Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jakuba

Problemy z pingiem i z internetem.

Polecane posty

Witam.

 

Na początku chcę podkreślić że jestem totalnie zielony w tych sprawach.

 

Teraz do sedna. Od wczoraj od godziny 17 na serwerach różnego typu skaczę mi ping. Normalnie miałem 8-15 a od wczoraj skaczę mi do 100-150. Strony czasami się wczytują czasami nie. Filmy z youtube które trwają minutę buforują się 10 minut. Na ventrilo wejdę na sekundę i jest w miarę normalnie natomiast potem ping 10000 i mnie nie słychać.

 

Astra, Warszawa.

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie tematem w pierwszym rzędzie może wykazać Twój provider. Zadzwoń do nich, niech sprawdzają i wyjaśniają sprawę.

Druga możliwość to jakiś badziew na Twoim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nic Ci nie wysyca łącza. (Jakieś złośliwe oprogramowanie/ czy nie jesteś częścią jakiegoś botnetu)

Jeżeli jest OK to dzwoń do Astry i poskarż się jak to jest u nich źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Astera oni mi powiedzieli że wszystko jest w porządku i że mogą gościa przysłać ale jeżeli wina będzie po naszej stronie leżała to trzeba będzie płacić. Sytuacja jest taka że mój ojciec i siostra mają dobry internet a mi się tak tnie ...

 

Ach i mi się pomyliło mam Aster nie "Astra" przepraszam za pomyłkę

Edytowano przez jakuba (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic nie wiadomo - czy to po kablu, czy masz router i jaki, czy wifi, jaki system, co i jak... praktycznie zero informacji... echhhhhhhhhhh...

Zrób podstawowe kroki:

- wejdź na system w trybie awaryjnym i wtedy popinguj, może nawet z samej konsoli (czy tam linii poleceń jeśli to Winda)

Ja stawiam, że się odwiedzało nie te stronki, co trzeba i gdzieś tam coś wpadło do kompika i teraz zasysa z dalekiej Azji jakieś śmieci ; ) ale może nie ; )

- formata robiłeś?

- ściągnij jakiegoś Linuksa Live na CD, wypal, uruchom i wtedy popatrz jak działa, np. Minta jakiegoś, czy coś,

- ew. możesz przenieść kompa i podpiąć tam, gdzie siostra czy ojciec są podpięci,

- kabelki posprawdzać, restartnąć router, tego typu rzeczy.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

START > URUCHOM > CMD > TRACERT (ip serwera) bo może coś ci po drodze jakaś centralka opóźnia

 

jeżeli nie to tak jak wyżej odpal czystego linuxa live CD i posprawdzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie interesuje, czy lata naokoło, tylko czy po drodze się gdzieś nie zatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytuacja jest taka że mój ojciec i siostra mają dobry internet a mi się tak tnie ...

A oni są podpięci pod to samo łącze, czy mają inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi

 

podpięci pod to samo łącze przez ten sam router co ja

 

@sponsi

 

modem : Motorola SB5100E

router: edimax BR-6304WG

System : Windows XP SP2

format: przedwczoraj

wirusy: Mam od formata Eset Smart Security ale mogę przeskanować

router i modem zresetowałem

 

Log z hijackthis tutaj

Edytowano przez jakuba (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro u innych działa dobrze, to problem raczej nie jest w kablówce, a w twoim kompie.

Na początek odepnij od routera owych "innych".

Potem spróbuj zmienić porty w routerze.

Potem zainteresuj się kablem sieciowym, czy go gdzieś nie przycięło.

Potem odpal na kompie Wiresharka (lub inny tam sniffer) i zobacz, co takiego ciekawego twój komputer wysyła w eter.

Ewentualnie jeszcze wyłącz aktualizacje automatyczne windowsa, wyłącz całkowicie pakiet antywirusowy.

 

[edit]

No i pozbądź się chwilowo procesów

F:\Ventrilo\Ventrilo.exe
E:\Steam\Steam.exe

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ kafi

 

jak już pisałem jestem totalnie zielony w tych sprawach tak więc pisanie do mnie "Potem spróbuj zmienić porty w routerze." i liczenie na to że to zrozumiem jest dosyć odważną rzeczom. Jakbyś mógł bardziej wytłumaczyć ten podpunkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ kafi

 

jak już pisałem jestem totalnie zielony w tych sprawach tak więc pisanie do mnie "Potem spróbuj zmienić porty w routerze." i liczenie na to że to zrozumiem jest dosyć odważną rzeczom. Jakbyś mógł bardziej wytłumaczyć ten podpunkt

Wyciągnij z routera wtyczkę (o taką: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/RJ45_bialy.jpg/500px-RJ45_bialy.jpg ) idącą do twojego komputera i przełóż w gniazdko(port) obok, do tego, gdzie wcześniej był podpięty inny komputer rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga. Chyba pozostaje mi czekać aż to przejdzie. Dzięki wielkie za pomoc . Temat do zamknięcia chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×