Skocz do zawartości
Gość

HETZNER i 2 IP

Polecane posty

Gość

Witam.

 

Może ktoś wie, w jaki sposób uruchomić na dedyku w hetznerze drugi adres IP?

W panelu (Robot) mam 2 adresy przypisane do serwera. Na komputerze mam widoczny tylko 1 adres IP. (jedna kartę sieciową).

 

Może trzeba użyć jakiejś magicznej komendy albo co? Zgłosiłem do supportu ale odpowiedzą dopiero jutro (może).

Więc pytam sie społeczności WHT może ktoś coś na ten temat wie?

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodaj alias do karty..

W debianie możesz skonfigurować to w /etc/network/interfaces

albo

 ifconfig eth0:0 ip netmask maska_dla_ip up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za odpowiedź.

 

Ale... troche to mnie nie zadowala...

Odesłano mnie do dokumentacji http://wiki.hetzner.de/index.php/Zusaetzliche_IP-Adressen#Zusatz-IPs_.28EQ.2FX-Modelle.29 gdzie jest napisane jak dodać drugi, wykupiony adres IP:

 

ip addr add 188.40.1.40/32 dev eth0

 

Nie do końca się to zgadza z moimi potrzebami i rozumieniem "dodatkowy adres IP".

Rozumiałem to jako "dodatkowa karta sieciowa" np. eth1. a nie jakieś aliasy i inne wynalazki, które mogą się wykrzaczać za dodatkową opłatą.

 

Sprawa w toku.... :-)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego potrzebujesz? Przecież rozwiązanie już masz :) Drugiej sieciówki Ci nie podłączą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się to zgadza z moimi potrzebami i rozumieniem "dodatkowy adres IP".

Rozumiałem to jako "dodatkowa karta sieciowa" np. eth1. a nie jakieś aliasy i inne wynalazki, które mogą się wykrzaczać za dodatkową opłatą.

 

A jak wyobrażasz sobie dołożenie np. 32 kart sieciowych gdybyś wykupił 32 dodatkowe adresy IP ? ;)

 

Nie spotkałem się żeby alias się wykrzaczył bo nie ma tutaj co się wykrzaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byś miał 2 sieciówkę, musisz wykupić flexi pack za 13 czy 14 euro/miesiąc.

 

Kolejne IPki podłączasz jako alias.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki, jakoś sobie poradziłem ....

 

Sarkazm regdos jest nie na miejscu. Miałem kiedyś kartę wieloportową do połączeń dial-up'owych i z jednego slotu PCI robiła 16 gniazd RS-232. Pomijam tu makabryczny koszt takiej karty ale jednak istniała i działała prawidłowo.

 

Więc zanim zaczniesz się wyśmiewać z ludzi, pomyśl o rozwiązaniach, które już 15 lat temu były stosowane powszechnie w firmach hostingowych.

 

Coś takiego jak wirtualny adres IP jest dla mnie czymś, co może się wykrzaczać z byle powodu. Zasadnicza różnica pomiędzy rozwiązaniami soft i hard jest taka, że hard działa zawsze a soft może zachowywać się dziwnie. Przykład: emulatory konsol PS2 na PC. Niby działa ale ....

 

 

 

Edytowano przez DataBase (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ciągnięcie 32 kabli sieciowych + postawienie pod to dedykowanego switcha żeby to gdzieś zagregować, do tego za marne budżetowe grosze... Nie bądź śmieszny :)

 

Cóż, rozwiązanie aliasowania połączeń sieciowych może ci się "wykrzaczyć" dokładnie tak samo, jak i normalne przypisanie adresu IP do interfejsu. W końcu przecież i przy n-kartach coś ci się może w systemie walnąć (np. sterownik tej bardzowieloportowej karty) i być głuche. Co do powszechności takich rozwiązań - to wg twojej logiki myślenia nie mają racji bytu łącza trunkowe, tylko trzeba spinać każdy vlan osobnym patchcordem do routera. Nie mają też bytu różnego rodzaju multipleksery (chociażby optyczne - xWDM).

 

Jednak w dzisiejszym świecie dąży się do jak najlepszego wykorzystania mediów transmisyjnych (czy to miedzy, czy to światła) i trzeba do tego przywyknąć... albo płacić jak za zboże, bo nie mamy się co oszukiwać, że koszt obsługi takiego dziwadła jest znacznie większy.

 

 

edit:

Poza tym - w ofercie masz wyraźnie opisane, że to jest dodatkowy ADRES a nie dodatkowa KARTA SIECIOWA Z ADRESEM :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy adres IP jest "wirtualny", musisz z tym żyć. Jeden jest jako główny, bo tego wymaga interface, kolejne to aliasy, ale niczym się od głównego nie różnią, są przypisywane i kierowane pod konkretną maszynę w ten sam sposób, jedynie po stonie maszyny, do której adresy są przypisane widoczna jest między nimi różnica. Nie istnieje coś takiego jak "hard" adres IP. Mylisz pojęcia, albo się pogubiłeś we własnych wyjaśnieniach sprawy.

