Skocz do zawartości
SevenSoft

Jak ustawić domenę na zewnetrzny serwer pocztowy.

Polecane posty

Cześć,

 

mam pytanie, nigdy z tym nie miałem styczności dlatego pytam fachowców B)

 

Klient ma domenę XYZ.com.pl

 

I teraz ta domena jest utrzymywana na nieszczęsnym home.pl oraz na home.pl jest wykupiona usługa Business mail.

 

Wykupiony jest dedyk i teraz chcę aby ta domena kierowała na DNS tego dedyka, ale aby poczta dalej była obsługiwana przez Business mail na home.pl.

 

Jak skonfigurować taką domenę - i czy to w ogóle wykonalne?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma być na tym dedyku ? bo jak www to może wystarczy rekord A wpisać w home, a jak nie spróbuj wydelegować domenę z home na DNS dedyka a stamtąd MX na home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma być na tym dedyku ? bo jak www to może wystarczy rekord A wpisać w home, a jak nie spróbuj wydelegować domenę z home na DNS dedyka a stamtąd MX na home.

 

Tylko trzeba się wpierw upewnić że właściwy MX dla tej domeny w ogóle istnieje (a jak nie istnieje to trzeba dodać), bo w przeciwnym wypadku poczta będzie kierowana na adres wskazany rekordem A.

Edytowano przez guziec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najprościej będzie trzymać domenę na DNSach home i tam obsługiwać pocztę a rekord A puścić na IP serwera ded.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) zapomniałem napisać na dedyku ma być tylko www. Poczta dalej na tym poronionym home. W sumie najprościej faktycznie rekord A przekierować na dedyka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×