Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
HaPe

Od czego zaczęła się Wasza przygoda z webhostigniem?

Polecane posty

Cześć.

 

Ostatnio coś smutno na w tym dziale.

Jak zaczęła się Wasza przygoda z webhostingiem?

 

Sam zacząłem od vpsa w logout, jakieś 3 lata temu, jeden z użytkowników na ircu debian-pl polecił mi, abym zakupił sobie vpsa, wpisałem w google i tam trafiłem.

Od tego czasu mocno zacząłem się interesować systemami Linux, wcześniej był to tylko 2gi system na dysku. Powoli wczuwam się w branżę, mimo wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie zaczęło się od projektowania i tworzenia prostych stronek WWW (html/ joomla 1.0 - w tedy wchodziła dopiero wersja 1.5 tak jak teraz 1.6)

 

Ogólnie to od gimnazjum gdy koleś na informatyce zaraził mnie robieniem stronek a że w klasie praktycznie miałem jedne z lepszych prac to polubiłem to i się nie zniechęcałem. Później trzeba było dobrać jakiś hosting WWW, domenę itp. najpierw darmowe później płatne teraz VPSY i domowe serwery pod różne zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mnie wzięło jakieś 8 lat temu, w wieku 14 lat gdy postanowiłem założyć swoją pierwszą stronę internetową dot. tematyki hobbystycznej na serwerze republika.pl :) Jakiś prosty HTML bez ładu i składu, ale potem przyszła chęć tworzenia lepszych stron, często opartych na różnych CMS no a że strony trzeba gdzieś umieścić to zacząłem się interesować hostingiem. Przebyłem długą drogę jeżeli chodzi o firmy hostingowe, zaczynałem od darmowych lipnych a obecnie siedzę na płatnych. Jeżeli nic nie pomyliłem to było to w takiej kolejności: republika.pl, webpark.pl, serwer prywatny, lycos.co.uk, boo.pl, webd.pl, nazwa.pl, insane.pl, neteasy.pl, VPS w Host-Europe.de, masternet.pl, Mzone (bardzo krótki epizod ale nie dlatego że firma be czy coś, firma bardzo dobrze świadczy usługi), Głowa NET. Przy stronach klientów miałem do czynienia z takimi serwerami jak Alpha.pl (dzisiaj fropsi czy inny kicz), VPS Cheapvps.co.uk czy xxl-web.com. W wieku 16 lat jak już wiedziałem co jest co w wersji podstawowej to zamarzyło mi się żeby mieć własne DC (coś mniejszego niż ATMAN ale z równie pro obsługą i jakością) albo chociaż żeby mieć firmę i mieć z tego zarobek pozwalający na jakieś utrzymanie się w kraju. Można powiedzieć że moje zainteresowanie tematyką hostingu zaczęło się w momencie gdy chciałem umieścić swoją stronę na serwerze a nie chciałem zrobić tego ,,na pałę" byle gdzie i byle jak byle by było tylko porządnie żeby działało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzone (bardzo krótki epizod ale nie dlatego że firma be czy coś

Epizod? :blink: Coś tam było nie tak? Zaraz adminom damy po uszach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dużo tego było, zaczynałem w 1999 roku od darmowców, free.net.pl chyba, również fortunecity.de, a przede wszystkim świetne niegdyś kki.net.pl. Potem szybko przeszedłem na komercyjne - cyberion.pl, civ.pl (progreso), a potem to już się rozkręciło i było po drodze kilka innych hostów.

Prawdziwy rozkwit zaliczyłem rejestrując się na tym forum - ile to ja się tutaj dowiedziałem o hostingu i całym tym biznesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kki to wielu zaczynało w latach 90-tych, paru ludzi z czatu Sigmy się w to bawiło - ja też, i zacząłem w tym samym roku co Sponsi. Później był zwykły shared w Stanach, bo w naszym pięknym kraju ceny były porażająco wysokie. Kolejnym krokiem, wraz z rozwojem umiejętności webmasterskich był reseller - też za oceanem, tylko przez polską firmę, po jakimś czasie przesiadka do Anglii i kilkuletnia wyjątkowo udana współpraca z jedną z tamtejszych firm zakończona całkiem niedawno ze względu na przesiadkę na serwery w Niemczech i w Polsce. W międzyczasie trochę eksperymentów z różnymi sharedami, resellerami i VPSami rozsianymi po świecie, z czego teraz pozostały dwa serwerki w Stanach, jeden w Niemczech i (dzięki uprzejmości jednej z rodzimych firm) serwer w Polsce. Ceny u nas w porównaniu z tymi sprzed 10-12 lat prawie nie odbiegają od tych na Zachodzie, jakość usług często przewyższa tą z zagranicy, więc powrót do krainy nadwiślańskiej był naturalną koleją rzeczy. Dodatkowo pojawiło się kilka sharedów i VPSów zamawianych dla klientów pod konkretne projekty.

Wiedzę zdobywałem w różnych, czasem nietypowych miejscach, np. na dwóch anglojęzycznych forach webmasterskich - jednym amerykańskim i jedny, australijsko-brytyjskim, a także tutaj - rejestrowałem się jakiś czas temu, ale dość długo nie byłem aktywnym uczestnikiem dyskusji, ze względu na niepewność co do swojej wiedzy w temacie. Cały czas jednak się doszkalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×