Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam zwracam się do Was z prośbą o pomoc w sprawie, w której jestem całkowicie zielony. Chodzi mi o serwery, hostingi, bazy danych itd.

Piszę prace podyplomową z dotacji UE na rozwój e -usługi. Tematem jest internetowy manager piłkarski.

Potrzebuje zrobić plan kosztów. Projekt ma być załóżmy na 20.000 tyś użytkowników i więcej. Co jest lepszym rozwiązaniem Hosting czy VPS??

Czy będę mógł, wybierając hosting, stworzyc baze danych pod grę i co z licencja na MYSQL?? wybierając VPS musiałbym zapłacić za licencje dodatkowo itd ale mam większa elastyczność. Możecie mi doradzić co mam wybrać i mniej więcej cenę. Siedzę już nad tym drugi dzień coś tam już mi dzwoni ale nie wiem, w którym kościele a jutro mam spotkanie z promotorem.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam się do Was z prośbą o pomoc w sprawie, w której jestem całkowicie zielony. Chodzi mi o serwery, hostingi, bazy danych itd.

Piszę prace podyplomową z dotacji UE na rozwój e -usługi. Tematem jest internetowy manager piłkarski.

Potrzebuje zrobić plan kosztów. Projekt ma być załóżmy na 20.000 tyś użytkowników i więcej. Co jest lepszym rozwiązaniem Hosting czy VPS??

Czy będę mógł, wybierając hosting, stworzyc baze danych pod grę i co z licencja na MYSQL?? wybierając VPS musiałbym zapłacić za licencje dodatkowo itd ale mam większa elastyczność. Możecie mi doradzić co mam wybrać i mniej więcej cenę. Siedzę już nad tym drugi dzień coś tam już mi dzwoni ale nie wiem, w którym kościele a jutro mam spotkanie z promotorem.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

Dla takiej ilości userów raczej odpowiedniejszy byłby dedyk...

Ale to i tak zależy,od tego,jak skrypt obciąża serwer.

Licencja na większość serwerów Sql i www jest darmowa .

np. MySQL + phpMyAdmin oraz Apache jako serwer www.

Jeśli nie znasz się na administracji serwerami,będziesz musiał doliczyć koszt wynajęcia administratora , jakaś opłata za konfiguracje wszystkiego + zaglądanie do serwera co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W planie przewidziałem programistów, grafika no i osobę, która po napisaniu projektu będzie zajmowała się serwisem, gra ma również oferować patche, ponieważ wymogiem otrzymania siana z UE jest kontynuacja projektu po zakonczeniu dofinansowania przez 3 lata. Wiec polecasz serwer dedykowany z tego co widzę koszt to około 1300 zł miesięcznie. No ok dzięki mogłem od razu do was napisać zaoszczędziłbym kupę czasu. Ale mam jeszcze jedno pytanie do czasu kiedy projekt nie ruszy, nie wystarczy może jakiś serwer do np testowania??? Jeśli tak co to mogło by być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mozesz kupi dedyka z mozliwoscia ulepszania, taniej wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żebyś potrzebował aż tak mocnego (drogiego) .

 

Jeżeli aplikacja ma być rozwijana to może warto się zastanowić nad środowiskiem rozwojowym. Na dodatkowym środowisku programiści będą mogli działać i nie będzie bez ograniczeń i nie będzie to miało wpływu na aplikację wystawioną dla użytkowników.

Podczas pisania aplikacji można wykorzystać VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×