Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

zabezpieczenia identyfikatorów / kart

Polecane posty

witajcie

 

chciałbym abyście mi doradzili dobre rozwiązanie. otóz co będzie faktycznie lepsze i zarazem trudniejsze do podrobienia:

 

- identyfikator ( wydrukowany + laminowanie , zdjęcie osoby , unikalny numer , dane osobowe imię i nazwisko , termin ważności )

- identyfikator plastikowy ( coś w stylu karty bankomatowej , dane na karcie podobne tylko zapewne produkcja takich kart znacznie droższa )

 

 

Nie chcę tutaj opisywać dokładnie projektu nad którym pracujemy ale bardzo liczę na jakieś rady.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz rąbka tajemnicy uchylić ;)

1. Czy to ma być tylko "wywieszka" identyfikująca wizualnie osobę, czy też coś, co ma służyć także jakiejś warunkowej kontroli dostępu.

2. Czy używane będzie tylko wewnątrz pomieszczeń (np. biurowych), czy też także i zewnętrznie, i jeśli tak, to w jakich warunkach klimatycznych.

3. Jaki masz orientacyjny budżet na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, karta będzie upoważniała do wejścia do lokalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejście przez mechaniczną bramkę, czy poprzez "osobistą" kontrolę?

Bo kwestia jest tego, czy to ma być identyfikator aktywny, czy pasywny; no i jego "mechanicznej" wytrzymałości.

W każdym bądź razie, jak chcesz plastiki, to musisz sobie kupić do nich drukarkę (jakieś 5-6 tys. zł) no i same karty [to już sprawy "groszowe"]. W teorii trudniej je podrobić przez amatorów (bo nie każdy takową drukarkę posiada).

Jednak akceptowalnym (i chyba nieco tańszym) scenariuszem może być chyba wydruk papierowych zalaminowanych identyfikatorów, ale koniecznie zawierających przylepiony unikalny hologram, najlepiej z wytłoczonym na nim numerem seryjnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta ma być tak jak określiłeś "osobistą" kontrolę. tylko okazanie karty.

 

Na allegro sa firmy które drukują takie plastiki więc nie jest konieczne kupowanie specjalnej drukarki.

 

Co do zalaminowanych identyfikatorów to można gdzieś kupić hologramy ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem własnie.

 

 

 

 

ale wykonanie kart wcale nie jest drogie, znalazłem osobe ktora wykonuje dwustronna 9zł + wysyłka , przy wiekszej ilości zniżka

CHyba obie opcje są dobre ale tańsza jest jako zalaminowany identyfikator.

 

 

Co będzie się lepiej prezentowało ?:) Jakość też ma znaczenie :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uważaj z tymi kartami, bo są różne jakości... tu, gdzie teraz siedzę, jest cały system wejścia przez magnetyczne karty i jakas tam partia skądś była brana, że tanio i momentalnie traciły dane, że jakaś żenada.

 

 

EDIT:

Zaraz... Ty będziesz to weryfikował "ludzko", ta? Czy chodzi o czytniki również?

 

Sorry, nie skumałem : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się technologią RFID.

http://allegro.pl/promocja-rfid-kontrola-dostepu-zamek-unique-i1571790343.html lub http://allegro.pl/czytnik-rfid-unique-125khz-na-usb-nowosc-i1571790344.html jeśli chcesz mieć logowanie dostępu.

Do tego karty http://allegro.pl/karta-clamshell-unique-125khz-rfid-fvat-i1571790342.html

Folia samoprzylepna (przezroczysta lub nie) z Twoim nadrukiem i ewentualnie do tego hologram z unikalnym numerem jak wspomniał kafi.

Wykonywałem ostatnio taki projekt i nie jest to zbyt drogie rozwiązanie, a całkiem proste i skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie że będzie odpowiednia osoba która to ma weryfikować więc to zwykła plastikowa karta z odpowiednimi nadrukami :)

 

W tym temacie chciałem się dowiedzieć o zabezpieczenia by taką kartę nie kopiować i chyba nikomu nie bedzie się chciało coś takiego robić jesli koszt karty to z wysyłką 10zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×