Skocz do zawartości
ksk

OpenVPN

Polecane posty

Witam

Dzisiaj zacząłem się bawić openVPN. Wszystko ładnie działa podłącza się do serwera i pinguje mi 2 innych klientów. Serwer stoi na centos. Problem jest taki iż po podłączeniu VPN . Klient nie może "wyjść na świat " pinguje wszystko co jest w podsieci 10.x.x.x . Jakieś pomysły jakie to naprawić ? I jeszcze 2 pytanie czy trzeba to zrobić na IPtables że Publiczny IP będzie kierował na IP z VPN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić SNAT sieci 10.x.x.x na adres wyjściowy owego serwera tuneli.

No i nie zapomnieć o aktywowaniu ip_forwardingu.

 

Tylko, że w przypadku OpenVPN wypchnięcie przez niego automatycznie trasy domyślnej nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Chodzi o to, że wtedy w razie zerwania połączenia nie będzie się on w stanie ponownie połączyć (reconnect), gdyż będzie próbował z koncentratorem połączyć się przez owy tunel, który nie działa.

Trzeba dać wtedy disconnect, poczekać aż połączenie się zakończy i interfejs sieciowy opadnie i dopiero po tym połączyć jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.10.10.0/24 -o eth0 -j MASQUERADE pomogło z dostępem do internetu. Jeszcze kwestia natowania adresacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje z tym w nocy może podziała z DNAT . A jak jest z file sharing pod windą ? Na tun całkowicie nie rusza . Tylko podobno przez sambę która jest na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby działało ci wymienianie plików bezpośrednio między komputerami, to muszą być w tej samej domenie rozgłoszeniowej.

Więc na tap być może udało by się to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×