Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
slasar

[wirtualny] moodle

Polecane posty

To mój pierwszy post więc :

 

Witam Wszystkich

 

 

a co do tematu to w niedługiej przyszłości będę potrzebował uruchomić moodle z kursami dla powiedzmy 100 osób.

 

I teraz pytanie czy konto www wystarczy czy potrzebny vps ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto WWW powinno wystarczyć. Jaki masz budżet i na jakiej lokalizacji Ci zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A później będzie zdziwienie, że hostingodawca wypowiedział umowę...

Bierz od razu VPSa, zbyt wielu z moodle widziałem wyganianych przez usługodawców i latających od shareda do shareda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ci wyganiani to po ilu mieli userów ? bo u mnie tych 100 to max jak projekt już nabierze rozpędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy też co się będzie działo... ja działałem przy 18 osobach online (klasa lekcyjna) i wykresiki na VPSie nawet nie drgnęły (Deho1 z oferty smallservers.pl). Ale oni robili tylko test online : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpli gonili przy ok. 350 użytkownikach, z czego online jednocześnie nie miał nigdy więcej niż 20-25 osób. Zwiedził pół Europy, w końcu odpuścił, zainwestował z lowendowego VPSa i siedzi tam chyba do tej pory. Jeden z moich byłych klientów został wyproszony z trzech sharedów przy kilkunastu użytkownikach online.

Zauważ, że moodle należy do skryptów zabronionych na większości darmowych hostingów na świecie. Nie bez powodu - potrafi w trakcie niektórych działań obciążać serwer, a to kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale oni robili tylko test online : )

Sprawdź, jak to się będzie zachowywać, gdy wstawisz kilkanaście nawet kilkumegabajtowych PDFów ze slajdami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×