A przytaczanie ery dinozaurów też niczego nie wyjaśni, bo to są zupełnie inne zabawki, zupełnie inne rozwiązania techniczne, porównywanie dial-upu i RS-232 do obecnie stosowanej technologii jest zwyczajnie śmieszne (i nie jestem gówniarzem, pamiętam doskonale te czasy i ówczesne rozwiązania). Poczytaj sobie trochę o obecnie stosowanych kartach sieciowych, jak wyglądają i jakie mają możliwości.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Sarkazm regdos jest nie na miejscu. Miałem kiedyś kartę wieloportową do połączeń dial-up'owych i z jednego slotu PCI robiła 16 gniazd RS-232. Pomijam tu makabryczny koszt takiej karty ale jednak istniała i działała prawidłowo.

 

Więc zanim zaczniesz się wyśmiewać z ludzi, pomyśl o rozwiązaniach, które już 15 lat temu były stosowane powszechnie w firmach hostingowych.

 

Coś takiego jak wirtualny adres IP jest dla mnie czymś, co może się wykrzaczać z byle powodu. Zasadnicza różnica pomiędzy rozwiązaniami soft i hard jest taka, że hard działa zawsze a soft może zachowywać się dziwnie. Przykład: emulatory konsol PS2 na PC. Niby działa ale ....

 

 

Co ma piernik do wiatraka ? Co ma RS232 do Etehernet. Jeżeli widzisz różnicę tych technologii to wiesz, że RS umożliwiał połączenie 1 do 1 dlatego jak chciałeś do czegoś podłączyć 4, 8, 16, itp. klientów potrzebowałeś takiej karty a przy ethernecie wystarcza switch i tyle.

I tak jak napisał d.v. nie ma fizycznych adresów IP przypisanych do karty sieciowej, każdy jest wirtualny i tak samo przypisany bez względu czy jest 1 czy 10 i w/g Twojej teorii każdy się może wykrzaczyć. Zauważ, że przypisywanie wielu IP do interfejsu nie jest jakąś nakładką, emulatorem, itp. jest podstawową możliwością oprogramowania czy to pod linux czy to pod windows.

 

Dodatkowo uświadom sobie, że żeby zadziałał RS i Ethernet to musi działać Hard i Soft bo nawet jak włożysz najlepszą kartę do komputera to bez softu nie da rady żeby zadziałała.

 

A tak z ciekawości co rozumiesz pod pojęciem wykrzaczenie się adresu IP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie brzmiało:

 

"Może ktoś wie, w jaki sposób uruchomić na dedyku w hetznerze drugi adres IP?"

 

Padła jedna odpowiedź (nie do końca wyjaśniająca sprawę) w temacie a cała reszta to jakieś nic nie warte filozoficzne off-topy. Żeby było jasne - potrafię uruchomić wirtualny adres IP ale niestety, nie pinguje z zewnątrz. Dla mało kumatych - ping na adres prawdziwej karty sieciowej odpowiada prawidłowo a na adres wirtualnego IP milczy czyli jest 100% utraconych pakietów.

 

Jest to główny powód stwierdzenia, ze wirtualne = do niczego. Prawdziwa karta sieciowa działa i już. Mam serwer dedykowany w Hetznerze, teoretycznie mam 2 adresy IP ale tylko jeden z nich działa (ten na karcie). W systemie widać wirtualną kartę jako eth0:1 ale pożytku z niej żadnego nie ma.

 

A więc skupcie się, moi drodzy nad bardzo prostym pytaniem:

 

"Może ktoś wie, w jaki sposób uruchomić na dedyku w hetznerze drugi adres IP?"

 

Od razu zaznaczam, że przeszukanie Googli w tej materii nie daje żadnej odpowiedzi. Podobno to powinno działać bez żadnych magicznych ustawień w systemie ale, oczywiście nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOK zmienił coś w adresach MAC, coś pozmieniali i zadziałało.

Opinia się potwierdza - wirtualne = do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOK zmienił coś w adresach MAC, coś pozmieniali i zadziałało.

Opinia się potwierdza - wirtualne = do bani.

 

Bzdury, równie dobrze BOK mógł źle coś zrobić dla podstawowego adresu IP i by nie działało. Z tego co napisałeś problem nie leżał po stronie maszyny i konfiguracji ale po stronie ich urządzeń, które przypisywały IP do maszyny i pewnie konfigurowały trasy do poszczególnych IP a w tych urządzeniach wszystko jest wirtualne oprócz kabelków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×