Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
entermi

LIcencja DirectAdmin

Polecane posty

Może niecodziennie ktoś tak pisze ale ja mam szczęście nazbyt wrażliwe na pomyłki i niezbyt poleciało dziś po mojej myśli.

Otóż miałem serwerek na chacie z DirectAdminem składającym się z 8 dysków SATA 400Gb spiętych w Raid 6. Poleciał mi jeden dysk we wtorek w nocy. Pomyślałem sobie iż "ło" jeden to wymienię pojutrze bo mam ważny wyjazd. Zwlekałem z tym do dziś ... co ostatecznie zemściło się tym iż z moim szczęściem padł drugi, dziś rano... i cóż... utrata danych lub profesjonalny odzysk danych co jak się dowiedziałem może nie dać żądanego rezultatu a tym bardzie koszt minimalny to około 3-5 tys. W obu przypadkach padły głowice bo rzęzi jeden i drugi. Co najśmieszniejsze miałem numer posiadanych licencji (posiadam 2 szt lifetime kupione w 2005 lub 2006r) kopię bazy z poprzedniej niedzieli ale mi zwędzili laptopa na wyjeździe którego zostawiłem na 30-40 min za siedzeniem kierowcy jedząc smacznie obiadek.

 

I teraz moje główne pytanie:

 

Jak mogę odzyskać licencje nie mając dostępu do poczty która była na wywalonym serwerze?

Oczywiście nie mam ani nr. licencji a i faktura na pewno już nie istnieje.

Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co najśmieszniejsze miałem numer posiadanych licencji

Do panelu DA logujesz się poprzez numer ID, więc nie wiem co za problem. Po zalogowaniu masz wszystkie dane widoczne panelu.

Jeżeli kupowałeś przez pośrednika to przecież tez musisz mieć dostęp do panelu klienta. Napisz ticket ze swojego konta i podadzą Ci te dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do panelu DA logujesz się poprzez numer ID, więc nie wiem co za problem. Po zalogowaniu masz wszystkie dane widoczne panelu.

Jeżeli kupowałeś przez pośrednika to przecież tez musisz mieć dostęp do panelu klienta. Napisz ticket ze swojego konta i podadzą Ci te dane.

 

 

Przecież napisałem iż nie posiadam nic bo gdybym posiadał ID lub nr. licencji to bym nie pisał. Poza tym sprawdziłem że faktury poszły w kosz po przetrzymaniu 5 lat. Licencje kupiłem chyba 2005 roku od firmy ale nawet nie pamiętam nazwy i miałem na dysku systemowym w macierzy, na laptopie gdzie miałem zaszyfrowane dane 4gb - kartę SD oraz na debianowej partycji w laptopie. Na razie napisałem mail'a a do supportu i czekam cierpliwie na odpowiedz.

 

 

Tak jak doradził Devil już z konta na witrualu napisałem emalia i zobaczę jaka będzie reakcja na odzyskanie licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×