Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bat

[wirtualny] Dobry serwer niezależny - Chiny, Cypr lub inne

Polecane posty

Witam wszystkich :)

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie linków do dobrych serwerów niezależnych.

 

Wymagania na dzień dzisiejszy:

- powierzchnia od 1GB

- transfer od 30 GB miesięcznie (a najlepiej większy, na zapas - obecnie mam 60GB/mc, ale nie jest wykorzystywany nawet w 1/4)

- uptime jak najwyższy, ten serwer po prostu nie może padać

- niski ping, duża prędkość (wiadomo, że im dalej Polski tym ciężej z tym, ale potrzebny jest tu serwer jak najbardziej zbliżony do polskich warunków - to ma chodzić bardzo szybko)

- polskie prawo ma mieć zabroniony dostęp do serwera lub znacznie utrudniony

- PHP w wersji 4, MySQL - będzie tam tylko jedna witryna

 

W przyszłości będzie potrzebny upgrade powierzchni i transferu.

 

Na co serwer będzie przeznaczony? Serwer ma udźwignąć forum IP.Board (czyli dość dobrze napisane i zoptymalizowane), gdzie przewijać się będzie ok. 2000-3000 unikalnych osób dziennie, jak i ok. 15000-20000 odsłon dziennie. Generalnie obecnie statystyki są niższe, ale tak będzie wyglądać przyszłość, dlatego serwer musi być na to przygotowany.

Trzeba też wziąć pod uwagę mocną bazę MySQL, gdzie wykonywać będzie się dość sporo zapytań (aczkolwiek prostych).

 

Pozdrowienia

 

P.S.: tematyka to nie warez, po prostu będą tam kontrowersyjne teksty i jest to dodatkowe zabezpieczenie.

Edytowano przez Bat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Grand-Host to Polska firma z serwerami w Europie konkretnie Francja/Polska.Prawo jak najbardziej dosięgnie.

Dlatego właśnie pominąłem tego "pomocnego" użytkownika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Kontrowersyjne teksty to pojęcie bardzo szerokie, pod które można bez problemów wciągnąć tematykę od nazi do satan.

Sądze, że musisz doprecyzować.

 

Swoją drogą zapraszam na PW, chętnie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym fanem treści, które sam bym potępiał (nazi itp.). Na witrynie będą pojawiać się teksty, w których może zdarzyć się np. najazd na homoseksualistów, czy też wykorzystanie czyjegoś wizerunku (wrzucenie foto, jednak z podaniem źródeł - to chyba legalne?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie czyjegoś wizerunku bez jego zgody nie jest legalne, i z tego co wiem to nawet jeśli serwer będzie w "Honolulu" to osoba której wizerunek został wykorzystany wbrew jej woli może dochodzić swoich praw w sądzie względem osoby która umieściła materiał lub zgłosić wykroczenie do GIODO (za coś takiego nie odpowie portal lecz osoba wrzucająca). Mogę się mylić więc poprawcie jeśli źle mówię, ale wydaje mi się, że lokalizacja serwera nie gra w takim momencie roli. Nie wiem tylko czy poszczególne organy mają możliwość nakazania administracji strony usunięcia zgłoszonych materiałów. Chyba nie. To znów tyczy się konkretnego użytkownika.

 

Pamiętaj też, że kupując serwer daleko od Polskiego prawa, nadal jesteś obywatelem Polski i do odpowiedzialności karnej ściągnąć mogą Cię zawsze. Unikniesz jej kupując serwer np. w Iranie i się tam wyprowadzisz.Chyba, że zarejestrujesz za granicą działalność do której należał będzie serwis, wtedy będzie ok.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×