Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Grzegorzowy

Awaria apache (prawdopodobnie przez Panel ISP Config)

Polecane posty

Gość Grzegorzowy

Witam serdecznie.

 

Zainstalowałem Panel ISP config na moim serwerze dedykowanym. Służy on do zdalnego dodawania domen (stawiania stron www), wszystko pięknie cacy działa. Lecz po pewnym czasie, apacz się sypie. W ogóle strony się nie wczytują. Muszę wydać polecenie restartu apacha, wtedy wszystko jest ok. Pamiętam, że kiedyś ktoś na jakimś forum pomógł mi z tym problemem, lecz zapomniałem kompletnie jaka może być przyczyna tej awarii.

 

Dziękuje za pomoc.

Edytowano przez Grzegorzowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorzowy

W apache2 i error.log wywala takie coś:

 

 

piped log program ' /usr/local/ispconfig/server/scripts/vlogger -s access.log -t "%Y%m%d-access.log" -d "/etc/vlogger-dbi.conf" /var/log/ispconfig/httpd' failed unexpectedly

Can't locate Date/Format.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.10.1 /usr/local/share/perl/5.10.1 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.10 /usr/share/perl/5.10 /usr/local/lib/site_perl) at /usr/local/ispconfig/server/scripts/vlogger line 148.

BEGIN failed--compilation aborted at /usr/local/ispconfig/server/scripts/vlogger line 148.

Edytowano przez Grzegorzowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorzowy

Nadal to samo, apache chyba znów padł.

 

Kiedyś właśnie mi kolega to zrobił i napisał taką notkę.

 

 

 

ispconfig dodaje loger, który wymaga modułu date::format

jak nie ma tego modułu, to apache zajmuje się tylko i wyłącznie zgłaszaniem błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest napisane w logach, to modułu nie ma i właśnie dlatego apache pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorzowy

Ktoś mi tak napisał, lecz do końca nie rozumiem...

 

"Trzeba dograć brakujące moduły perlowe (w /var/log/messages albo w /var/log/httpd/error_log siedzi info o braku odpowiedniego modułu). Chodziło o Date::Time (lub coś podobnego). Najpierw trzeba zainstalować środowisko programistyczne (apt-get install make), dopiero wtedy pójdzie instalacja tego modułu."

Ale jakiego modułu jaka komenda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×