

 

Oczywiście możesz zlecić konfigurację serwera jakiejś firmie, ale to są koszta. Zależy też czego dokładnie potrzebujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kimsufi stoją we Francji ;)

Ahh :)

A jak z pingami do nich? W sumie ofertę mają bardzo ciekawą.. ten dedyk z i5 jest ciekawy i wydajności spory zapas bym miał :)

 

A co ciekawego u nas w Polsce dostane? :)

 

Co do konfiguracji - w sumie nie wiem czy po instalacji DA trzeba coś jeszcze robić? Chodzi mi głównie o prawidłowe skonfigurowanie serwera pocztowego + spamassasin i clamav, z resztą sobie radzę.

 

Druga sprawa to przeniesienie tego co już stoi na docelowy serwer tak aby było dobrze...

Edytowano przez Hausner (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh :)

A jak z pingami do nich? W sumie ofertę mają bardzo ciekawą.. ten dedyk z i5 jest ciekawy i wydajności spory zapas bym miał :)

 

A co ciekawego u nas w Polsce dostane? :)

 

Co do konfiguracji - w sumie nie wiem czy po instalacji DA trzeba coś jeszcze robić? Chodzi mi głównie o prawidłowe skonfigurowanie serwera pocztowego + spamassasin i clamav, z resztą sobie radzę.

 

Druga sprawa to przeniesienie tego co już stoi na docelowy serwer tak aby było dobrze...

 

Ping ok 30-40ms na www jak najbardziej się nadają. Choć lepiej znaleźć ofertę z raidem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh :)

A jak z pingami do nich? W sumie ofertę mają bardzo ciekawą.. ten dedyk z i5 jest ciekawy i wydajności spory zapas bym miał :)

 

Co do konfiguracji - w sumie nie wiem czy po instalacji DA trzeba coś jeszcze robić? Chodzi mi głównie o prawidłowe skonfigurowanie serwera pocztowego + spamassasin i clamav, z resztą sobie radzę.

 

Druga sprawa to przeniesienie tego co już stoi na docelowy serwer tak aby było dobrze...

Z pingami nie najgorzej. Jednak kimsufy mają tylko jeden dysk. Więc bez regularnych backupów ani rusz. Co jest na tych stronach? Statyczny content? Dynamiczny? Fora?

 

Z VPSów mogę polecić Ci ofertę Mzone http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

 

Po instalacji DA masz wszystko w standardowych konfigach, ktore trzeba jeszcze dopracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pingami nie najgorzej. Jednak kimsufy mają tylko jeden dysk. Więc bez regularnych backupów ani rusz. Co jest na tych stronach? Statyczny content? Dynamiczny? Fora?

 

Z VPSów mogę polecić Ci ofertę Mzone http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

 

Po instalacji DA masz wszystko w standardowych konfigach, ktore trzeba jeszcze dopracować.

 

Content dynamiczny, bez skomplikowanych skryptów. Parę stronek trochę bardziej skomplikowanych, z większym ruchem.

 

A jak wyglądają koszta takiego dopracowania konfigów? Oczywiście orientacyjnie.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają koszta takiego dopracowania konfigów? Oczywiście orientacyjnie.

To już indywidualna sprawa. Zapraszam na PW ;)

 

Jeśli strony nie obciążają mocno serwera, to można pokusić się o VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×