Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamikadze

Dwie karty sieciowe

Polecane posty

Gość Kamikadze

Mam pytanie,

 

mam komputer zrobiony pod serwer i chciałem go postawić miedzy routerem a accespointem

 

ROUTER <LAN> SERWER <LAN> ACCES-POINT <WIFI> KOMPUTER

 

Potrzebne mi to by mierzyć ruch z i do internetu a dodatkowo mam na serwerze stronę internetową.

 

 

Po instalacji linuxa zainstalowała mi się jedna karta sieciowa (eth0) i gdy próbowałem dodać nową coś się nie działało. (eth1).

 

 

Chcę aby cały ruch sieciowy poruszał się właśnie przez ten serwer.

 

System debian.

 

IP:

Router = 10.0.1.1

Serwer = 10.0.1.10

AccesPoint = 10.0.1.2

Komputer = 10.0.1.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dorzuciłem inne karty sieciowe i ogólnie miałem 4 (jedna zintegrowana) i działa tylko ta jedna.

 

Konfigurowałem każdą po kolei na różne sposoby i z google i nic... Albo serwer łączy się z netem ale nie pinguje AP albo nie pinguje zewnątrz a AP tak...

 

 

Ogólnie te karty na innym sprzęcie działają ale tylko pojedyńczo... Razem jest sieczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się poleceniami lspci i dmesg i sprawdź, czemuż to owe karty ci się nie podnoszą (albo może podnoszą, ale z jakimiś nietypowymi nazwami interfejsów?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co Ci udev znalazł za sprzęt i jak Ci go nazwał. Katalog /etc/udev/rules.d/ i szukasz pliku zawierającego persistent-net.rules.

 

A jak ma to w ogóle działać ? Serwer ma robić za NATa ? komputer ma pobierać IP z DHCP ? DHCP ma być na AP czy na serwerze ? Serwer jak pobiera IP od strony routera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jest Router ADSL i do niego mam podłączony AP (żebym miał wifi w domu). Do AP jest podłączona reszta komputerów.

 

Teraz chciałem swój serwer wrzucić pomiędzy router i AP tak aby cały ruch z i do internetu szedł przez ten że serwer abym mógł mierzyć łatwo transfer zużywany przez inne urządzenia (chodzi mi o łączną sumę) i miał dostęp z zewnątrz (DMZ, VirtualServer itp ale to już wiem jak zrobić)

 

 

Teraz gdy mam podłączenie takie:

ROUTER <-LAN-> AP <-WIFI-> KOMPUTER (działa)

 

ale gdy zrobię tak:

ROUTER <-LAN-> SERWER <-LAN-> AP <-WIFI-> KOMPUTER (nie działa, serwer ma dostęp do internetu lecz nie pinguje ap i komputera, Gdy pobawię się interfejsami to działa lecz w drugą stronę, nie pinguje serwerów z zewnątrz a wewnątrz komputer i AP pinguje)

 

 

Na routerze jest DHCP

Zakres IP:

10.0.1.10 - 10.0.1.100

Na AP też mogę ustawić DHCP

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest raczej nieco logiczne.

Jeśli serwer ma robić za most, to musisz z dwóch interfejsów sieciowych ethX wykreować most br0.

Natomiast jeśli ma to działać jako router, mający dwie sieciówki w tej samej podsieci, to skąd ma on wywróżyć, że urządzenie X, Y, Z są po lewej stronie, a urządzenia A, B, C po prawej, a nie np. odwrotnie?

Wtedy musisz dać coś w stylu

 

ROUTER <LAN-192.168.1.0/24> SERWER <LAN-192.168.2.0/24> ACCES-POINT <WIFI> KOMPUTER

A następnie włączyć przekazywanie pakietów w /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ok działa dzięki... Miałem coś namieszane przy tym moście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×