Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
barteq83

Hosting pod sklep internetowy

Polecane posty

Witam,

 

posiadam sklep internetowy oparty na silniku cStore i właśnie zostałem bezprzedmiotowo potraktowany przez AZ.pl wypowiedzeniem umowy ze względu na generowanie zbyt dużego transferu na koncie wirtualnym "bez limitu transferu"... Szczegóły opiszę innym razem, bo nie spotkałem się jeszcze z takim traktowaniem klienta.

 

Aktualne statystyki sklepu:

- 1000 unique users dziennie

- 350 GB generowanego transferu miesięcznie (co roku wzrost o 30-40%)

- wielkość bazy danych: ok. 8 MB.

dodatkowo 5 baz SQL, kilka kont e-mail.

 

Czy przy takim poziomie ruchu warto inwestować w serwer dedykowany? Ze względu na sezonowość branży w której działam (przez 3-4 miesiące statystyki wyglądają jak powyżej, w pozostałych miesiącach około 50-60% powyższego) wolałbym serwer wirtualny.

 

Co moglibyście doradzić? Byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Zamiast dedyka, to VPSa bym Ci polecil ;-)Mozesz dokupi Panel Administracyjny lub jakis darmowy zaisntalowac

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer VPS byłby bardziej odpowiedni dla Ciebie, niestety znacznie droższy niż serwer wirtualny.

Jeśli nie znajsz się na instalacji i zarządzaniu serwerem VPS, wtedy polecam serwery zarządzane.

Sprawdź naszą ofertę, w przypadku pytań zapraszam na chat, konsultant odpowie na Twoje pytania.

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vpsmanaged

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, A jakie parametry minimalne powinien spełniać VPS? Widziałem na OVH taką maszynkę do konfigurowania VPS-a i absolutnie nie mam pojęcia jakie parametry powinien spełniać serwer do obsługi serwisu o takich statystykach jak przedstawiłem.

 

A w ogóle to polecacie OVH czy to raczej ta sama półka co AZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

AZ? To nie jest żadna półka... to jest 2 metry pod dnem.

OVH to mega ekonomiczne rozwiązania, celuj w Niemcy albo Polskę, jeśli masz kasę, bo nie widzę tutaj budżetu.

 

VPS-a to zależy - jesli tam naprawdę będzie niewiele postawione i tylko dla siebie, to nawet nie musisz mieć panelu. Weź coś na Xenie najlepiej 512MB gwarantowanego RAM, jeden rdzeń 2GHz, dysk i transfer tak 20/200 pewnie wystarczy. Pewnie nawet zapas będzie, ale jeśli przekraczasz limity, to pewnie na dzielony już za dużo. Zależy też od tego obciążenia w niektóre miesiące. Postawiłem swego czasu znajomemu sklep i on wykorzystuje mocniej zasoby rano, gdy wrzuca cennik, dlatego trzeba było się zwinąć z hostingu dzielonego. Być może porządny hosting dzielony jednak Ci to utrzyma, trzeba by podumać. VPS to jednak jest trochę inna bajka, więc niezupełnie też jest sens porównywać dziadostwo dzielone w AZ to VPSa, nawet średniego.

Kwestia druga to administracja - czyli albo samemu, albo wynajmiesz kogoś, albo weźmiesz VPSa zarządzalnego.

 

Opcję root powinieneś mieć za 40zł jakoś (może nawet w Polsce), zarządzalny za 100zł (w Niemczech), 120-140 (w Polsce). Tak na oko, na szybko rzucając pomysłem. Omijaj ofert za 20-30zł albo zarządzalne za 60zł, bo to jest niedaleko od wspomnianego AZ przeważnie...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×