Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartosh44

1 serwer VPS + 2 IP + PowerDNS

Polecane posty

Witam,

mam VPS w zagranicznej firmie (alvotech.de). Postawiony mam tam PowerDNS i inne potrzebne usługi. Mam problem z odpaleniem tego. Mam domenę PL u registranta hrd.pl. Tam mam możliwość przypisania IP do domeny (serwera nazw). Zgodnie z tym co napisali mi niemcy i co wyczytałem u Was na forum ustawiłem sobie ns1.domena.pl i ns2.domena.com. Do tych numerów przypisałem 2 IP mojego VPS. Pierwszą część mam z głowy.

 

Teraz zaczynam konfigurować PowerDNS na VPS. Wyczytałem u Was że trudno jest postawić PowerDNS na jednym serwie z dwoma IP. Na zagranicznych forach wyczytałem kilka sposobów jednak żaden nie działa dla mnie. Niemcy dali mi rówież panel do zmiany rDNS zastanawiam sie czy tam również powinienem wpisać ns1.domena.com i ns2.domena.com? W PowerDNS tworzę MasterZone w której poza SOA umieszczam dwa NS: domena.pl NS ns1.domena.pl i domena.pl NS ns2.domena.pl. Ustawiam także przekierowania typu A na dwa IP (te same co uregistranta wpisałem): ns1.domena.pl A 1.2.3.4 oraz ns2.domena.pl 5.6.7.8. Ustawiam również przekierowania typu A: domena.pl A 1.2.3.4 oraz www.domena.pl A 1.2.3.4. Efekt jest taki że w/g DIGa pierwszy ns1.domena.pl odpowiada a drugi nie. Ten pierwszy był wpisywany podczas instalacji PowerDNS (ns1.domena.pl i hostmaster.domena.pl).

 

Krąże w kółko. Nie wiem czy w panelu rDNS coś mam mieszać. Czy ustawiać w PowerDNS in-adr.arpa? Czy ustawiać slave czy wystarczy jak w pliku konfiguracyjnym ustawiłem na Master Act = yes i Slave Act = yes bo z tego co rozumiem w moim przypadku ten serwer będzie grał jednocześnie rolę mastera i slave.

 

Dajcie mi proszę jakąś wskazówkę która pomoże mi wyjść z tego błędnego koła i odpalić tego VPS`a

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. W twoim przypadku nie będzie żadnego slave.

Odpal po prostu dwie instancje pdns z dwoma plikami konfiguracyjnymi mającymi różne bindowanie do adresów IP, ale taką samą bazę danych.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ustawiłem drugą instację PDNS za pomocą tego rozdziału:

PDNS

 

 

Później w pdns.conf i pdns-dwa.conf zmienilem kolejno local-address= na dwa publiczne ip VPS`sa (do kazdej instancji inne ip) ale wydaje mi się że tam powinny być lokalne z tym że nie wiem jakie. Dowolne? Na każdej instancji inne czy na obu takie same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na mały offtop :

jakie są Twoje pierwsze wrażenia dot. alvotech.de ? Dotychczas widziałem tylko jedną wiarygodną opinię (d.v) a dają 2x więcej za tą samą cenę co hetzner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wydaje mi się że tam powinny być lokalne z tym że nie wiem jakie. Dowolne? Na każdej instancji inne czy na obu takie same?

Każda instancja to jedno IP, na którym chcesz, aby owy serwer DNS nasłuchiwał.

Czyli w twoim przypadku zewnętrzne adresy IP przypisane przez providera.

 

Natomiast jeszcze - revdns to z PowerDNS nie ma właściwie to nic wspólnego.

Możesz tam wpisać i cokolwiek.alamakota.local.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem można powiedzieć laikiem który potrzebował VPS. Na moje oko wszystko szybko działa. Mogę napisać wiele natomiast o pomocy niemców. Idzie się z nimi dogadać ale pomagają tak aby zainkasować 25 euro za 15min pomocy. Dają porady ale tak aby samemu z tego nic nie wyciągnąć. Pomagają ale ze sporym dystansem. Natomiast względy pieniężne super. Przy płatności z góry na ileś miesięcy idzie nawet się potargować. Także moim zdaniem laika dobry unmanaged server z dobrym kontaktem ale bardziej w kierunku wystawiania faktur niż jakiejkolwiek pomocy ale dlatego jest tak tanio i ja to rozumiem. Ogólnie nie mam na razie nic przeciwko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×